کره جنوبی coronavirus موفقیت

سئول دولت قادر بود به سرعت گسترش coronavirus و حد مرگ. چه آن را انجام دهد درست است ؟ در اینجا همه چیز شما نیاز به دانستن:

چگونه کره جنوبی در مقایسه با ایالات متحده آمریکا ؟
هر دو کشور خود را دیدم اول coronavirus موارد در همان روز Jan. 20. آوریل 2, ایالات متحده آمریکا به حال بیش از 240,000 موارد و بیش از 5800 مرگ و میر. اکثر کسب و کار تعطیل شد و یا فلج و بیش از 10 میلیون نفر تا به حال در زمینه بیکاری در دو هفته. در مقابل کره جنوبی در مارس 2 تا به حال کمتر از 10000 مورد تأیید و 169 مرگ و میر. این بیماری نرخ وجود دارد به نظر می رسد هر دو پایین و پایدار و در عین حال هیچ کره جنوبی شهر رفته زیر کامل مستند و اصلی خسارات اقتصادی در صنعت گردشگری است. تعداد کمی از مردم شغل خود را از دست. تفاوت در این است که کره جنوبی بر خاست به عمل با اوایل انبوه, تست ردیابی و جداسازی تمام مخاطبین از کسانی که آلوده می شوند. آن آغاز شده در حال توسعه و انباشت کیت های آزمایش در اوایل ژانویه به عنوان به زودی به عنوان دانشمندان چینی منتشر ویروس کد ژنتیکی و قبل از یک کره به حال آلوده شده است.

چگونه آنها می دانند که برای انجام این کار ؟
شیوع سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) در کره جنوبی در سال 2015 در معرض آسیب پذیری است که وحشت زده مردم و مجبور تعمیرات اساسی از پاسخ اپیدمی. یک بیمار مبتلا به MERS — ناشی از متفاوت coronavirus از یکی که باعث COVID-19 — آورده و آن را در از خاورمیانه تحت درمان قرار گرفت و در سه بيمارستان و موجب شیوع بیماری در هر یک از آلوده کردن 186 نفر و کشته شدن 38. که اپیدمی لغو شد, در دو ماه توسط quarantining تقریبا 17,000 اما تجربه به شدت آسیب دیده محبوبیت رئیس جمهوری Park Geun-hye. سئول کشید تا قوانین جدید برای بهداشت بحران توانمند سازی کره مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از به دست گرفتن کامل قدرت به طور مستقیم واکنش های محلی. و هنجارهای اجتماعی ایجاد شده در طول MERS ساخته شده و مردم با میل و رغبت اتخاذ ماسک پوشیدن در. کره جنوبی آموخته است که از آنجا که هر گونه ویروس جدید می تواند گسترش تصاعدی ماشین پرس یا خروج هر یک از شیوع جدید به سرعت کلید اجتناب از فاجعه بار رشد.

چگونه آنها واکنش نشان می دهند این زمان ؟
فقط سه روز بعد از خبر شکست on Dec. 31 از یک رمان ذات الریه در ووهان چین KCDC راه اندازی یک تیم پاسخ برای مطالعه ویروس. پس مورد اول به نظر می رسد مقامات شروع به ردیابی سلامت برخی از 3 ، 000 نفر که در حال سفر به ووهان بیش از دو هفته گذشته. این KCDC مونتاژ گسترده عمومی-شبکه خصوصی برای تولید و اداره آزمون از جمله درایو-از طریق مراکز و تاسیس آزمایشگاه به پردازش آنها است. این موارد بود که از چین آمده بودند تا حد زیادی موجود — اما پس از آن در اواسط ماه فوریه یک “سوپر پخش” شناسایی شد در Daegu سوم-بزرگترین شهر که آلوده به صدها نفر از مردم در خدمات مختلف در Shincheonji کلیسای عیسی مسیح. بیش از 10 روز موارد افزایش یافت و از کمتر از 50 تا بیش از 5 ، 000. کره جنوبی رسید به سرعت خود را تست به برخی از 20000 نفر در روز, اما آن را نیز در زمان بیشتر اقدامات شدید.

