(بلاروس) — وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo روز شنبه گفت که ایالات متحده مایل و قادر به ارائه بلاروس با 100 ٪ از نفت و گاز گرفتن یک سیلی در روسیه که به تازگی قطع منابع.

Pompeo اولین بار است که وزیر امور خارجه به دیدار بلاروس در 26 سال و وارد مینسک میان تنش جدید میان مینسک و مسکو بیش از انرژی است. در یک جلسه با استبدادی رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو Pompeo گفت که او امیدوار است برای کمک به ارائه یک فرصت برای کشور بلاروس برای دستیابی به “حاکمیت ملی” و “استقلال” آن را به دنبال.

“ایالات متحده می خواهد برای کمک به بلاروس ساخت خود را مستقل کشور” Pompeo گفت: در یک کنفرانس خبری مشترک با وزیر امور خارجه ولادیمیر Makei. “ما انرژی تولید آماده به تحویل 100 درصد از نفت شما نیاز دارید در قیمت های رقابتی. ما بزرگترین تولید انرژی در جهان است و همه شما باید انجام دهید این است با ما تماس بگیرید.”

بلاروس ترس روسیه در تلاش است تا آن را جذب می کند و در ماه گذشته شروع به خرید گاز از نروژ پس از منابع روسی قطع شد. هفته گذشته لوکاشنکو متهم به روسیه و کشور های اصلی ارائه دهنده ارزان نفت و گاز از توقف تامین “برای حل بلاروس.”

Pompeo گفت ایالات متحده می خواهد برای کمک به پر کردن خلاء و ادامه خواهد داد به افزایش نیروی انسانی در سفارت خود در مینسک بود که به شدت کاهش می یابد 12 سال پیش و زمانی که ایالات متحده تحمیل قابل توجه تحریم ها در کشور بیش از نقض حقوق بشر. دو کشور توافق کردند که در ماه سپتامبر به تبادل سفیران برای اولین بار پس از سال 2008 است. Pompeo گفت: سفیر جدید آمریکا خواهد بود به نام به زودی.

با اشاره به تاریخ اخیر ضعیف روابط لوکاشنکو تاسف “کاملا بی اساس سوء تفاهم از گذشته مقامات” و استقبال Pompeo را ببینید.

بلاروس شده بود یک نامزد را شامل می شود در مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را گسترش ممنوعیت سفر بود که در روز جمعه اعلام کرد اما اجتناب از آن با در نظر گرفتن اقدامات به منظور بهبود همکاری های امنیتی و بالقوه مسافر تهدید اطلاعات با ایالات متحده است.

در علاوه بر این به تلاش آمریکا برای افزایش نفوذ در بلاروس Pompeo خواست اصلاحات اقتصادی و سیاسی و همچنین بهبود شرایط حقوق بشر — یک پیام مشابه به کسانی که او خواهد بود و آوردن به توقف بعدی در قزاقستان و ازبکستان بعد از این آخر هفته. در هر توقف Pompeo را هشدار می دهند از تلاش های روسیه و چین به شدت به دفاع از خود در اروپا و آسیای مرکزی است.

روسیه متوقف شد عرضه نفت به بلاروس پس از Dec. 31. این دو کشور تا به حال موفق به مذاکره مجدد توافق قیمت نفت برای این سال طول کشیده مذاکرات در تعمیق ادغام اقتصاد خود را.

مسکو معتقد است که بلاروس باید قبول بیشتر ادغام اقتصادی اگر آن را می خواهد برای ادامه دریافت منابع انرژی در روسیه قیمت های داخلی.

این امر موجب ترس در بلاروس که کرملین توطئه برای تشکیل یک دولت واحد با بلاروس برای حفظ رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در قدرت به خوبی گذشته پایان دوره خود را در سال 2024.

لوکاشنکو بارها رد این ایده گفت: بلاروس هرگز بخشی از روسیه است.

روسیه تعلیق تاثیر نمی گذارد روغن عبور از بلاروس به اروپا یا عرضه گاز طبیعی بود اما عواقب بلاروس که متکی بر روسیه برای بیش از 80 درصد از نیازهای انرژی آن.

لوکاشنکو پس از عهد برای پیدا کردن جایگزین نفت تامین کنندگان و در روز جمعه گفت که بلاروس در حال حاضر در حال مذاکره لوازم اضافی با ایالات متحده و عربستان سعودی و امارات متحده عربی.

در کنفرانس خبری Pompeo همچنین گفت: بلاروس ساخته شده است که “پیشرفت واقعی” در اصلاحات از جمله حقوق بشر اما بیشتر باید انجام شود را در مورد لغو تحریم های ایالات متحده. “پیشرفت بیشتر در این مناطق و دیگران تنها مسیر نسبت به لغو تحریم های ایالات متحده,” او گفت:.

Makei اذعان کرد که بلاروس به رسمیت شناخته شده لزوم ایجاد تغییرات. “بلاروس است که احتمالا یک ایده آل ترین کشور در این زمینه و ما درک می کنیم که ما باید در اجرای برخی اصلاحات در بسیاری از مناطق از جمله منطقه از حقوق بشر — و ما در حال انجام این کار است.”

لوکاشنکو به قدرت رسید در سال 1994 بلاروس سرکوب مخالفان و نقض حقوق بشر شده است به طور گسترده ای مورد انتقاد است. سپس-وزیر خارجه آمریکا, Condoleezza Rice در سال 2005 به نام بلاروس “در اروپا آخرین دیکتاتوری است.”

تماس با ما در editors@time.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de