طوفان های خورشیدی ممکن است مرتبط به توده خاکستری نهنگ strandings

هر سال نهنگ خاکستری سفر بیش از 16000 کیلومتر در امتداد سواحل اقیانوس آرام از مکزیک به آلاسکا و برگشت. اما هر چند بسیاری از آنها — گاهی اوقات صدها نفر — تبدیل رشته.

آن را به طور کامل روشن نیست چگونه نهنگ خاکستری حرکت به اعماق اقیانوس در طول این سفر طولانی اما یک فرضیه این است که آنها با استفاده از میدان مغناطیسی زمین به عنوان یک نوع از نقشه راه.

در حال حاضر یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله زیست شناسی کنونی بیشتر با پشتیبانی از این فرضیه رفتن تا آنجا که به نشان می دهد به همین دلیل برای جرم strandings می تواند مرتبط به تابش از طوفان های خورشیدی و چگونه است که فعالیت تحت تاثیر میدان مغناطیسی زمین است.

خورشید و زمین

خورشید فعالیت نمی کشد محل در انزوا; زمین — در واقع هر سیاره در منظومه شمسی — است که تحت تاثیر آن است.

یک شکل از فعالیت های خورشیدی می آید در شکل لکه های خورشیدی تیره تر, کولر مناطق که فرم در سطح خورشید.

لکه های خورشیدی دارای میدان مغناطیسی خطوط است که می تواند تبدیل به گرفتار مانند یک باند الاستیک و می تواند ضربه محکم و ناگهانی با انتشار خورشیدی شعله ور شدن. این شراره تولید بزرگ فوران از تابش الکترومغناطیسی است که می تواند از آخرین دقیقه به ساعت.

سفر در سرعت نور اگر تابش از یکی از این فوران می رسد, زمین, آن می تواند باعث رادیو خاموشی. آنها نیز تحت تاثیر قرار حیوانات.

این تصویر ارائه شده توسط NASA Goddard Space Flight Center را نشان می دهد قابل توجه خورشیدی شعله ور شدن فوران در ژوئن 10, 2014. (Goddard Space Flight Center/آسوشیتد پرس)

بسیاری از گونه ها مانند خرچنگ قورباغه و حلزون استفاده از magnetoreception — یا یک حس است که اجازه می دهد تا آنها را به استفاده از میدان مغناطیسی زمین برای ناوبری.

می تواند وجود داشته باشد دو راه که در آن حیوانات می تواند حس یک میدان مغناطیسی است.

یکی از آنها ذرات مگنتیت در جایی در بدن خود و یا حتی در سراسر آن چیزی این مطالعه منجر نویسنده جسی گرنجر اشاره به عنوان “کمی آهن سوزن قطب نما.”

یک توضیح دیگر می تواند یک روش شناخته شده به عنوان “رادیکال جفت ساز” که در آن یک مغناطیسی حساس واکنش شیمیایی باعث شده است که بسته به نوع راه یک حیوان مواجه است.

در حالی که بسیاری از تحقیقات پشتیبانی از هر دو فرضیه وجود داشته است هیچ شواهد مستقیم ثبت شده است.

نهنگ GPS

گرنجر — دکتری زیست شناسی دانشجویی در دانشگاه دوک است که دارای تخصص در حسی مهاجرت — می خواستم به طور خاص کشف چگونه حیوانات استفاده می شود magnetoreception به حرکت. او نیز شیفته این ایده است که نهنگ خاکستری می تواند حرکت چنین فواصل وسیع با چنین دقت است.

“در ضمن من نمی توانم پیدا کردن راه خود را به فروشگاه مواد غذایی بدون GPS” او به شوخی. “آنها چگونه انجام این کار ؟ این دیوانه است.”

گرنجر و نویسندگان مورد بررسی قرار 186 زنده strandings — نهنگ بود که “هیچ نشانه ای از آسیب, بیماری لاغری و یا تعامل انسان” — دوستیابی از سال 1985 تا سال 2018 و در آنها رخ داده است “به طور قابل توجهی” اغلب در روز که خورشید تا به حال چندین لکه های خورشیدی در مقایسه با آن روز نیست.

در آن روز شانس تابنده بیش از دو برابر شده است.

گرنجر اولین فرضیه این بود که خورشید هل بالا ذرات طوفان که به نوبه خود فشار در اطراف میدان مغناطیسی زمین ، disorienting نهنگ.

“نهنگ فکر می کند آن را در خیابان سوم هنگامی که آن را در واقع در خیابان هشتم” گفت: گرنجر. “و آن را به پایان می رسد تا شاید در خرج کردن نقطه — در جایی از آن می توانید از. و یا آن را به پایان می رسد تا در یک بسیار بالا جریان اب صدادار و سپس مکیده بر روی زمین است.

“شاید اگر آن را به حال یک ایده بهتر از که در آن واقع شده بود, آن را نمی خواهد که به پایان رسید تا در یک جای بد.”

یک نهنگ خاکستری شسته تا در Ucluelet ساحل در جزیره ونکوور سواحل غرب در سال 2016. این گونه است که هنوز در معرض خطر در نظر گرفته اما آن ذکر شده است به عنوان یک گونه از نگرانی های خاص. (Les Doiron)

اما این یافته ها را پشتیبانی نمی کند که. به طوری که آنها تبدیل به یک متغیر شناخته شده به عنوان فرکانس رادیویی صدا به عنوان چیزی که به طور بالقوه می تواند تحت تاثیر قرار نهنگ’ ناوبری.

“ما می دانیم که فرکانس رادیویی صدا جلوگیری می کند یک حیوان از سنجش میدان مغناطیسی” گفت: گرنجر. “آن را مانند یک لامپ رفت.”

محققان تا به حال یک فرضیه جدید.

“آیا ما فکر می کنیم که شاید طوفان های خورشیدی در حال خاموش کردن [نهنگ توانایی] برای دیدن آن میدان مغناطیسی در دسترس نباشد ؟” گفت: گرنجر. “مثل آنها GPS و آن را فقط آن را خاموش اواسط سفر؟”

همراه با لکه های خورشیدی اطلاعات آنها را دیدم یک رابطه قوی تر میان توفان های خورشیدی و strandings.

اما گرنجر هشدار می دهد که همبستگی لزوما منجر به علیت.

“ما واقعا هیجان زده,,” او گفت:. “اما بسیاری از احتیاط است که هنوز هم مورد نیاز است هنگامی که شما در حال صحبت کردن در مورد این نوع از رابطه آماری مطالعات…. این است آنچه ما در بر داشت — و این یک توضیح برای اینکه چرا ما می بینیم که رابطه است.”

کلاوس هاینریش Vanselow یک زیست شناسی دریایی متخصص در دانشگاه کیل در آلمان که تحقیقات نهنگ عنبر strandings در دریای شمال و نوشته شده است مقالات متعددی با یافته های مشابه.

او انعکاس این ایده که کاغذ است و یک شروع خوب در شناسایی پتانسیل تعاملات بین فرکانس های رادیویی و نهنگ strandings اما تحقیقات بیشتری باید انجام شود.

“از آنجا که آنها می گویند آن را فقط یک ملک پدیده — آن را واقعی تعامل,” او گفت:. “من فکر می کنم در آینده وجود دارد و باید تحقیقات بیشتری.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>