بالا سودان رسمی روز سه شنبه گفت این کشور انتقالی مقامات و گروه های شورشی به توافق دست بیش از سابق خودکامه رئیس جمهور عمر البشیر به دیوان بین المللی کیفری به دادگاه جنایات جنگی از جمله کشتار جمعی در دارفور است.

بشیر که سرنگون شده توسط ارتش در سال گذشته در میان یک قیام است تحت تعقیب دیوان بین المللی لاهه به اتهام جنایت علیه بشریت و نسل کشی مربوط به دارفور جنگ است. پس از او فردی گری در مه, او در زندان بوده است در سودان سرمایه در خرطوم به اتهام فساد و قتل معترضان.

محمد حسن Taishi یک عضو از کشور مستقل شورا و دولت ایران گفت: این شورا با موافقت گروه های شورشی در دارفور به دست کسانی می خواستم توسط ICC به صورت عدالت در لاهه. او اشاره نمی بشیر با نام.

Al-Taishi نگفت که آنها را انتقال بشیر و دیگران می خواستند توسط ICC و دولت انتقالی نیاز به تصویب ICC رم اساسنامه اجازه می دهد تا برای انتقال رئیس جمهور سابق به دادگاه لاهه.

او در یک کنفرانس خبری در سودان جنوبی پایتخت جوبا که در آن دولت و شورشیان در حال برگزاری مذاکرات برای پایان دادن به این کشور در دهه های جنگ داخلی.

در دارفور درگیری شورشیان در میان این سرزمین قومی در آفریقای مرکزی جامعه راه اندازی یک شورش در سال 2003 شکایت از تبعیض و ظلم و ستم عرب تحت سلطه دولت خارطوم. دولت در پاسخ با یک زمین سوخته حمله هوایی بمب گذاری و انداخته Janjaweed شبه نظامی. تا به 300,000 نفر کشته و 2.7 میلیون رانده شده از خانه های خود.

همراه با بشیر ICC است تحت تعقیب دو نفر دیگر از سران رژیم او — Abdel-رحیم محمد حسین (ع) بود که در داخل کشور و وزیر دفاع در بسیاری از جنگ و احمد هارون ارشد رئیس جمهور در آن زمان که ماه گذشته به نام های بشیر به اجرا حاکم کنگره ملی حزب است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im