Shaka Zulu: بنیانگذار زولو ملت

نام شاکا زولو مترادف با جنگ. ارتش خود را ویران هر کسی که در راه خود ایستاده بود. DW صحبت مورخ ماکسول Shamase که می گوید Shaka میراث تحریف شده است.

زیادی شده است گفت: در مورد Shaka Zulu. وقتی که می آید به مرتب سازی واقعیت از داستان دکتر ماکسول Zakhele Shamase اقتدار است. همراه با Mthandeni پاتریک Mbatha مورخ از دانشگاه Zululand در حال حاضر در حال نوشتن یک کتاب در مورد مرد پشت افسانه است.

DW: چرا نوشتن یک کتاب در مورد Shaka Zulu?

ماکسول Shamase: بسیار کمی وجود دارد که نوشته شده است در مورد King Shaka از مردم در چشم انداز. برخی از چیزهایی نوشته شده توسط غیر آفریقایی هستند در واقع نادرست است. ما می خواهیم به داستان از یک آفریقایی موقعیت.

ادامه مطلب:آمنه: ملکه جنگجو از Zazzau

چگونه شما را توصیف King Shaka?

قبل از Shaka متولد شد prophetess با نام Sithayi, پیشگویی که یک کودک متولد خواهد شد که به ارمغان خواهد آورد در مورد یک نظم جدید و کشور جدید.’ او یک نابغه نظامی در آفریقا است. او یک ملت سازنده و نه یک خون آشام قاتل. او یک قاتل بی رحم.

هنگامی که و که در آن بود شاکا به دنیا آمد ؟

او در ژوئیه سال 1787 در میان eLangeni مردم که در آن مادر خود را نشات گرفته از.

کجا Shaka Zulu, دریافت نام خود را ؟

پدر او Senzangakhona. مادر او شاهزاده Nandi از Mhlongo خانواده سلطنتی زندگی می کردند که در مکانی به نام eLangeni. نام شاکا نشات گرفته از یک بیماری به نام ” ishaka.’ این بیماری ناشی زنان بدن به درد تنبل و به برآمدگی. زمانی که مادر او بود که ازدواج در آن زمان باردار شد مردم فکر می کردند او درد و رنج از ishaka. این است چگونه Shaka کردم این نام.

ادامه مطلب:وانگاری Maathai: صریح حفاظت از منابع طبیعی

او Shaka kaSenzangakhona با Senzangakhona بودن پدرش است. در آن روزها خود را به نام پدر شد و نام خانوادگی شما. شاکا را به نام پدربزرگش بود Zulu. زمانی که او king Shaka گفت: اجازه دهید ما یک هویت و خودمان تماس Zulu مردم است. او ابتدا به مردم خود را ‘Zulu مردم’ از این رو او شناخته شده است به عنوان بنیانگذار Zulu ملت با وجود این واقعیت است که او به ارث برده در حال حاضر موجود تاج و تخت.

آیا Shaka پدر Senzangakhona قبول او پدری?

او سعی کردم به آن را انکار کند چرا که او از ترس پدرش پادشاه Zulu. برای یک وارث ظاهری مانند Senzangakhona به اشباع یک دختر قبل از ازدواج خجالت و می تواند جذب عقوبت های سنگینی از جمله از دست دادن حق خود را برای صعود به تاج و تخت است. خانواده اش بعد از آن متعلق به تا و Senzangakhona پرداخت عروس قیمت را فعال کنید که Nandi به حرکت به Senzangakhona خانواده.

Nandi و شاکا بودند بعد از پرتاب از Senzangakhona محل. چگونه ممکن است به این ؟

Nandi شد متکبر بود و توفانی شخصیت همیشه دیکته به همه. پس ایشان یک رابطه سنگی. Senzangakhona نمی تواند آن را ندارد. او انداخت و او را همراه با Shaka. آنها هر دو سرگردان در اطراف. Nandi پس از آن ملاقات Ngwati. آنها در عشق سقوط کرد و با هم در آنجا ماند و به هنگام تولد به شاکا ،

در حالی که Ngwati کشته شد در پیگیری Nandi و دو فرزند او گرفته شد تا توسط Mthethwa پادشاه Dingiswayo. چگونه Shaka سپس پیوستن به Mthethwa هنگ یا ارتش ؟

او پادشاه شد Dingiswayo ارشد headboy زمانی که او 16. این بود که او به دلیل هوش و شجاعت. آن را طولانی نیست قبل از او استخدام شد و به عنوان یک جنگجو پیوستن به Izicwe هنگ.

چه تاثیر را Shaka Zulu باید در Mthethwa ارتش ؟

به عنوان یک فرمانده او را متوقف رزمندگان از پوشیدن صندل و دستور داد آنها را به راه رفتن و سر پا. او نیز متوقف استفاده از نیزه بلند است که رزمندگان را در دشمن پرتاب. به جای او معرفی کوتاه اسپیرز Iklwa’ برای مبارزه با نزدیک است. این مجبور رزمندگان خود را برای به دست آوردن نزدیک به اندازه کافی برای چاقو زدن به دشمن و حرکت به بعدی با استفاده از همان نیزه. او همچنین معرفی شاخ بوفالو شکل گیری است که ارتش خود را استفاده می شود برای به دام انداختن مخالفان خود را قبل از نزولی در آنها. آن شبیه سر یک بوفالو و آن دو شاخ. او خیلی ترسید و شناخته شده حتی در قبایل دیگر و پادشاهی که او به دست آورده نام “Nodumehleli” که به معنی کسی است که وقتی نشسته علل زمین به سر و صدا.

ادامه مطلب:وانگاری Maathai: صریح حفاظت از منابع طبیعی

آن را به عنوان یک Mthethwa جنگجو که شاکا در نهایت صعود به Senzangakhona تخت. آیا این عمل رفتن بلامنازع?

هنگامی که پدر خود را Senzangakhona درگذشت پادشاه Dingiswayo کمک به او برای بازگشت به پدرش مردم به او دو رزمندگان برای کمک به او را بیش از قدرت است. اما Senzangakhona خود گفته بود نخست وزیر Mudli که دیگر او را پسر Sigujana بود وارث ظاهری نه Shaka. در هنگام ورود او کشته Sigujana و در سال 1816 به عنوان پادشاه. پس از پادشاه Dingiswayo درگذشت Shaka گنجانیده Mthethwa مردم تحت پادشاهی خود و قبیله که Dingiswayo را فتح کرده بود تحت Shaka رهبری نظامی. او در ادامه به تسخیر دیگر قبیله و حکومت آنها.

شاکا برگزار می شود یک دیدگاه منفی نسبت به ازدواج به حدی برخی از مردم می گویند او ممکن است همجنسگرا. چه دلیلی برای این کار ؟

نگرش منفی نسبت به ازدواج در آمد از این راه او را دیدم او مادر درمان می شود. او نیز مورد آزار واقع بسیاری به عنوان یک نتیجه از رشد خارج از قبیله خود و بدون پدر خود را. او باید از مقاربت جنسی با زنان اما زمانی که آنها باردار شدم او به آنها را به برادر خود Mpande دیده می شود به عنوان یک weakling.

آیا Shaka Zulu واقعا کشتن زنان که او آغشته به عنوان آن ادعا?

که نمی توانست درست بوده است. ما می دانیم که از یک حادثه که در آن سفید و معامله گران مغزش یک زن که سقوط کرده بود به دلیل تب بالا. شاکا و مردم فکر می کردند او مرده بود. آنها تحت درمان با احیا به عنوان یک رستاخیز است. شاکا کنجکاو شد و خواست به تعیین اگر برای یک واقعیت است که معامله گران قادر به بالا بردن مرده است. او دستور داد یک زن کشته شود و خواسته معامله گران برای نشان دادن قدرت خود را به او زنده که البته آنها نمی خواهد انجام دهد. در برخی از مراحل به دلیل کنجکاوی به ما گفته شده او پاره پاره شکم زن باردار برای دیدن چگونه این کودک در حال رشد در شکم.

به ما گفته شده Shaka کشته تا به یک میلیون نفر و برخی از آنها را برای هیچ چیز و یا فقط بیش از حد کوتاه است. آیا این درست است ؟

است که دیدگاه غرب و درست نیست. به یاد داشته باشید از 50 میلیون نفر در جنگ جهانی دوم در علاوه بر این به دیگر میلیون ها نفر که جان خود را در جنگ جهانی اول. به طوری که بدتر بود بین Shaka و این اروپایی ها پشت اول و جنگ جهانی دوم ؟ اما کشتار در این مورد باید در چارچوب آن زمان. آن چیزی است که مردم استفاده شد. او را ارائه توجیهی برای کشتن. برای مثال کسانی که ثابت کرده جادوگران کشته شدند. پادشاهان در آن زمان جان سالم به در با از بین بردن رقبای خود.

چگونه Shaka Zulu می میرند ؟

او کشته شد و در ماه سپتامبر 1828. وجود یک توطئه به رهبری عمه اش. دلیل اصلی این بود که پس از مرگ مادرش Nandi شاکا شد روانی و کشته شدن تعداد زیادی از مردم بدون فکر دوم تحت پوشش عزاداری ، برخی او را کشته و برای قلدری او را در طول دوران کودکی خود را در حالی که دیگران کشته شدند برای نشان دادن اندازه کافی غم و اندوه.

این مسئله به تماس Shaka ‘سیاه و سفید و یا سیاه ناپلئون’?

او یک آفریقایی نبوغ نظامی یک سیاه ناپلئون. چرا نمی گویند ناپلئون سفید Shaka? او هرگز به اروپا رفت و هیچ اروپایی به او آموخت چیزهایی که او در شرایط جنگ. آن را از خود او نابغه است.

است Shaka Zulu هنوز هم مربوط به امروز ؟

او نقطه وحدت پشت Zulu وحدت. این Inkatha حزب آزادی که غالب Kwazulu Natal شناسایی خود را با King Shaka به عنوان پایه و اساس است. زولو پادشاهان و مردم ادای احترام به King Shaka تاج و تخت را به این روز است.

Zulu تاریخچه متخصص ماکسول Zakhele Shamase دارای مدرک دکترا در تاریخ معاصر سیاست و تاریخ Zulu مردم, تاریخچه منطقه, Kwazulu Natal مردم است. او در حال حاضر در حال نوشتن یک کتاب در King Shaka. ثانیه Shamase نیز یک مدرس دانشگاه و مدیر گروه در دانشکده تاریخ در دانشگاه Zululand همچنین به عنوان شناخته شده Unizulu دانشگاه.

مشاوره علمی در این مقاله ارائه شده توسط مورخان استاد Doulaye konaté را لیلی Mafela دکتری و استاد کریستوفر Ogbogbo. آفریقایی ریشه های پشتیبانی شده توسط گردا هنکل پایه و اساس است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>