مجسمه تاجر برده حذف شده در لندن در میان ضد نژادپرستی تظاهرات

شهردار لندن اعلام کرد که بیشتر مجسمه های امپریالیستی و ارقام می توان از بریتانیا در خیابان ها پس از معترضان زدم بنای تاریخی به یک تاجر برده به قتل جورج فلوید در مینیاپولیس در ادامه به جرقه اعتراضات و رانندگی تغییر — در سراسر جهان.

در روز فلوید به خاک سپرده شد در زادگاه خود هوستون, لندن, شهردار, صادق خان گفت که او راه اندازی یک کمیسیون برای اطمینان از پایتخت بریتانیا را در آثار منعکس تنوع آن است.

آن را نقد و بررسی مجسمه های, نقاشی های دیواری, هنر خیابانی, خیابان نام, و دیگر بناهای تاریخی و در نظر بگیرید که میراث باید جشن گرفته می شود دفتر شهردار گفت.

“این یک حقیقت ناراحت کننده است که کشور ما و شهر مدیون بخش بزرگی از ثروت خود را به نقش آن در تجارت برده و در حالی که این است که در انعکاس عمومی ما قلمرو سهم بسیاری از جوامع ما به زندگی در پایتخت ما شده است عمدا نادیده گرفته” خان گفت.

حتی قبل از کمیسیون های جدید رو در جریان مقامات در شرق لندن حذف یک مجسمه از قرن 18 تاجر و صاحب رابرت میلیگان از محل آن در شهر docklands.

کارگران را به یک مجسمه از قرن 18 تاجر برده رابرت میلیگان در لندن در روز سه شنبه. (Yui Mok/PA طریق AP)

جو Biggs, شهردار لندن, Tower Hamlets قصبه گفت که پس از سرنگونی مجسمه تاجر برده ادوارد Colston توسط تظاهرکنندگان در شهر بریستول در روز یکشنبه “ما عمل کرده و به سرعت به هر دو اطمینان از امنیت عمومی و پاسخ به نگرانی های ما ساکنان که من به اشتراک بگذارید.”

این آخرین نشانه آن است که بین المللی اعتراضات نژادی و بی عدالتی و خشونت پلیس که فلوید را مارس 25 مرگ موجب در حال حاضر در حال ایجاد تغییر. یک افسر پلیس که فشرده زانو در Floyd گردن برای بیش از هشت دقیقه بوده است به اتهام قتل.

مجسمه به عنوان طولانی مدت نمادهای یک جامعه ارزش ها را تبدیل به یک تمرکز از اعتراض در سراسر جهان است.

روز یکشنبه معترضان در بریستول بريدن پایین مجسمه Colston یک قرن 17 تاجر برده و نیکوکار و ریخته در شهر بندر.

سازمان دیده بان | مجسمه تاجر برده سرنگون پرتاب به رودخانه در بریستول:

یک مجسمه از قرن 17 تاجر برده ادوارد Colston سرنگون شد و پرتاب به رودخانه در بریستول, انگلستان در سراسر جهان در میان ضد نژادپرستی تظاهرات. 2:41

که عمل احیا تماس برای دانشگاه آکسفورد برای حذف مجسمه سیسیل رودز, ویکتوریا امپریالیستی در آفریقای جنوبی ساخته شده است که ثروت از معادن و وقف دانشگاه آکسفورد را رودز کمک هزینه تحصیلی است.

چند صد نفر از حامیان رودز باید سقوط گروه جمع شده بودند در نزدیکی مجسمه در دانشگاه کالج در جمعه شعار “آن را” قبل از برگزاری یک سکوت نشسته و شب زنده داری در خیابان به تتم فلوید.

آکسفورد مسئولان شهرستان خواست کالج برای درخواست اجازه برای حذف مجسمه به طوری که آن می تواند قرار داده شده در موزه است.

