“او شروع به از دست دادن امید است.’ دو سال از زندانی در عربستان فعال حقوق زنان پنجه نرم می کند برای عدالت

Wمرغ عربستان سعودی نیروهای امنیتی حمله کردند و خانواده او را به ریاض خانه در مارس 15, 2018, کشیدن خواهر Loujain در اسلحه لینا al-Hathloul بود که هزاران مایل دورتر در بروکسل. دو ماه قبل از آن امارات متحده عربی نیروهای امنیتی دستگیر شده بود Loujain در ابوظبی که در آن او زندگی می کردند و مشغول به کار. بعد از اینکه به زور بازگشت مقامات عربستان بازداشت او را برای چند روز قبل از قرار دادن او در زیر یک سفر بان کی مون به طوری مشهور حقوق زنان activsit نمی تواند کشور را ترک کنند. اما لینا پس از آن در 23 می دانستم که هیچ یک از این بود و او بود که کار در کارشناسی ارشد’ پایان نامه در تجارت پنهان کاری قانون در بلژیک و پدر و مادر او تا به حال می خواستم به نگرانی او.

“به صداقت آنها نمی به من بگویید هر چیزی. من حتی نمی دانند که Loujain ربوده شده بود از امارات متحده عربی” او می گوید زمان از بروکسل که در آن او هنوز هم زندگی می کند. “این تنها پس از او بازداشت شده در مارس 15, که من شنیده ام داستان کامل است.”

مخاطبان جهانی فروخته شد یک داستان متفاوت است. تازه کردن جذابیت تهاجمی است که شامل یک نشست با اپرا و مصاحبه با ده ها تن از رسانه ها از جمله زمان عربستان به عنوان ولیعهد و محمد بن سلمان آماده برای بلند کردن پادشاهی سعودی ممنوعیت رانندگی زنان. او در نهایت پس در ژوئن 24, کمتر از شش هفته پس از هماهنگ دستگیری al-Hathloul و دیگر مدافعان حقوق زنان خاتمه دهید که به مدت طولانی با آن مخالف. آنها گرفته شد به یک زندان غیر رسمی شناخته شده به عنوان “هتل” که در آن گروه های حقوق بشر می گویند که شکنجه و آزار جنسی. انتقال به طور رسمی در زندان شهر جده در ماه اوت سال 2018 و پس از آن دیگر زندان در نزدیکی ریاض در ماه دسامبر آن سال Loujain آزمایشی برنامه ریزی شده بود به شروع ماه مارس. از آن شده است به طور نامحدود به تعویق افتاد به عنوان پادشاهی ادعا با COVID-19 بیماری همه گیر.

Loujain ممکن است باید اجتناب شود دادگاه در مجموع لینا می گوید اگر او می خواهم پذیرش پیشنهاد آزادی مشروط علنا انکار او شکنجه شده. “او می خواهم و نه در زندان و زیر ارزش ها و مبارزه با نسبت منتشر خواهد شد و از دست دادن این دو سال برای هیچ چیز.”

در دو سال پس از او خواهر دستگیری لینا تماشا به عنوان دیگر تغییرات از طریق عربستان سعودی است. قدرت از آن می ترسید پلیس مذهبی بودند blunted; از ماه اوت سال 2019 زنان دیگر نیاز به اجازه از یک مرد “نگهبان” به سفر یا ازدواج; و یک میزبان از افراد مشهور بین المللی از ستاره فوتبال کریستیانو رونالدو به خواننده Mariah Carey انجام شده در استادیوم ها و عرصه های اخیرا باز شده به زنان است.

اما MBS تلاش برای بازیگران خود را به عنوان یک نوسازی و بهسازی شده است تضعیف خود را وحشیانه سرکوب مخالفان است. فاحش ترین حادثه در اکتبر 2018 زمانی که عربستان سعودی آمار تیم ملی به قتل روزنامه نگار جمال Khashoggi در عربستان سعودی سفارت در استانبول قبل از dismembering بدن خود را. حتی پس از سیا به این نتیجه رسیدند ولیعهد دستور داده بود او را به قتل مقامات همچنان به هدف قرار دادن مخالفان به جاهای دوردست نروژ و کانادا است. و در سال 2019 عربستان سعودی 184 مردم به گفته سازمان عفو بین الملل بیش از این سازمان ثبت کرده است و در هر سال قبل است.

ادامه بازداشت Loujain همراه با دیگر زندانیان عقیدتی در ادامه به صدمه زدن به MBS اعتبار در خارج از کشور می گوید: اروین کاتلر کانادا وزیر دادگستری سابق. همانطور که عربستان سعودی آماده برای میزبانی اجلاس G20 در ماه نوامبر, MBS, “هم می آیند و در دفتر ثبت دعاوی حقوقی از متهم و یا او می تواند به عنوان کسی که منتشر کرده است زندانیان سیاسی می گوید:” کاتلر که همچنین به عنوان وکیل بین المللی دویچه وله برای مورد دیگر مشخصات بالا زندانیان سیاسی.

