آفریقای جنوبی: ضد آپارتاید فعال دنیس گلدبرگ می میرد 87

گلدبرگ یکی از نلسون ماندلا نزدیک ترین همکاران در مبارزه علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی است. او به مدت 22 سال در زندان به عنوان تنها مرد سفید می شود محکوم در کنار ماندلا.

ضد آپارتاید جانباز دنیس گلدبرگ درگذشت در سن 87 خود بنیاد گفت: در روز پنج شنبه.

یک یهودی عضو حزب کمونیست گلدبرگ بود سفید تنها فرد محکوم به حبس ابد برای مقاومت در برابر whitle قانون در آفریقای جنوبی در سال 1964 Rivonia محاکمه در کنار نلسون ماندلا.

او اواخر روز چهارشنبه پس از مبارزه به سرطان ریه برای بیش از دو سال است.

این واقعیت است که او زندگی می کردند برای مدت طولانی “یک نشانه ای از عزم و شجاعت” دبی Budlender مدیر دنیس گلدبرگ میراث پایه اعتماد گفت: dpa.

یک عمر فعالیت

گلدبرگ یک روت مهندس عمران درگیر مبارزه مسلحانه با کنگره ملی آفریقا در برابر رژیم آپارتاید در سال 1961 هنگامی که او استخدام شد به Umnkonto ما Sizwe راز (شاخه نظامی کنگره ملی آفریقا. وجود خود را از مهارت های مهندسی مفید در ابداع سلاح و مواد منفجره.

گلدبرگ به یاد می آورد او استخدام در یک DW مصاحبه انجام شده در ماه ژانویه سال 2020 در خانه اش در شهر کیپ تاون.

“نلسون ماندلا گفت: او راه اندازی یک غیر قانونی ، [او گفت:] دنیس تو آموزش های فنی. شما می دانید که چگونه برای ساخت پل است. شما می توانید آنها را منفجر. شما بپیوندند ؟ و من گفتم: بله البته.”

گلدبرگ بود مجرم به اتهام خیانت و خرابکاری در Rivonia محاکمه.

او به مدت 22 سال در زندان در پرتوریا.

“در زمان وجود دارد وقتی که من از خواب بیدار در وسط شب به تعجب که در آن من هستم گلدبرگ گفت: DW. “من در زندان و یا من فکر کردن در مورد زندان ؟ چرا من اضطراب? شما می دانید 22 سال هستند یک تکه بزرگ از یک زندگی. اما آن را به ارزش آن است.”

زمانی که او از زندان آزاد شد در سال 1985 در سن 52 او به دنبال همسرش Esme به تبعید در لندن است. او به نمایندگی از ANC در سازمان ملل متحد در نیویورک و در سال 2002 پس از Esme مرگ او به آفریقای جنوبی بازگشت.

Denis Goldberg talks to the media at Liliesleaf Farm; the apartheid-era hideout for Nelson Mandela and freedom fighters in Johannesburg

دنیس گلدبرگ مذاکرات به رسانه ها در Liliesleaf مزرعه; آپارتاید دوران مخفیگاه برای نلسون ماندلا و مبارزان راه آزادی در ژوهانسبورگ

در طول زندگی اش دنیس گلدبرگ باقی مانده است درست به آرمان خود را. در سال 2009 او جایزه آلبرت Luthuli مدال خود را برای مبارزه با آپارتاید و در سال 2011 آلمان فدرال صلیب شایستگی کلاس اول برای سهم خود را به درک بین المللی.

در اخیر DW مصاحبه او هشدار داد که آفریقای جنوبی — جهان — نباید گذشته خود را فراموش و اجازه نژادپرستی شکوفا.

“ما می گویند ما مسئولیت برای پایان دادن به آن را تا آنجا که ما می توانیم. و من روز به روز مردم در سراسر جهان گفت: به اندازه کافی از این مزخرف اجازه دهید در حرکت است.

اجازه دهید همه چیز با هم و من دوست دارم که.”

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>