سودان جنوبی به پایان می رسد 6-سال جنگ با تشکیل دولت ائتلافی

سودان جنوبی است منادی عصر جدید با تشکیل یک دولت ائتلافی پس از جناح های رقیب آشتی. اما دولت یک کار بسیار نیرومند پیش از آن.

سودان جنوبی امیدوار بود برای ورود به یک عصر جدید در روز شنبه به عنوان تشکیل یک دولت ائتلافی, همچنین شناخته شده به عنوان “حکومت وحدت” به مناسبت پایان شش سال جنگ داخلی تخمین زده شده به جان 400000 نفر.

شورشی سابق رهبر Riek Machar در آغوش رئیس جمهور Salva Kiir پس از ادای سوگند به عنوان معاون رئیس جمهور.

سه دیگر معاون رئیس جمهور نیز سوگند یاد کرد در حالی که دولت منحل شد و خواهد شد دوباره تشکیل شده که شامل بیشتر اعضای اپوزیسیون.

Machar وعده داده که دولت با هم کار کنند برای پایان دادن به درد و رنج مردم جنوب سودان. خواهید دید در ضمن اعتراض به Dinka و Nuer مردم دو تا از بزرگترین گروه های قومی در سودان جنوبی به دیگری پس از خود جنگ است.

“ما نمی خواهد این کشور را به جنگ. به اندازه کافی به اندازه کافی است” Machar گفت: با توجه به آژانس خبری DPA در حالی که روسیه به نقل عنوان کرد و گفت: “ما با تشکیل دولت انتقالی در سودان جنوبی برای پایان دادن به درد و رنج مردم ما است.”

کلید امتیازات

سودان جنوبی استقلال از سودان در سال 2011 اما فرو شد به یک جنگ داخلی در سال 2013 زمانی که روسیه از Dinka گروه خود را اخراج و سپس معاون Machar یک Nuer که در ادامه منجر به اصلی شورشی جناح.

وجود دارد دو تلاش در قرارداد صلح در سال 2015 و 2018 اما نه منجر به تشکیل یک دولت با ثبات است.

ائتلاف جدید با موفقیت شکل گرفته پس از رئیس جمهور روسیه توافق کردند برای کاهش تعداد متحده در سودان جنوبی به 10 از زمان 32. Machar قبلا ادعا کرد که 32 متحده ایجاد شد به نفع Dinka گروه قومی.

در بورس Machar توافق به روسیه مسئولیت خود را برای امنیت. Machar قبلا فرار سودان جنوبی و ترس برای ایمنی خود را زمانی که دولت تشکیل شده پس از 2015 توافقنامه صلح از هم جدا افتاد.

اما هنوز هم وجود دارد بسیاری از مسائل است که باقی می ماند به مذاکره بین دو جناح نه ایجاد یک ارتش از نیروهای رقیب.

راه پیش رو

بیش از 400 ، 000 نفر را در جنگ های خونین داخلی در سودان جنوبی در حالی که 2.2 میلیون نفر را مجبور به فرار به کشورهای همسایه. بیش از 1.4 میلیون غیر نظامی آواره داخلی در کشور است. Awut دنگ Acuil این کشور وزیر امور خارجه گفت: واشنگتن پست دولت جدید را تسهیل بازگشت مردم از کشورهای همسایه.

اما چالش های متعددی باقی می ماند unaddressed. با توجه به گزارش های شورای حقوق بشر سازمان ملل هزاران نفر از غیرنظامیان شده اند و محروم از منابع حیاتی مانند غذا به عنوان بخشی از یک استراتژی برای محروم کردن دشمن جوامع از منابع است. این گزارش همچنین هشدار داد که درگیری های مربوط به خشونت جنسی شد “گسترده و فراگیر” و این که فساد شایع شد در دولت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>