در سراسر جهان COVID-19 همه گیر نگرانی برای زندانی رفاه. عربستان سعودی در وزارت دادگستری نیست پاسخ به درخواست برای اظهار نظر در مفاد گرفته شده برای محافظت از زندانیان و پادشاهی اجازه نمی دهد که مستقل گروه های حقوق بشر برای نظارت بر آن زندان است. اما در یک نگرانی نشان می دهد که زندانیان’ سلامت عمومی در معرض خطر است یکی دیگر از برجسته فعال Abdullah al-حمید جان در آوریل 24, پس از سقوط به حالت اغما در زندان است. برای ماه, مقامات تا به حال رد 69 سال زندگی-صرفه جویی در قلب عملیات با توجه به سازمان جهانی مبارزه با شکنجه است.

عربستان کرده اند در پاسخ به درخواست های مکرر برای نظر.

در مصاحبه ای در سالگرد دوم از خواهر او را بازداشت لینا al-Hathloul در مورد عدم تحقیقات کافی به خواهر او را به اتهام شکنجه و چگونه عربستان سعودی اتحادش را تغییر تحت MBS. (این مصاحبه ویرایش شده برای طول و وضوح.)

خانواده شما شده است در تماس با Loujain پس از محاکمه او شد و به تعویق افتاد ؟ چگونه است که او در حال حاضر انجام?

پدر و مادر من مجاز به صحبت کردن با او یک بار در هفته. از آنجایی که آنها به تعویق افتاد محاکمه Loujain واقعا خسته. هنگامی که شما همه چیز به برنامه ریزی برای, و شما می دانید که شما در حال رفتن به دیدن مردم آن را آسان تر روانی. اما در حال حاضر هیچ یک از گفتن هر چیزی او را و او نمی داند که جلسه بعدی در حال رفتن به. او شروع به از دست دادن امید است.

چه اتهامات Loujain مواجه است ؟

برای اولین بار 10 سال پس از او بازداشت شد وجود دارد هیچ اتهام رسمی. تنها چیزی که ما تا به حال چیزی بود که رسانه های عربستان استفاده می شود می گویند: که او یک خائن یا یک جاسوسی یا یک عامل برای قطر. هنگامی که او دریافت کرد و او را به اتهام آن بود که اساسا همه فعالیت. چیزهایی مانند رفتن به کنفرانس های بین المللی برای بحث در مورد وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی و یا در تماس با یک E. U. هیئت در عربستان سعودی است. آنها همچنین می گویند که او را به مبارزه برای حقوق زنان در عربستان سعودی است که در حال حاضر اعطا شده توسط قانون شریعت است. یکی از اتهامات این است که بر اساس cyber-crime قانون اما تمام اتهامات دیگر نیست بر اساس هر قانون خاص.

در چه نقطه آن را تبدیل به شما روشن است که Loujain شکنجه شده در زندان ؟

اولین بار پدر و مادر من اجازه داده شد به دیدار Loujain بود که او به رسمی, زندان, نسبت به پایان ماه اوت سال گذشته است. در ابتدا آنها حتی نمی تواند بگوید [خواهر و برادر من و من] چگونه آنها احساس; افسرده بودند. اما به تدریج و پس از بازدیدکننده داشته است بیشتر آنها به ما گفت که Loujain بود و نه خوب. که او به سختی می تواند راه برود. که او به سختی می تواند بنشیند. که او تا به حال علائم در سراسر بدن خود را. بعد از تمام این گزارش آمد Khashoggi مورد پدر و مادر من می دانستم که Loujain شکنجه شده. آنها از او پرسیدم و او همه چیز را اعتراف کرد. بیت به بیت او آغاز شده و به آنها جزئیات بیشتر. یک روز او گفت: پدر و مادر من که سعود القحطانی [مشاور سابق دربار و نزدیک confidente از MBS] یکی نظارت بر شکنجه. که او یکی از دادن سفارشات و که او خنده او را تحقیر او. او خواهد او را تهدید کرد و گفت که اگر او می خواست به او می تواند تجاوز به او را قبل از کشتن او و که او می تواند بدن خود را ناپدید می شوند در سیستم فاضلاب. [عربستان سعودی معاون دادستان عمومی در گذشته اتهامات را رد کرده است که هر فعالان شکنجه شدند.]

