Sieren چین: Li Wenliang های غم انگیز قهرمان

گسترش coronavirus و مرگ دکتر لی Wenliang باعث بحث در چین در مورد آزادی بیان. این کار می تواند در این کشور حمایت می گوید: DW فرانک Sieren.

چین دارای یک شهید. 34 ساله و چشم پزشک Li Wenliang یکی از اولین هشدار در مورد کوروناویروس در پایان ماه دسامبر زمانی که او گفت دیگر پزشکان در یک چت گروهی در مورد یک پاتوژن. او به زودی از احضار توسط مقامات محلی که او را متهم کرد از ساخت “نظر نادرست” و “اخلال در نظم اجتماعی” و او را مجبور به امضای بیانیه ای موافقت خود را خاموش نگه دارید.

لی بعد از آن به اشتراک گذاشته شده در این بیانیه آنلاین: “ما قاطعانه به شما هشدار می دهند: اگر شما در حفظ و در حال لجبازی با چنین گستاخی و ادامه این فعالیت های غیر قانونی شما خواهد بود به عدالت به ارمغان آورد—این است که درک؟”

آزادی بیان

Li مرگ در فوریه 7 برانگیخته است و حتی بیشتر خشم و خشمگین خواستار آزادی بیان در چین است. بسیاری از آنها انتقاد استکبار و استبدادی تن از این بیانیه در خصوص سوال: “این است که درک؟”

بسیاری بر این باورند که ویروس می تواند موجود بوده اند اگر Li نشده بود مجبور به امضای این بیانیه است. حتی اگر مقامات شروع به جداسازی مردم به عنوان به زودی به عنوان اولین مورد کشف شد بسیاری از آنلاین مفسران فکر می کنم آنها در تاریکی نگه داشته و برای بیش از حد طولانی است.

ادامه مطلب: نظر: احتیاط توجیه می شود وقتی که می آید به کروناویروس

هرگز به کاربران اینترنت اجازه داده شده است به انتقاد از مقامات را آشکارا در جمهوری خلق چین در چین است. اما این کشور دارای یک سنت طولانی با استفاده از غم و اندوه به عنوان یک خروجی برای خشم. در سال 1976 مرگ نخست وزیر ژو Enlai باعث یک تماس برای اصلاحات و 1989 مرگ Hu Yaobang سابق دبیر کل حزب کمونیست موجب گسترده مردم عزاداری است که توسعه یافته به یک جنبش دانشجویی. تشییع جنازه کروبی اجازه تظاهرکنندگان به دور زدن ممنوع در مجلس است.

A man lays flowers in front of a photo of Li Wenliang

عمومی — و در نهایت دولت باید افتخار Li Wenliang به عنوان یک قهرمان

Li Wenliang که پشت یک کودک و یک زن باردار بود نه ژو Enlai و نه هو Yaobong اما عزاداری برای او تا به حال یک اثر مشابه — حداقل آنلاین. او نه یک آرمان کاران لا Julian Assange. او نه مخالف. او حتی سیاسی است. او به سادگی یک دکتر انجام کار خود را. اما به عنوان او بیشتر بیمار او شروع به صحبت می کنند آشکارا حتی اعطای مصاحبه با نیویورک تایمز.

“من بعد از بهبود از بیماری من کار خواهد کرد در خط مقدم نبرد. این ویروس هنوز در حال گسترش است و من نمی خواهم به یک فراری گفت:” روی کاغذ. این عفت زده وتر با کسانی که در عزاداری او امروز است. پس از مرگ او Li را در دفاع از او گفت که او “از آن نوع اشخاصی که دروغ است.”

ادامه مطلب: Coronavirus مهار در اروپا کار ‘تا کنون در اروپا و آلمان Spahn

مخلوط پاسخ از دولت

آنلاین پست در انتقاد از دولت را غالبا حذف شده و در عین حال بسیاری وجود دارد که این وضعیت را نمی توان به سادگی نادیده گرفت. پس از اندکی تردید رسانه های دولتی آغاز شده است جشن Li Wenliang به عنوان یک قهرمان و کمیته مرکزی حزب کمونیست اتحاد وعده داده شده “تحقیق کامل” به این مورد. دو مقام عالی رتبه مقامات ارشد در کمیسیون بهداشت و درمان در هوبئی از کار اخراج شدند تا نشان دهد دولت چین را “اراده است.”