چه بود این ؟
رئیس جمهور ماه Jae-در اجازه استفاده از تهاجمی نظارت تاکتیک برای پیگیری نمازگزاران در Shincheonji کلیساها در سراسر کشور است. کره جنوبی با تلفن شرکت های هر کاربر شناسه ملی شماره. بنابراین مقامات قادر به دنبال جنبش از افراد آلوده و شناسایی کسانی که آنها تا به حال با تعامل بیش از گذشته 14 روز. کسانی که در تماس بودند و سپس گفت: به خود منزوی و گزارش خود را در دماهای روزانه. خود را رعایت نکند اما کره جنوبی می دانم که دولت می تواند در نظارت بر حرکات خود را از طریق تلفن و اطلاعات گسترده شبکه دوربین مدار بسته از 8 میلیون دوربین. هر کسی که تست مثبت بود و فرستاده شده به یکی از مراکز قرنطینه در مجموعه هتل ها و شرکت خوابگاه. پس از یک کارگر در یک شرکت بیمه در سئول آزمایش مثبت مقامات راه اندازی یک چادر برای تست هر کس در ساختمان است.

آیا کشورهای دیگر به دنبال کت و شلوار ؟
دیگر کشورهای آسیایی با موثر پاسخ به همه گیر هستند و سنگاپور و ویتنام و تایوان است. همه قبلا آمار سال 2003 اپیدمی دیگری coronavirus سندرم حاد تنفسی (سارس) که تا به حال وحشتناک 10 درصد مرگ و میر. به دلیل سویفت اقدامات در مناطق آسیب دیده را کشته فقط 774 نفر است. در پس هر سه کشور به تصویب رسید جدید بهداشت سیاست های مربوط به ماسک پوشیدن, تست و ردیابی است. زمانی که COVID-19 آمار جمعیت در این کشورها تا به حال ماسک در خانه به اندازه کافی بالا سطح اعتماد اجتماعی به سرعت اطاعت از دستورات دولت به گزارش تست و در خانه بماند. تایوان تا به حال فقط پنج مرگ و میر ناشی از COVID-19; سنگاپور تا به حال شش. “وضعیت در [غربی] کشورهای در حال شبیه این وضعیت را ما در طول چند هفته اول از سارس در تایوان در اوایل سال 2003” Su Ih-جن از تایوان CDC گفت: بار مالی. “شما آماده هستند شما هیچ تجربه.”

آنچه ایالات متحده می تواند انجام دهد
مغلوب ساختن پیشی جستن دولت شکست به آزمون و اعمال دورى قوانین برای دو ماه اجازه دهید این ویروس به دست آوردن جای پایی و منجر به جاری نمایی افزایش موارد است. اما آن را خیلی دیر نیست برای پیاده سازی بسیار گسترده تر تست. کره جنوبی آزمایش شده 1 در هر 119 از آن مردم است. ایالات متحده می گوید: آن انجام شده است 1.2 میلیون آزمایشات اما از آنجا که هر بیمار داده می شود حداقل دو آزمون که با این نسخهها کار به کمتر از 1 در 500 آمریکایی است. اکثر آمریکایی ها که مشکوک آنها آلوده شده اند قادر به گرفتن تست شده است. در این مرحله با بیش از 300,000 شناخته شده عفونت و احتمالا به مراتب بیشتر ردیابی تماس ها غیر ممکن خواهد بود. “سعی کنید به انجام تماس ردیابی بر روی هزاران نفر بر هزار نفر از مردم مانند تلاش برای انجام سرشماری در یک ساعت, می گوید:” مایکل Osterholm از دانشگاه مینه سوتا مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و سیاست. و ایالات متحده در فرهنگ فردگرایی و آمریکا حقوق آن را نامناسب برای مخاطب گسترده ردیابی, نظارت از افراد آلوده و دیگر اقدامات شدید. فرمانداران در هشت متحده هنوز هم مقاومت در برابر درخواست این هفته توسط مقامات بهداشتی فدرال که موضوع آنها اجباری stay-at-home سفارشات با استناد به ترس از متخلف در “آزادی شخصی.” حتی زمانی که او در نهایت تسلیم به فشار فلوریدا رژیم صهیونیستی. ران DeSantis — که قبلا مجاز spring breakers به حزب در سواحل هفته — معاف مذهبی خدمات. “من فکر نمی کنم که دولت اقتدار به نزدیک یک کلیسا” DeSantis گفت.

این مقاله برای اولین بار منتشر شده در آخرین شماره این هفته مجله. اگر شما می خواهید به عنوان خوانده شده بیشتر شبیه به آن را امتحان کنید مجله برای یک ماه در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>