Sieren چین: یادگیری از تجربه چینی

هیچ کشور دیگری به اندازه تجربه دست زدن به coronavirus به چین می کند. مهم است به استفاده از این دانش را حتی اگر نه همه از آن می توان در آلمان می گوید: Frank Sieren.

پس از هفته ها تنش و ترس coronavirus به نظر می رسد نشست در چین است. آخر هفته گذشته بیشتر مردم از بیمارستان مرخص شد از بستری با کوروناویروس. در روز سه شنبه 125 تایید موارد عفونت گزارش شده است. که پایین ترین رقم از ماه ژانویه است.

در بقیه جهان عفونت همچنان به گسترش است. هفته گذشته وجود دارد بیشتر موارد جدید در خارج از چین از درون. وجود دارد برخی از 200 مورد تأیید در آلمان و آن است که همیشه ممکن نیست به دنبال زنجیره ای از انتقال. مورد اول در برلین کشف شد تنها با شانس. همانطور که در ابتدای شیوع این بیماری در چین وجود دارد یک فضای عدم اطمینان در حال حاضر در آلمان است. ضد عفونی کننده و فولاد ماسک صورت باید به فروش می رسد. مردم شده اند, جوراب زنانه ساقه بلند در منابع.

مختلف رویدادهای مهم شده است لغو و یا به تعویق افتاد از جمله نمایشگاه بین المللی گردشگری (ITB) و لایپزیگ نمایشگاه کتاب. وزارت بهداشت توصیه کرده است که مردم دیگر لرزش دست به خوش آمد می گوید هر یک از دیگر.

هیچ کس هنوز صحبت در مورد مستندات و یا خاموش کردن سیستم حمل و نقل عمومی شامل ویروس وجود دارد بیش از حد چند مورد در حال حاضر به حکم این حرکت حتی اگر آنها از لحاظ لجستیکی و اخلاقی ممکن است. هنوز هم وجود دارد هیچ غربالگری در ایستگاه های قطار و فرودگاه ها و یا مراکز خرید.

ادامه مطلب: Coronavirus و تغییر آب و هوا: داستان دو بحران

ایتالیا معرفی اقدامات شدید

در ایتالیا که در آن وجود دارد به مراتب بیشتر از موارد در آلمان مقامات باید نگاه به چین برای راه های مقابله با بحران است. پس از این مدل چینی کامل, ایتالیایی, شهرداری ها شده اند مهر و موم شده از جهان خارج بدون ado بیشتر.

سازمان بهداشت جهانی به نظر نمی رسد فکر می کنم که پکن اقدامات تا کنون شده است بیش از حد شدید. یک گزارش اخیر ارائه شده پس از یک ماموریت سازمان توسط چه کسانی و دولت چین به مطالعه دولت از این ویروس اشاره می کند که “چین نورد شاید بلند پروازانه ترین چالاک” و تهاجمی بیماری مهار تلاش در طول تاریخ است.”

آن همچنین پیشنهاد کرد که جهان می تواند از یادگیری چین دست زدن به ویروس اما آن مقدار از جامعه بین المللی آماده نیست “در طرز فکر و مادی برای اجرای اقدامات” استخدام پکن.

Empty streets in Wuhan
(Li Ling)

خیابان ووهان منشاء این بیماری همه گیر در حال عملا متروکه به خاطر یک مستند

در اروپا بسیاری از مردم نمی خواهد درک چنین محدودیت به آزادی خود را; این روحیه می تواند به نوبه خود خشم به جای. این امر همچنین به این منطقه از حفاظت از داده ها: در, چین, کره جنوبی و هنگ کنگ شهروندان می توانند دنبال جایی که شده است وجود دارد شیوع این ویروس در محله خود را از طریق برنامه. این نمی خواهد کار در اتحادیه اروپا, که در آن وجود مقررات سختگیرانه برای حفاظت از افراد خصوصی حوزه است.

این امر همچنین می تواند تقریبا غیر ممکن است برای مهر و موم کردن کل مسکن به عنوان بلوک های انجام شده در چین که در آن مردم زندگی می کنند اغلب در ترکیبات با ساختمان superintendents. در اروپا نیز وجود دارد هیچ محله کمیته های است که می تواند اطمینان مردم پوشیدن ماسک خود را و خود را اندازه گیری درجه حرارت است. این کمیته وجود داشته در چین از 1950s و قرار است برای “حفظ نظم” که همچنین می تواند شامل جاسوسی و نظارت (هر چند مسلما بسیار کمتر از طول انقلاب فرهنگی). هر چیزی مبهم مشابه خواهد بود را رد کرد و توسط بسیاری از شهروندان آلمان و یا اروپا و یا نه وجود یک بیماری همه گیر.

کروناویروس در معرض تقسیم بین چین فقیر و غنی

بهتر نظام سلامت

آلمان دارای مزیت داشتن بهتر نظام سلامت از چین و بالاتر از استانداردهای بهداشت به طور کلی. آن را نیز کمتر پرجمعیت تر از چین است. با این وجود دولت آلمان به طور جدی فکر می کنم آن است که آیا در یک موقعیت برای مقابله اگر عمده وجود دارد ویروس بیماری همه گیر در حال حاضر و یا در آینده. با توجه به مرکز اروپایی برای پیشگیری از بیماری و کنترل برخی از 25,000 تخت بیمارستان در آلمان در حال حاضر می تواند تبدیل به اتاق انزوا اگر نیاز بود. نیز وجود دارد 28,000 تخت با سیستم های تهویه. این یک شروع خوب در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا.

وجود دارد می تواند کمبود لباس های حفاظتی مانند ماسک و دستکش و لباس از جمله کسانی که به تازگی دیده می شود در بیمارستان. بنابراین دولت معرفی کرده است اقدامات لازم برای افزایش تولید در آلمان و جاهای دیگر در اروپا است.

ادامه مطلب: چند آلمانی ها ترس از coronavirus

Signs saying 'No mask' on a chemist's in Rome (Getty Images/AFP/A. Pizzoli)

ماسک محافظ به فروش می رسد و در بسیاری از شهرستانها در اروپا مانند این یکی در رم

سرعت چین قدرت

آنچه در چین نشان داده است که با سرعت بسیار مهم است. که اپیدمیولوژی بروس Aylward به تازگی به خبرنگاران گفت که “کلید یادگیری از چین است و سرعت — همه چیز در مورد سرعت است. سریع تر شما می توانید پیدا کردن موارد جدا از این موارد و پیگیری خود را در تماس نزدیک موفق تر شما در حال رفتن به.”

این به معنای داشتن دسترسی به داده اما: از نام مسافر در پروازها برای شرکت کنندگان در رویداد و فیلم از دوربین های مدار بسته در مترو. و اینکه آیا مقامات باید دسترسی به داده ها چنین است که یک موضوع بحث انگیز در آلمان است.

برای جداسازی موارد خفیف “پناهگاه بیمارستان” می تواند حس. در ووهان مردم با علائم خفیف شده اند قرنطینه و درمان موقت بیمارستان در ورزشگاه و سربازخانه برای مثال به طوری که تخت در بخش مراقبت های ويژه و دیگر منابع نیست حیف و میل. در این راه آن است ممکن است به کاهش خطر آلوده کردن دیگر اعضای خانواده به عنوان می تواند رخ دهد در طول قرنطینه در خانه. اما این اجرا خارجی قرنطینه نیز نقض آزادی های فردی و در اروپا مردم به احتمال زیاد به طور داوطلبانه اجازه می دهد خود را به مدیران در چنین مکان.

ادامه مطلب: Coronavirus ترساندن: زمانی که ‘hamsterkauf’ تبدیل شدن به یک کلمه انگلیسی?

Frank Sieren (picture-alliance/dpa/M. Tirl)

DW نویس فرانک Sieren

چین نیز سریع تر زمانی که آن را می آید به تست برای کوروناویروس. در چین آن در حال حاضر طول می کشد بین چهار تا هفت ساعت برای تایید اینکه آیا علائم مربوط به کروناویروس در حالی که در آلمان آن را هنوز هم می تواند تا 24 ساعت حداقل نه همه شرکت های بیمه به طور خودکار پرداخت برای آزمون. حتی با توجه به محدودیت های مسافرتی و اروپا است که هنوز هم بسیار مردد در مقایسه با چین است.

 دیجیتال زیرساخت های مهم

این وضعیت در کره جنوبی و چین نشان داده است که چگونه مهم دیجیتال زیرساخت ها می تواند در این زمان بحران. در هر دو کشور مردم باقی مانده در تماس به لطف اینترنت و همچنین به عنوان نگه داشتن خود را آگاهانه و سرگرم. ورزشگاه در حال ارائه آنلاین تناسب اندام دوره های آموزشی. مدارس در حال آموزش دانش آموزان آنلاین. تحویل نرم افزار در ادامه به عملکرد مردم هنوز هم می تواند غذا و دارو را به خانه های خود را حتی اگر مشتریان دیگر قبول تحویل در درب اما بهانه آنها را از بیرونی نرده های اطراف مجتمع های آپارتمانی.

وحشت و هیستری را ندارد در چنین زمان بحران چه در آلمان و یا در جای دیگر در اروپا است. اما این امر هیچ آسیبی به منعکس کننده که در آن از اقدامات چین اجرا کرده است ممکن است اقتباس به اروپا است.

پس از همه, در یک دنیای جهانی بعدی ویروس است فقط در اطراف گوشه.

فرانک Sieren زندگی در پکن برای بیش از 20 سال

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>