راز ضمایم اطاق عقب معاملات: می زلمای خلیل زاد تحویل صلح افغانستان برای مغلوب ساختن پیشی جستن?

بهترین امید برای پایان دادن به 18 سال جنگ در افغانستان ممکن است دروغ در یک مجلل اتاق کنفرانس در دوحه دیپلماتیک باشگاه در قطر. اما ممکن است تنها یک نفر که می داند که آیا یک مقاله را ادامه مذاکره وجود خواهد ترجمه به صلح واقعی بر روی زمین در طولانی مدت رنج می برند کشور از 1000 مایل به غرب: آمریکا فرستاده زلمای خلیل زاد.

برای بیش از یک سال خلیل زاد کار کرده است برای پایان دادن به آمریکا در مبارزه با طالبان با استفاده از باشگاه و در نزدیکی هتل پنج ستاره به عنوان یک نوع ad hoc ستاد. در حال حاضر خلیل زاد است که اعتماد به نفس او را در آستانه نوشتن گریزان قرارداد صلح بین واشنگتن و بغداد که پناه القاعده تروریست ها در حالی که آنها رسم حملات 9/11. او خیلی با اعتماد به نفس در این واقعیت است که تیم او در حال حاضر تا اندازه سالن برای مراسم امضای توجه به افغانستان و مقامات غربی.

اگر خلیل زاد موفق او را تحویل محوری انتخابات سال پیروزی برای خود رئیس, جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است که متعهد به پایان دادن به امریکا را به دخالت در “جنگ بی پایان.” اگر او نتواند در ایالات متحده باقی خواهد ماند و فرو رفته در طولانی ترین جنگ در تاریخ آمریکا یک درگیری که به کشته شدن بیش از 3,500 امریکا و ناتو هزینه مالیات دهندگان ایالات متحده حدود 900 میلیارد دلار و چپ هزاران تن از افغان ها کشته و میلیون ها نفر دیگر آواره.

تفاوت های آویزان در جزئیات پیچیده خلیل زاد است با چکش بیش از ماه رفت بین دوحه, کابل و واشنگتن, نوشیدن بی پایان فنجان چای و چاپلوس cajoling و سخنرانی بازیکنان در همه طرف.

در قلب آن خلیل زاد را ارائه می دهد معامله این پایه معامله: طالبان خود را کاهش حملات خشونت آمیز در ایالات متحده و نیروهای افغان و ایالات متحده خواهد برداشت مقدار نیروهای خود را از این کشور است. طالبان موافقت کرده است به مدت هفت روز “کاهش خشونت” را به نشان می دهد که آن جدی است. اما مهمتر رهبران آن را قبول ندارند در عمومی به تقاضای ایالات متحده برای حفظ عملیات نیروهای امریکایی در افغانستان.

به گذشته که موانع خلیل زاد به آمده تا با یک زهوار در رفته راهحل. این معامله شامل راز ضمایم با توجه به سه نفر آشنا با جزئیات پیش نویس فعلی. اولین بار است که یک توافق برای آمریکا در مبارزه با تروریسم نیروهای خود را برای ماندن در کشور است. دوم این است که طالبان denouncement از تروریسم و افراط گرایی خشونت آمیز. سوم ضمیمه شامل یک مکانیزم برای نظارت بر اینکه آیا همه طرف در حال تجلیل نیمه آتش بس در حالی که مذاکرات بین متخاصم در افغانستان احزاب ادامه با توجه به دو تا از منابع و آخرین, آدرس, چگونه سازمان سیا عمل خواهد شد در آینده در مناطق تحت کنترل طالبان.

جزئیات راز ضمایم ارائه شد در نوشتن به زمان توسط یکی از منابع که اصرار بر گمنامی به افشای جزئیات محرمانه مذاکرات. آمریکا و نماینده مجلس و دو مقامات افغان تایید کرد که در دراز مدت عملیات نیروی شماره 8,600 نیروهای ایالات متحده را از زمان 13,000 بخشی از معامله است. وزارت امور خارجه و خلیل زاد را کاهش یافته است به نظر آیا به عنوان سازمان سیا است. خلیل زاد کاهش یافته است به مصاحبه برای این مقاله. طالبان رسمی اصرار شنبه که این معامله نیاز به کامل سربازان امریکایی برداشت و گفت که صحبت از راز ضمایم شد فقط شایعه است.

این معامله می تواند امضا شده توسط پایان ماه با توجه به ایالات متحده آمریکا و مقامات افغان اگر هر کس در هیئت مدیره باقی می ماند. اما بسیاری اتفاق می افتد در دو هفته. وزیر امور خارجه مایک Pompeo هنوز به دیدار با رئیس جمهور اشرف غنی که هرگز از طرفداران خلیل زاد ، طالبان نیروهای زمینی می تواند به گرفتن باد که رهبران خود را مخفیانه توافق اجازه دهید به برخی از نیروهای آمریکایی باقی بماند و راه اندازی یک بی ثباتی حمله. یا تهمت می تواند شیر کردن یک آسیب رساندن صدای جیر جیر و ارسال خود را فرستاده بازگشت به میز مذاکره است.

