دولت سودان و شورشیان توافق کرده اند که به دست بیش از متهمان تحت تعقیب دادگاه جنایی بین المللی, یک مقام ارشد گفت. ICC می خواهد رئیس جمهور سابق Omar al-Bashir اما ارتش مخالف استرداد او.

یک توافق بین دولت انتقالی و گروه های شورشی در سودان ممکن است منجر به سرنگون سودان قدرتمند Omar al-Bashir رو به جنایات جنگی در دادگاه جنایی بین المللی (ICC).

در مذاکرات صلح در جوبا دو طرف توافق کردند که در یک مکانیسم است که عبارتند از “به ظاهر از کسانی که به صورت حکم بازداشت قبل از دادگاه جنایی بین المللی” سودان رسمی Mohamed al-حسن-Taishi گفت: در روز سه شنبه.

وزیر اطلاعات فیصل صالح تایید معامله به رویترز اما مراجعه به al-Bashir با نام.

لاهه-بر اساس ICC می خواهد al-Bashir در جنایات جنگی و نسل کشی اتهامات مربوط به درگیری های دارفور در 2000s که به کشته شدن صدها نفر از هزاران نفر از مردم از طریق جنگ و گرسنگی. اولین حکم علیه او صادر شد در سال 2009 در حالی که او هنوز در اتاق کار, به دنبال یک دوم در سال 2010. ICC نیست سعی کنید افراد به صورت غیابی.

پس فردی گری در آوریل سال گذشته از سودان را به نظامی گفته است که نمی خواهد استرداد al-Bashir. آن را بلافاصله روشن نیست اگر رهبران ارتش بودند در هیئت مدیره با آخرین معامله.

در دسامبر 2019 در 75 ساله سیاستمدار بود و محکوم به دو سال حبس توسط یک پوند سودان دادگاه برای پول شویی و فساد است.

dj/msh (Reuters, AP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de