سازمان دیده بان | صدها نفر تماس برای مجسمه سیسیل رودس حذف در آکسفورد:

معترضان با حضور در دانشگاه آکسفورد به تقاضای یک مجسمه امپریالیستی سیسیل رودز برداشته شود. 1:08

یکی دیگر از مجسمه بزرگ رودس که تا به حال ایستاده بود پس از سال 1934 حذف شد, از آفریقای جنوبی را در دانشگاه کیپ تاون در مارس 2015 پس از یک دانشجو به رهبری مبارزات انتخاباتی نیز خواست این دانشگاه برای افزایش آن تعداد از استادان و درسی کمتر یورو-محور.

در سال 2003 رودز بورسیه شد تغییر نام ماندلا بورسیه رودس در آفریقای جنوبی و مشارکت تشکیل شد با نلسون ماندلا پایه و اساس است.

در آنتورپ مقامات با استفاده از یک جرثقیل در روز سه شنبه به حذف یک مجسمه از بلژیک سابق پادشاه لئوپولد دوم بود که با هایش قرمز رنگ توسط معترضان مصرف آن را دور برای تعمیرات. معلوم بود که آیا این امر می تواند دوباره ساخته.

لئوپولد در زمان کنترل کنگو در سال 1885 و به بردگی گرفته شده خیلی از مردم خود را به جمع آوری لاستیک حاکم بیش از یک, وحشیانه, رژیم که تحت آن برخی از 10 میلیون کنگو کشته شدند.

یک مجسمه سابق پادشاه بلژیک لئوپولد دوم هایش با رنگ قرمز توسط معترضان دیده می شود حذف شدن در Ekeren بلژیک در روز سه شنبه. (آنتورپ تلویزیون از طریق بی بی سی)

در ادینبورگ اسکاتلند هستند به پاره کردن یک مجسمه هنری Dundas, an 18th-century سیاستمدار که تاخیر در بریتانیا لغو برده داری توسط 15 سال است.

رهبر ادینبورگ شورای شهر آدم McVey گفت: “باید مطلقا هیچ حس از دست دادن اگر Dundas مجسمه برداشته شد و با چیز دیگری جایگزین یا چپ به عنوان یک مجسمه.”

نخست وزیر بوریس جانسون اذعان کرده است که آن را “یک واقعیت سرد” است که مردم از رنگ در بریتانیا تجربه تبعیض اما گفت: کسانی که با حمله پلیس و یا تخریب بناهای عمومی باید چهره “نیروی کامل از قانون است.”

نقاشی های دیواری که می خواند ‘از slaver و استعمار سودجوی’ به نظر می رسد در مجسمه رابرت Dundas پسر هنری Dundas در ادینبورگ اسکاتلند در روز سه شنبه. (جین بارلو/PA طریق AP)

برخی از چهره های تاریخی را پیچیده میراث است.

در آخر هفته تظاهرات در لندن تظاهرکنندگان ناخوانا “یک نژادپرست” در یک مجسمه وینستون چرچیل.

بریتانیا در زمان جنگ نخست وزیر احترام است به عنوان مردی که به رهبری این کشور به پیروزی در برابر آلمان نازی است. اما او همچنین مدافع سرسخت امپراتوری بریتانیا و ابراز نژادپرستانه views.

افسران پلیس ایستاده در مقابل یک مجسمه سابق نخست وزیر بریتانیا وینستون چرچیل در طول یک تظاهرات در میدان پارلمان لندن در روز سه شنبه. (کرستی Wigglesworth/آسوشیتد پرس)

خان پیشنهاد چرچیل مجسمه باید بمانید.

“هیچ کس کامل آن است که آیا چرچیل آیا آن را گاندی که آیا آن مالکوم ایکس” او به بی بی سی گفت و اضافه کرد که مدارس باید تدریس به کودکان در مورد چهره های تاریخی “زگیل و تمام.”

“اما وجود دارد برخی از مجسمه ها که کاملا روشن” خان گفت. “Slavers کاملا روشن به نظر من کشت و زرع صاحبان کاملا روشن نیست.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر