تبعیض جنسی در ارتش هند: حکم دادگاه خرد سقف شیشه ای برای زنان افسران

هند بالا دادگاه این هفته دستور دولت برای اعطای کمیسیون دائمی برای افسران زن در ارتش. این تصمیم راه را برای زن افسران ارتش به درمان در تاریخ همتراز با همکاران مرد خود.

دادگاه عالی هند روز دوشنبه به دستور دولت این کشور برای اعطای کمیسیون دائمی و فرماندهی موقعیت برای افسران زن در ارتش در تاریخ همتراز با مردان ادعا که دولت استدلال در برابر سیاست بود “نگران کننده” و بر اساس کلیشه های جنسیتی.

تصمیم دادگاه به این معنی است که زنان هندی را همان فرصت ها و مزایای خود را به عنوان همکاران مرد از جمله صفوف تبلیغات و بازنشستگی و اجازه داده می شود برای خدمت به دیگر tenures.

در حال حاضر افسران زن می تواند در خدمت برای تنها 10 تا 14 سال در ارتش هند.

“این یک روز به یاد ماندنی برای ما. آن را یک پیروزی بزرگ و یک راه طولانی” سرهنگ Anupama Agarwal گفت: DW.

“آن را به ارزش صبر کنید. مبارزه برای برابری و با وجود این مبارزه طولانی وجود دارد که نور در انتهای تونل” گفت: سرهنگ Sandhya Yadav که ثبت درخواست دادگاه در سال 2008.

این راهی طولانی و دشوار مبارزه برای ارتش هند را زنان افسران با وجود خدمت با تمایز در طول سال و پس از برنده تمجید بسیاری برای خدمات خود را.

ادامه مطلب: هند به زن جت جنگنده خلبانان 2017

هیچ به مبارزه با نقش?

هند یکی از بزرگترین ارتش های جهان, اما زنان را تشکیل می دهند فقط حدود 4 درصد از نیروی بیش از یک میلیون پرسنل.

ارتش هند به مدت طولانی مقاومت از جمله زنان در نقش های رزمی با استناد به نگرانی های بیش از زنان آسیب پذیری اگر دستگیر و بیش از جسمی و روانی و توانایی برای مقابله با خط مقدم استقرار.

هند نیروی هوایی و نیروی دریایی در ضمن پیشنهاد کمیسیون دائمی به زنان و همچنین به عنوان انتخاب نقش های رزمی.

ارشد ارتش پرسنل استقبال دادگاه حکم اما صدا یک کلمه از احتیاط.

“در حال حاضر که این عرشه ها پاک زنان افسران باید ثابت کند که آنها شایسته برای کسب فرماندهی موقعیت. این است که بسیار حرفه ای و هیچ حقوق این موقعیت را به دست آورده” سپهبد راوی Sawhney, یک معاون سابق رئیس ارتش گفت: DW.

سپهبد شانکار Prasad, یک افسر بازنشسته مشترک نمایی مشابه. “بله این یک حرکت خوب است. در حال حاضر آنها خواهد آموخت که برای کار در محیط خصمانه در حالی که فرمانده واحد مانند توپخانه و پیاده نظام در زمانی که موقعیت باز کردن و خود را از آنها کسب اسپرز.”

ادامه مطلب: ‘تبدیل شدن به یک خلبان جت جنگنده آسان نیست’

‘نگران کننده’ views

روز دوشنبه تصمیم می آید روز پس از دولت به دادگاه گفت که مناسب نیست برای فرمانده نوشته های چنین به عنوان سرهنگ و brigadiers در ارتش و گفت نر نیروهای آماده نیست و در عین حال به پذیرش زنان کرده است.

آن گفت: بسیاری از سربازان در ارتش هند شد و مردان از, روستایی, زمینه که “نه ذهنی تحصیلات به پذیرش زنان افسر در فرماندهی.”

دولت همچنین معتقد است که مرد و زن به افسران می تواند درمان نمی شود و به همان اندازه که آن را به موارد به این دلیل که “ظرفیت جسمی زنان افسران یک چالش باقی مانده برای فرماندهی واحد است.”

حتی هند سابق ارتش و رئیس فعلی و رئیس دفاعی ستاد کل Bipin Rawat قبلا اظهار داشت که زنان آماده بودند برای مبارزه با نقش زیرا آنها مسئول برای بالا بردن کودکان و متهم نر افسران چشم چران محله به محله های خود را.

“او خواهد گفت: کسی که دزدکی بنابراین ما باید به یک ورق در اطراف او” Rawat گفته بود سی ان ان-News18.

دادگاه گفت: در آن جهت است که چنین استدلال شد در برابر مفهوم برابری است.

“این مجادلات دولت در خصوص مسئله فیزیولوژیکی محدودیت ها و هنجارهای اجتماعی به انکار فرصت را به زنان افسران نگران کننده است و نمی توان پذیرفت” عدالت DY Chandrachud گفت: در حالی که خواندن حکم دادگاه.

“به استناد چالش ها از سلول مادری و مراقبت از کودکان به عنوان دلایل خود را برای آنها ارسال فرمان صحبت می کند از یک مردسالار طرز فکر. آنها (زنان) در حال حاضر ثابت فطرت خود را و شجاعت زیر آتش” Aishwayriya Bhati وکیل به نمایندگی از افسران گفت: DW.

بسیاری از کشورهای استخدام زنان در نقش های مختلف در نیروهای مسلح خود را, اما تنها تعداد انگشت شماری از جمله استرالیا و آلمان و اسرائیل و ایالات متحده اجازه می دهد آنها را به در نقش های رزمی.

ادامه مطلب: نظامی بریتانیا به زنان اجازه می دهد در مبارزه با نزدیک نقش

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>