در coronavirus بحران اطلاعات نادرست تبعیض و تئوری های توطئه اخير سریعتر از ویروس خودش می گوید: DW فرانک Sieren – هر دو در چین و در سراسر جهان است.

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است خطرناک “infodemic.” در واقع سریع گسترش وحشت و اطلاعات نادرست و نژادپرستانه و تعصب باعث این ویروس هشدار دهنده است. در سراسر جهان افرادی که نگاه به عنوان اگر آنها می تواند به چینی و یا چینی تبار را حوادث گزارش شده. در رم یک نوار در نزدیکی چشمه Trevi قرار داده تا متوجه ممنوعیت مشتریان چینی. در برلین یک زن جوان چینی مورد حمله قرار گرفت و تا به حال برای رفتن به بیمارستان. اینها فقط دو نمونه در بر داشت زیر #iamnotavirus برچسب.

احساسات متناقض از وحدت و تقسیم در چین

در چین این بحران از یک طرف باعث حس وحدت در برابر بقیه جهان است. از سوی دیگر این کشور به دو اردوگاه تقسیم شده: کسانی که تهدید و کسانی که در معرض خطر با نه تاری خط.

مردم از ووهان و به طور کلی استان هوبئی که در آن اکثر موارد هنوز متمرکز در حال درمان مانند outcasts با بسیاری از در و آفلاین – سرزنش آنها را برای ویروس خود را. در یک حادثه قبل از پرواز از ژاپن به شانگهای مسافران از شرق چین در استان ژجیانگ تقریبا به ضربات با دیگران از ووهان آنها نمی خواهید اجازه می دهد تا بر روی هواپیما. در روستاهای مختلف در چین اوباش تعیین کرده اند تا موانع برای محافظت از خود.

پیامدهای اجتماعی می تواند به عنوان مضر به عنوان ویروس خود را. دولت زده در چگونه واکنش نشان می دهند. از یک طرف شفافیت می تواند کمک به نگه داشتن این بیماری تحت کنترل است. از سوی دیگر آن را نمی خواهند به تشدید جو در حال حاضر زمان با اجازه دادن به شایعات به گسترش است.

واکنش افراطی در خارج از کشور

پکن نمی تواند تاثیر واکنش های خارج از کشور که در آن پوشش از بحران به نظر می رسد بیش از حد نسبت به قبلی بوده است ، در رسانه های اجتماعی چینی مفسران باید query استفاده از کلمه “همه گیر” توسط بسیاری از رسانه های غربی رسانه ها و حتی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است یکی است.

آن defintion می گوید آن را “یک بیماری همه گیر رخ می دهد در سراسر جهان و یا بیش از یک منطقه بسیار گسترده ای با عبور از مرزهای بین المللی و معمولا تحت تاثیر تعداد زیادی از مردم است.” تا کنون که اعلام کرده coronavirus است که افراد مبتلا در حدود 20 کشور یک “اضطراری برای بهداشت عمومی بین المللی نگرانی است.”

Frank Sieren (picture-alliance/dpa/M. Tirl)

فرانک Sieren زندگی در پکن بیش از 25 سال

وبلاگ نویسان خشم توسط این واقعیت است که برخی از رسانه ها شده پایین ستایش پرداخت توسط چه کسی به چین است. مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus اظهار داشت که چین شد “در واقع تعیین یک استاندارد جدید برای شیوع پاسخ.” او همچنین گفت که جامعه بین المللی باید کمک به کشورهای ضعیف تر سیستم های بهداشتی آماده شدن برای شیوع است که کشورها باید برای مبارزه با گسترش اطلاعات غلط و شایعات و به اشتراک گذاری اطلاعات و دانش در مورد این ویروس در میان توصیه های دیگر.

بیشتر بخوانید: Coronavirus: رویدادهای ورزشی در چین در معرض خطر به عنوان ویروس گسترش می یابد

هر چند که به صراحت هشدار داد در برابر معرفی “اقدامات بی ارزش است که تداخل با تجارت بین المللی و یا سفر” بسیاری از کشورها باید به این توصیه نادیده گرفته. آمریکا اعمال محدودیت در ورود اتباع خارجی و قرنطينه بر ما شهروندان از بازگشت از چین است. وزارت امور خارجه ایالات متحده داده است سطح 4 مشاوره سفر به چین, قرار می دهد که آن را در تاریخ همتراز با افغانستان و ایران و لیبی — مکان با یک “احتمال بیشتری از زندگی را تهدید خطرات.”

چینی خشم

یک سخنگوی دولت گفت که این “نه یک ژست حسن نیت است.” نه نظر ما اداره ویلبر راس که وارونه از این “بیماری های بدخیم” بود که آن را “کمک به اشتغال زایی در امریکا است.”

این باعث یک outpour از خشم بر سیستم عامل رسانه های اجتماعی به عنوان یک بیانیه صادر شده توسط وزارت بازرگانی که مهم بود “به نظر انشعابات انجام کسب و کار با یک کشور است که دارای سابقه ای طولانی در پوشش خطرات واقعی به مردم خود و بقیه جهان است.”

مفسران متهم کردن دولت آمریکا از اقدام مراتب بیشتر سردستی و با شفافیت کمتر در هنگام H1N1 را در سال 2009. آنفولانزای خوکی تخمین زده شده است کشته شده در شرق 280,000 در بیش از 200 کشور از 10 ، 000 در ایالات متحده به تنهایی. چینی دولت و مردم ایران در فکر است که ما شهروندان بودند تحت درمان با خیلی تعصب. عناوین با استفاده از “ساخته شده در چین” شعار برای توصیف این ویروس کمک کنند.

بی اعتمادی جدید شفافیت

اما نیز وجود دارد برخی از سوء ظن در چین از دولت جدید شفافیت با توجه به سابقه قبلی. حتی اطلاعات مربوط به این بیماری بود و سکوت در آغاز و بسیاری تعجب می کنم اگر این است که هنوز در این مورد. این ووهان مقامات می دانستم که از یک حادثه از coronavirus در دسامبر 8, اما هشدار رسمی صادر شد و تنها سه هفته بعد. پس از آن مقامات حکومت که این بیماری می تواند از طریق انسان به انسان تماس با ما – دروغ. دستگیری بسیاری از پزشکان که به هشدارهای صادر شده نه منجر به اعتماد بیشتر.

ادامه مطلب: نظر: رها کردن تاج-نژاد پرستی در برابر مردم چین

اما دولت در حال حاضر بستری “کاستی ها و کمبودهای” در دست زدن به آن از شیوع و رئیس جمهور چین گفته است که این یک “آزمون بزرگ” از چین سیستم. او دستور داده است تا مقامات به کار با هم برای بهبود پاسخ اضطراری و سیستم بهداشت عمومی رژیم است.

در پاسخ به تهدید خود را که هر کسی که تلاش می کند تا پوشش تا از گسترش این بیماری خواهد شد “بود در ستون شرم برای ابدیت” وجود دارد در حال حاضر یک برنامه به طوری که مردم می توانند با محکوم کردن مقامات محلی است.

سانسور بازگشته است

پس از یک دوره کوتاه زمانی که سانسور به نظر میرسد که برداشته شده است آن را به عقب است. افرادی که به گسترش شایعات تهدید به تحریم. حزب تصمیم می گیرد چه یک شایعه است.

زمانی که این بحران است پکن را به خوبی به شما معرفی تملق سلسله مراتب و اجازه می دهد بیشتر باز بحث است. سانسور همیشه تصور می دهد که چیزی است که سکوت, آیا نیت خوب هستند یا نه. اگر مقامات پاداش برای ساخت به موقع هشدارهای به جای اینکه با اخراج و یا بدتر از آنها ممکن است بیشتر احتمال دارد به در آغوش مسئولیت به جای پرتاب این مورد مانند یک سیب زمینی داغ.

چین یک فرصت برای خروج از این بحران قوی تر اگر آن را می آموزد و از عواقب. غرب نیز به خوبی انجام بررسی پوشش رسانه ای و درخواست خود را که آیا چینی ها درمان شده اند نسبتا.

فرانک Sieren زندگی در پکن بیش از 25 سال.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de