سودان نخست وزیر باقی مانده ‘حمله تروریستی’ در پایتخت

(قاهره) — سودان نخست وزیر گفت: او جان سالم به یک “حمله تروریستی” پس از انفجار و تیراندازی هدف خود را کاروان در پایتخت خارطوم.

Abdalla Hamdok یک دیرین اقتصاددان توییتی او “امن و در شکل خوب” پس از انفجار. سودان تلویزیون دولتی گفت Hamdok شده بود از رفتن به دفتر خود را در هنگامی که حمله صورت گرفت. Hamdok نیز توییتی یک عکس از خود را خندان و نشسته در یک میز بزرگ در حالی که یک تلویزیون پشت سر او نشان داد پوشش خبری و گزارش او جان سالم به در برد.

حمله برجسته شکنندگی سودان انتقال به غیر نظامی حکومت تقریبا یک سال پس از معترضان طرفدار دموکراسی مجبور به حذف خودکامه رئیس جمهور عمر البشیر از قدرت و جایگزینی او با یک مشترک نظامی-غیر نظامی که دولت وعده داده شده برای برگزاری انتخابات در سه سال است. اما سودان ژنرال باقی می ماند و عملا حاکمان این کشور و نشان داده اند تمایل کمی برای تحویل قدرت به غیر نظامیان است.

Hamdok در بیانیه کوتاه در توییتر گفت: “مطمئن باشید که آنچه امروز اتفاق افتاده است را نمی ایستادگی در راه گذار ما به جای آن اضافی است فشار به چرخ از تغییر در سودان است.”

هیچ کس بلافاصله مسئولیت این حمله است.

در بیانیه ای که از دفتر نخست وزیر اسرائیل گفت که حمله با استفاده از مواد منفجره و سلاح گرم و یک افسر امنیتی شد و به آرامی زخمی شدند. این بیانیه خوانده شد توسط فیصل صالح سودان وزیر اطلاعات و سخنگوی دولت موقت.

فیلم آنلاین پست نشان داد دو سفید, ژاپنی ساخته شده Suv ها وسایل نقلیه استفاده می شود معمولا توسط سودان مقامات بالا پارک شده در یک خیابان و آسیب دیده خود را با زنان بیوه شکسته. یکی دیگر خودرو به شدت آسیب دیده بود در این انفجار است. چند ده نفر از مردم دیده می شود در محل حمله و شعار: “ما با خون و روح ما از گرو در اوردن شما Hamdok.”

جنبش اعتراضی که رهبری قیام علیه al-Bashir به نام انفجار یک “حمله تروریستی است.” این بیانیه توسط نیروهای اعلامیه آزادی و تغییر نام مردم را به خیابان ها به “نشان می دهد ما وحدت و انسجام … و محافظت از انتقالی قدرت.”

پس از ماه ها مذاکرات نظامی و جنبش دموکراسی خواهی به یک قدرت هسته ای در ماه اوت که در آن نقطه Hamdouk گرفت ، معامله تاسیس یک مشترک نظامی-غیر نظامی 11-عضو مستقل شورا به حکومت سودان برای سه سال آینده.

برجسته فعال خالد عمر, دبیر کل حزب کنگره سودان گفت: تلاش در Hamdouk زندگی بود “فصل جدید در توطئه علیه سودان انقلاب است.”

سفارت آمریکا در سودان در توئیتر خود نوشت: “ما همچنان به حمایت از سودان غیر نظامی به رهبری دولت انتقالی و ایستادگی در همبستگی با سودان مردم است.”

عرفان Siddiq انگلیسی سفیر در خارطوم گفت: انفجار “است که عمیقا نگران کننده رویداد باید به طور کامل بررسی شود.” او در توییتی که در سودان نخست وزیر را تایید کرده بود Hamdok و تیم خود را “همه خوب و بدون آسیب است.”

روز دوشنبه انفجار آمد کمتر از دو ماه پس از شورش مسلحانه از داخل سودان نیروهای امنیتی تعطیل پایتخت فرودگاه و چپ حداقل دو نفر کشته شدند. تنش ایستادگی کردن بین نیروهای مسلح و سرکش هوش افسران فلج خیابان زندگی در چندین بخش از خارطوم به همراه یکی دیگر از غربی شهرستان.

در سال 1989 al-Bashir به قدرت رسید در یک اسلامگرا حمایت از کودتای نظامی و اعمال دقیق تفسیر دین بر شهروندان خود محدود کردن آزادیهای فردی. این کشور بین المللی pariah برای حمایت از اسلامگرایان افراطی.

سودان انتقالی مقامات در ماه فوریه اعلام کرد که آنها توافق به دست al-Bashir به دادگاه جنایی بین المللی همراه با دیگر مقامات سابق می خواستم توسط ICC. Hamdok تایید کرده است دولت را به همکاری با دادگاه تلاش برای تعقیب کسانی که می خواستند برای جنایات جنگی و نسل کشی در ارتباط با درگیری های دارفور در 2000s.

سودان دولت انتقالی نیز تحت فشار برای پایان دادن به جنگ با گروه های شورشی آن را به عنوان به دنبال بازسازی این کشور اقتصاد کتک جذب بسیار مورد نیاز کمک های خارجی و تحویل دموکراسی در آن وعده.

نزدیک به یک سال پس از al-Bashir ایران کشور مواجه وخیم بحران اقتصادی است. تورم می ایستد در یک متناوب 60 درصد و نرخ بیکاری بود 22.1 درصد در سال 2019 با توجه به صندوق بین المللی پول. دولت گفته است که 30 درصد از سودان را افراد جوان تشکیل می دهند بیش از نیمی از بیش از 42 میلیون جمعیت بدون شغل.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>