آل القحطانی شد دخیل در جمال Khashoggi قتل, اما در سال گذشته عربستان سعودی پاک او را از هر گونه تخلف در یک تحقیق سازمان ملل گزارشگر ویژه اگنس Callemard به نام “مسخره از عدالت است.” آیا شما آگاه باشید از هر گونه رسیدگی به اتهام نقش در Loujain را شکنجه ؟

هیچ چیز. هیچ چیز انجام شده است. یک روز [عربستان سعودی] کمیسیون حقوق بشر تعداد بازدید Loujain. او گفت: آنها همه چیز را که اتفاق افتاده است به او. اما در پایان او پرسید: “آیا می توانم به شما اطمینان دهم که شما می توانید محافظت از من با همه چیز من گفتن شما؟” آنها به او گفت, هیچ, راستش ما نمی توانیم. بنابراین او فقط در زمان مقاله او نوشته بود و آن را نگه داشته برای خودش. [عربستان سعودی در کمیسیون حقوق بشر پاسخ نداده به زمان درخواست برای اظهار نظر در مورد اتهامات شکنجه به طور کلی و یا در Al القحطانی را به اتهام حضور.] این مهم است به یاد داشته باشید MBS اظهارات در این. در یک سال 2018 مصاحبه بلومبرگ پرسید: MBS در مورد Loujain و دیگر فعالان حقوق زنان در زندان است. او گفت که آنها جاسوس هستند و فردا ما به شما نشان می دهد این فیلم است که آن را اثبات کند. یک سال بعد 60 دقیقه از او خواست همان سوال در مورد این زنان و در مورد شکنجه. MBS گفت که او نمی تواند درگیر در موارد خاص. که آن را شغل خود را. اما اگر شکنجه اتفاق افتاده است او را شخصا مطمئن شوید که آن مورد بررسی قرار گرفت.

پس Loujain بازداشت ده ها تن از ورزش و سرگرمی ستاره انجام شده در سودآور حوادث در عربستان سعودی است. آیا شما یک پیام برای مشاهیر و با توجه به انجام در حوادث در انگلستان?

عربستان مردم اند و تشنه کنسرت, و, هنر, و آن را به خوبی از هنرمندان آمده و انجام است. اما آنها باید درک کنند که حضور خود را تنها پنجره غرب به عربستان سعودی است. آنها نمایندگی از یک تصویر نادرست زیرا هنگامی که مردم فکر می کنم از عربستان سعودی در حال حاضر آنها فکر می کنم از این حوادث نه آنچه که اتفاق می افتد به مردم است. من نمی خواهم کسی به تحریم, عربستان سعودی, اما اگر آنها به آنها باید حداقل اشاره ای به زنان شده اند که برای مبارزه با این تغییرات اتفاق می افتد. من فکر می کنم که آنها را به ایجاد یک بیانیه عمومی در مورد آنچه که اتفاق می افتد. در غیر این صورت حضور آنها فقط ماست مالی کردن.

عربستان سعودی دستخوش برخی اصلاحات عمده. اما آنچه متفاوت در مورد پادشاهی در حال حاضر تحت MBS که بسیاری از افراد ساکن در خارج از کشور در تلاش برای درک ؟

چه چیزی واقعا متفاوت است که قبل از مردم می دانستند که در آن خطوط قرمز بودند. در حال حاضر آنها نمی. مثلا قبل از ما نیست که کنسرت و ما تا به حال پلیس مذهبی. در حال حاضر ما ندارد و پلیس مذهبی و ما کنسرت, اما وجود دارد یک [جدید] عمومی نجابت قانون است. بنابراین زنان می توانند در بازداشت و زندانی برای رقص در یک کنسرت. که ایجاد یک فضای ترس از آنجا که شما واقعا نمی دانید که چه چیزی مجاز است و چه چیزی نیست. آنچه شما باید به درک این است که عربستان سعودی در حال تبدیل شدن به یک پلیس دولت است. این یک رژیم استبدادی.

در ماه اوت گذشته در سال برادر خود ولید در توییتر نوشت که مقامات عربستان ارائه کرده بود Loujain فرصت منتشر خواهد شد اگر او را دولت در تصویری که او تا به حال نه شکنجه شده. او خودداری کرد. آنچه که در مورد او می گویند?

در ابتدا می خواستم یک سند نوشته شده است. سپس آنها آمد و از او خواست برای یک بیانیه عمومی. او گفت: من پدر و مادر او نمی تواند این را قبول. او می داند که او نمی تواند به آنها اعتماد و هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر او آن را می کند او منتشر خواهد شد. حتی اگر آنها را منتشر کرده اند او Loujain است که در زندان به خاطر او شده است برای مبارزه با زنان دیگر و برای همه مردم عربستان. من فکر نمی کنم آن را از هر جهت برای او به رایگان در حالی که پذیرش این. او می خواهم و نه در زندان و زیر ارزش ها و مبارزه با نسبت منتشر خواهد شد و از دست دادن این دو سال برای هیچ چیز.

چگونه می توانم شما احساس می کنید در حال حاضر در مورد این پرونده در حال حاضر دو سال است ؟

من بسیاری از سوالات. چگونه است که این امکان را برای مردم هنوز بر این باورند عربستان سعودی در پاسخ هنگامی که آنها در مورد خواسته Loujain? پس از دو سال از بازداشت خودسرانه هیچ چیز آنها می گویند می توان بر این باور کنه. آن را فقط در زمان برای آزادی او در حال حاضر.

نوشتن به یوسف Hincks در joseph.hincks@time.com.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر