سودان رهبر زنده می ماند تلاش برای ترور

سودان نخست وزیر Abdalla Hamdok سفر در کاروان از طریق سرمایه از خارطوم هنگامی که وجود دارد یک انفجار بود. Hamdok جان سالم به در برد و در نظر گرفته شد به یک “مکان امن” اما آن شناخته شده نیست که انجام این حمله است.

سودان نخست وزیر جان سالم به در برد حمله بر کاروان در پایتخت خارطوم در صبح روز دوشنبه گزارش داد دولت خبرگزاری سونا.

نخست وزیر Abdalla Hamdok بود در سلامت کامل و در یک مکان امن” زیر یک انفجار که هدف خود را به کاروان او به عنوان سفر به کار می کنند.

هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این حمله را.

به Tweeting تصاویر خود را نشسته پشت یک میز بزرگ پس از حادثه Hamdok مطمئن سودان مردم که او خوب است و “به طور کامل سالم است.”

“آنچه اتفاق افتاده است را متوقف نمی کند تغییر مسیر آن خواهد شد چیزی جز یک فشار دیگر در امواج قوی از انقلاب گفت:” در توییتر.

آنچه در حمله ؟

حمله هدفمند Hamdok این کاروان صبح روز دوشنبه در شمال شرق Kober منطقه از شهرستان. سودان اطلاعات وزیر فیصل صالح گفت که این حمله انجام شد هر دو با استفاده از مواد منفجره و سلاح گرم است.

تصاویر در تلویزیون دولتی نشان داد که حداقل دو وسایل نقلیه آسیب دیده در انفجار سایت بود که با محاصره توسط پلیس.

صالح گفت: “تروریست تلاش و از بین بردن رژیم خواهد بود با برخورد قاطعانه” به نقل از خبرگزاری رویترز. جستجو در جریان است برای پیدا کردن مهاجمان.

Hamdok به رهبری موقت نظامی و غیرنظامی دولت پس از یک دموکراسی جاروب کشور سرنگون کرد حاکم Omar al-Bashir در مارس 2019. Hamdok دولت مسئول بیش از یک دوره گذار سه سال در نظر گرفته شده برای هموار کردن راه برای انتخابات دموکراتیک است.

kmm/ng (رویترز,dpa,AP)

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>