قوی زمین لرزه جنوب مکزیک کشته شدن حداقل 4 و تحریک سونامی

قدرتمند 7.4 ریشتری زلزله زده جنوب مکزیک را در ساحل اقیانوس آرام در روز سه شنبه کشته شدن حداقل چهار نفر قطع روستاها جدا شده و باعث لرزش صدها کیلومتر دورتر در شهر مکزیک.

این تلفات بودند در نزدیکی زلزله کانون در Oaxaca کوهستانی دولت شناخته شده برای آن قهوه mescal و معماری استعماری.

Rockfalls مسدود پیچ در پیچ جاده های کوهستانی بین پایتخت ایالت اوآخاکا شهر و ساحل. یک درمانگاه و ساختمان های دیگر در تپه روستا در نزدیکی مرکز بودند به شدت آسیب دیده, تصاویر در رسانه های اجتماعی نشان داد.

مرده شامل یک کارگر از شرکت دولتی نفت پمکس که دچار سقوط بد مکزیک عمران سازمان حفاظت گفت. پمکس مجبور شد به طور خلاصه شاتر کشور بزرگترین پالایشگاه نفت در اوآخاکا.

ساختمان صدها کیلومتر دورتر در شهر مکزیک را تکان داد, شدت, و مردم زد به خیابان ها زمانی که یک هشدار دهنده زمین لرزه زنگ صدا. فیلم در رسانه های اجتماعی نشان داد که ظاهرا آمد از پشت بام استخر آبشار پایین ساختمان های مسکونی.

شهر کارگران حذف باقی مانده از یک ساختمان نما به عنوان یک افسر پلیس به نظر می رسد در پس از زلزله احساس شد در مکزیکو سیتی در روز سه شنبه. (هنری رومرو/فردا نیوز)

این زمین لرزه باعث یک سونامی کوچک در ساحل, Oaxaca, اما وجود دارد هیچ فوری نشانه هایی از تلفات. در این کشور خدمات لرزه گفت: از سطح دریا افزایش 60 سانتیمتر در هواتولکو ساحل به طور معمول یک مقصد محبوب برای ایالات متحده و کانادا گردشگران اما ساکت تر در حال حاضر با توجه به coronavirus بیماری همه گیر.

رئیس جمهوری مکزیک آندرس مانوئل لوپز Obrador از این گفته شده بود بیش از 140 پس لرزه بسیاری از آنها کوچک است.

(USGS/CBC)

“ما نمی تواند راه رفتن و… خیابان بود مثل آدامس” گفت: میگوئل Candelaria, 30 بود که کاری در کامپیوتر خود در خانه و خانواده خود را در اوآخاکا شهر Juchitan هنگامی که زمین شروع به لرزه.

او گفت که او بیرون دوید با اقوام, اما آنها مجبور به توقف در وسط خیابان به پیاده رو buckled و را لرزاند.

همسایه فریاد زد در ترور و برخی از فریاد زد هشدار برای اجرا از برق قطب که نگاه آماده به سقوط و گفت: Candelaria, که با این نسخهها کار در ارتباطات بازاریابی است.

روز سه شنبه زمین لرزه تنظیم کردن هشدار سونامی برای سواحل اقیانوس آرام از مکزیک و آمریکای مرکزی و جنوبی. امواج تا یک متر بودند ممکن است در مکزیک و سواحل ایالات متحده ملی اقیانوسی و جوی دولت هشدار داد.

بدون آسیب عمده در مکزیکو سیتی

رویترز شاهدان در شهر مکزیک دیدم هیچ نشانه های اولیه از آسیب و یا آسیب. پایتخت را به وزارت امنیت عمومی گفت: یک روگذر نشان داد “وجود دارد هیچ کاهش یافته ساختمان.”

زمین لرزه از جمله اندازه می تواند ویرانگر باشد. یک 7.1 ریشتری زلزله که زده مرکزی مکزیک در سال 2017 کشته 355 نفر در پایتخت و اطراف متحده است.

کارگران ساختمانی در مکزیک شهر جمع آوری در خیابان ها پس از زلزله است. (کلودیا Daut/فردا نیوز)

هلیکوپتر پرواز کم و بیش رم و Condesa منطقه از پایتخت ظاهرا به دنبال آسیب در خیابان که در آن بسیاری از ساختمان ها هنوز هم نشان می دهد که زخم از در سال 2017 افزایش یابد. این شهر وزارت امنیت عمومی گفت: یک روگذر نشان داد “وجود دارد هیچ کاهش یافته ساختمان.”

USGS گفت: این کانون روز سه شنبه زمین لرزه واقع در 69 کیلومتری شمال شرقی شهر Pochutla. آن را بسیار کم عمق تنها 26 کیلومتر زیر سطح زمین است که باید تقویت تکان دادن.

مکزیک دارای یک سیستم هشدار دهنده برای زلزله را پوشش می دهد که بسیاری از مناطق مرکزی و جنوب مکزیک از جمله بسیاری از اوآخاکا.

Mari گونزالس از شاهزاده خانم Mayev هتل در هواتولکو گفت: کارکنان و مهمانان قادر به تخلیه این ساختمان قبل از زلزله اما 45 دقیقه پس از اولیه زلزله آنها هنوز هم در خارج به عنوان قوی پس لرزه ها ادامه داد.

“این قوی بسیار قوی,” او گفت:.

واکنش مردم در هنگام وقوع زلزله در شهر مکزیک در روز سه شنبه. (توماس براوو/فردا نیوز)

گونزالس گفت: وجود برخی قابل رویت شکسته شیشه و آینه اما بدون آسیب عمده. کارکنان منتظر پس لرزه به پراکنده قبل از اینکه به طور کامل ارزیابی اموال.

واقع در تقاطع سه تکتونیکی مکزیک یکی از جهان ترین زلزله خیز کشور است. پایتخت دیده می شود به عنوان آسیب پذیر به خصوص با توجه به محل آن را در بالای باستانی و دریاچه تخت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>