برای افغانستان که در آن یک نسل کامل رشد کرده است تا در طول جنگ سهام نمی تواند بالاتر است. برای خلیل زاد یا “زال” است او به طور گسترده ای شناخته شده است, این امر می تواند یک معامله مادام العمر. حتی اگر صلح نمی کند, آخرین, خلیل زاد می گویند او انجام داده خود را در بخش حفاری وضعیت خود را به عنوان یک dealmaker با ارائه یک توافق هنگامی که تصور می شود غیر ممکن است.

زال که قبل از. در سپتامبر گذشته در آمریکا-طالبان معامله قریب الوقوع به نظر می رسید که آن را از خط خارج شد توسط یک بمب گذاری طالبان در کابل که به کشته شدن چندین نفر از جمله یک سرباز آمریکایی. مغلوب ساختن پیشی جستن به طور ناگهانی به نام داعش در یک نام تجاری tweetstorm در سپتامبر. 7, قرار دادن خلیل زاد را آرزو معامله بر روی یخ برای ماه می باشد. مذاکرات از سر گرفته و در ماه دسامبر و در این هفته مقامات می گویند این معامله این است که دوباره آماده به ثبت نام اگر طالبان می تواند به جلوگیری از اعضای خود را از حمله به نیروهای آمریکایی و افغان برای هفت روز.

این یک اگر.’ طالبان تا به حال مشکل در گذشته حفظ کنترل در میان آن جناح که برخی از آنها ممکن است نا امید شده توسط یک معامله است که نتواند به ارائه یک کل آمریکا برداشت. دو سرباز امریکایی کشته شدند در روز شنبه هنگامی که یک مهاجم در لباس سرباز ارتش افغانستان یونیفرم آتش باز با یک مسلسل آوردن به شش عدد از خدمات اعضای کشته شده در افغانستان در این سال است. طالبان تیز نیست مسئولیت برای کشتن نیروهای نظامی در روز شنبه.

ویژه داستان
چه چیزی در یک نام است ؟ چرا که رسمی نام جدید کروناویروس بیماری مهم
سازمان جهانی بهداشت و کارشناسان بهداشت عمومی موافق COVID-19 بهترین نام برای این بیماری

راز ضمایم نیز می تواند پیچیده مقابله توانایی برای ارائه به صلح پایدار. طالبان رتبه و فایل خواهد شد و انتظار می رود برای دیدن تمام سربازان آمریکایی بسته بندی و ترک اما آن را تبدیل به آشکار تا پایان سال است که نیروهای آمریکایی در حال رفتن به پایین به صفر است. “اگر طالبان این موافقت نامه شناخته شده آنها را ذوب و محو” یکی از منابع مطلع در این پیش نویس گفت: صحبت کردن در خواست نامش فاش نشود به بحث حساس معامله است. “به طوری که آنها آن را مخفی نگه دارید.”

در برخی از راه های زهوار در رفته مقابله کلاسیک خلیل زاد. شبیه آرامی پیری هالیوود شخصیت بازیگر های نزدیک به شش فوت قد 69 ساله نفع متناسب تیره مناسب و slicked پشت خاکستری ، افغانستان متولد شده و در آمریکا تحصیل کرده خلیل زاد به عنوان یکی از سفرای ایالات متحده برای اولین بار به post-9/11 افغانستان است.

خلیل زاد متحدان گویند او زیرک و ماهر مذاکره کننده که به ارمغان می آورد ترکیبی نادر از منطقه ای تجربه جاه طلبی جاذبه و سالم بدبینی به این کار—و شاید یک اندازه گیری از کبود غرور و افتخار است که چند دهه خود را از دیپلماسی شکست خورده اند به شکوفایی برسانند و یا ثبات به کشور محل تولد خود را.

اما مخالفان او در واشنگتن نگران آن است که او را می گویند هر چیزی به هر کسی آنها را به ثبت نام در یک معامله برای مغلوب ساختن پیشی جستن اینکه آیا یا نه آن را به آخرین ساخته شده است. در کابل او را به همان اندازه بحث برانگیز دیده می شود توسط برخی به عنوان یک پتانسیل سیاسی رقیب با جاه طلبی برای انتخابات افغانستان انتخابات ریاست جمهوری. به عنوان یک مسلمان سنی از پشتون قبیله که بسیاری از اعضای طالبان نیز متعلق به بسیاری از غیر پشتون افغان به سادگی به او اعتماد ندارد.