هر آنچه که آنها می گویند مقامات نیست به احتمال زیاد اعتقاد به بسیاری از پرسش باقی می ماند. آنچه اتفاق افتاده است به هفت پزشکان دیگر احضار پس از شیوع ویروس ؟ آنچه در مورد ناپدید شدن یک پرستار و یک روزنامه نگار که فیلم برداری این وضعیت ؟

تا اواخر فوریه 7, رسانه های دولتی می تواند هنوز رتبهدهی نشده است تصمیم بگیرید که آیا آنها باید حتی اعلام Li مرگ و متناقض گزارش زد برای چند ساعت.

هو Xijin های میهنی editor-in-chief از این تحت کنترل دولت جهانی باربعد نوشت فوق العاده ای تفسیر: “ووهان در واقع مدیون Li Wenliang عذرخواهی. ووهان و هوبئی مقامات نیز مدیون جدی عذرخواهی به مردم, Hubei و این کشور,” او نوشت. او در ادامه گفت که اگر مقامات را درک نمی کنند به شدت از وضعیت آنها می تواند حداقل باید اذعان کرد که آنها در اشتباه بودند بعد.

هو همچنین پرسید که چرا هیچ مقام رسمی سفر کرده بود Li Wenliang زمانی که او به طور جدی بیمار شد و اشاره کرد که پس از چین است و مردم ایران با مردم باید تمرکز همه اقتصادی و فعالیت های سیاسی است. این است که چرا جامعه آنقدر شوکه شده در مورد پرونده او توضیح داد و اضافه کرد که این مهم است به یاد داشته باشید که او هیچ کار اشتباهی انجام داده اما تا به حال به سادگی انجام می شود کار خود را به عنوان یک دکتر و هشدار داد یک ویروس خطرناک است.

‘آنها می دانند که ما می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن’

با استانداردهای این است که بسیار روشن کیفرخواست و برجسته ضعف یک سیستم است که شفاف نیست یک سیستم که در آن در نظر گرفته شده است مهم نیست که چیزی اشتباه یک سیستم که در آن حزب تصمیم می گیرد آنچه درست و غلط است. این متن نیز روشن می سازد که وجود دارد حداقل یک بحث در مورد جوانب مثبت و منفی از سانسور در محافل سیاسی.

در سال گذشته هو Xijin به نام برای بیشتر کثرت گرایی پیش از جشن ملی روز. “این کشور شکننده است نمی,” او نوشت: در یک پست آنلاین. “من پیشنهاد می کنم جامعه باید بیشتر دسترسی به اینترنت خواهد شد که به نفع قدرت و بلوغ چین از نظر تحقیقات علمی و ارتباطات خارجی و همچنین چین منافع ملی است.” او به سرعت خود را سانسور, اما و حذف پست خود گفت: او فقط به ساخت پیشنهادات و نمی خواهید به علت هر گونه مشکل.

ادامه مطلب: بسته لغو کوچک شده: Coronavirus بازدید فرهنگ چینی

در این زمان او کمتر می ترسند. اما او در واقع انجام می دهند حزب کمونیست که مقاله خود را توسط یک سخنگوی یک به نفع. صحبت کردن با مردم را از قلب خود و در عین حال نمی خواهید به بالای او می توانید احساس برای جو در کشور است. هو در واقع هشدار حزب است که وجود دارد چیزی است که مانند ویروس نمی توان نادیده گرفت.

شاید این آغاز یک بحث در مورد شفافیت بیشتر تکثر و آزادی بیان در جامعه یک بحث است که مردم می توانند شرکت کنند و بدون اینکه مشکوک بلافاصله مایل به سرنگونی حزب و سیستم. این امر می تواند یک گام بزرگ رو به جلو است. یکی که لی Wenliang را تایید شده است.

تنها چند روز قبل از درگذشت لی گفت: از بیمارستان: “من فکر می کنم باید وجود داشته باشد بیش از یک صدا در یک جامعه سالم و من را تایید نمی کند با استفاده از قدرت عمومی برای دخالت بیش از حد.”

این نقل قول از دوران اتحاد جماهیر شوروی به تازگی ساخته شده و دور چینی پلت فرم رسانه های اجتماعی Weibo: “آنها به دروغ به ما می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن آنها می دانند که ما می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن, اما آنها به ما دروغ.”

شاید آن زمان برای دروغ گفتن برای جلوگیری از.

فرانک Sieren زندگی در پکن برای بیش از 20 سال است.

هر روز DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای عضویت در خبرنامه اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>