خلیل زاد متولد شد و در سال 1951 در متوسط محله در مزار شریف افغانستان و سپس شلوغ hub سیاست و تجارت برای افغانستان و ترکستان” به عنوان منطقه نزدیک به مرز ازبکستان شناخته شد. پدر او یک سطح میانی کارمند دولت و مادرش, عروسی بسیار جوان است و به هنگام تولد به کودکان 13. تنها هفت جان سالم به در برد از جمله زال که خود طعم زندگی در خارج از افغانستان به عنوان یک دبیرستان در کالیفرنیا جایی که او خود را کامل زبان انگلیسی به تمرین در مقابل آینه خود را با توجه به خاطرات فرستاده. او کشیده شد به جنبش نومحافظه کار در آمریکا در حالی که درآمد دکترای خود را در دانشگاه شیکاگو در سال 1979 و پس از برگزار ارشد در دولت رونالد ریگان, George H. W. بوش و جورج دبلیو بوش است.

پس از 9/11 حملات باعث شد آمریکا حمله به افغانستان که سوار طالبان از قدرت برای میزبانی القاعده خلیل زاد نقش کلیدی در انتخاب حامد کرزی به افغانستان را رد کرد. در سال 2001 بن کنفرانس بین المللی افغانستان نمایندگان بود اولین انتخاب محترم رسمی از پادشاه افغانستان حکومت دیده می شود توسط بسیاری به عنوان یک عصر طلایی از برابری میان کشور پشتون تاجیک و سایر اقوام با توجه به غربی رسمی و سابق افغانستان رسمی که صورت گرفت.

پس از 48 ساعت از دست چرخاندن خلیل زاد متقاعد نمایندگان رهبر تا به حال به پشتون افغانستان بزرگترین گروه قومی—برای متحد کردن کشور است. به طور خاص, آن را تا به حال به کرزی. “او خود را از راه” griped یک غربی رسمی که تا به حال حمایت سابق سلطنتی رسمی به عنوان به احتمال زیاد برای متحد کردن کشور است.

خلیل زاد به مغلوب ساختن پیشی جستن را پشتیبانی کامل به این معامله زال متحدان گویند. او یکی از معدود برجسته بوش خواهان است که تایید و مغلوب ساختن پیشی جستن را اجرا کنید برای رسیدن به بالاترین مقام در اوایل با معرفی او در سال 2016 رویداد با حمایت نشریه منافع ملی. در آن زمان دیگران از او می خواهم خدمت با امضای “هرگز مغلوب ساختن پیشی جستن” نامه های ارشد سابق آمریکایی را به یاد می آورد و مارک آن را به عنوان خلیل زاد در اوایل شروع بازی شطرنج برای ارشد نقش در تیم مغلوب ساختن پیشی جستن.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo توصیه می شود خلیل زاد برای امریکا کار گفتن رئیس جمهور که او می دانست که این بازیکنان تا به حال کشیده شدن مذاکرات سخت قبل از. “زال به فروش می رسد خود را به رئیس جمهور به عنوان تنها کسی که می تواند به مذاکره با طالبان به خاطر خود افغانستان میراث خود معامله را با مهارت و روابط خود را با قدرتمند آمار و ارقام در کشور می گوید:” یک مقام سابق که به خدمت در کشور است.

مذاکرات آغاز و در اوایل سال 2019 به طور منظم برگزار می شود در زیر مجلل طاق دوحه را تلماسه-رنگی دیپلماتیک باشگاه مشرف به خلیج فارس. زال متقاعد طالبان به صحبت با موافقت جداگانه ایالات متحده در مذاکرات صلح از مذاکرات با دولت افغانستان است که طالبان در نظر گرفته می شود نامعتبر است. آمریکا و طالبان موافق شرایط را برای برقراری آتش بس و خروج نیروهای نظامی; افغانستان مذاکرات تعیین آینده افغانستان خواهد آمد.

حتی که تعویق یک صلح پایدار معامله مورد نیاز یک سوال راهحل. خلیل زاد رو طالبان برای گفتگو با دولت افغانستان و مقامات تنها با تنظیم ایجاد یک داخل افغانستان کمیته از رهبران جامعه با آنها رسمی مذاکرات برگزار خواهد شد. افغانستان خواهد حضور در این مذاکرات تنها در ظرفیت شخصی.

مقامات افغان شکایت کرده اند غیر مستقیم ساختار نشان می دهد که ایالات متحده فرستاده خم شدن به عقب برای داعش به جای خواستار آن است که آنها رسما به رسمیت شناختن دولت منتخب افغانستان جمهوری.

غنی رئیس جمهور است مقیم زمان خود اجازه این فصل بازی کردن به جای بازی spoiler, یک مقام ارشد افغان رسمی می گوید. در حال حاضر برای او تعیین شده نمایندگان برای پیوستن به داخل افغانستان کمیته مذاکرات برای تعیین شکل آینده حکومت افغانستان و طالبان نقش مهمی در آن خواهد بود. غنی و بسیاری از مردم با توجه به نظرسنجی های اخیر توسط بنیاد آسیا, می خواهید کشور را به باقی می ماند یک دموکراسی است. طالبان را ساخته اند هیچ راز که آنها می خواهند به بازگشت به عنوان یک “امارت” که در آن مقامات مذهبی دارای قدرت بیشتری است.

در اوایل گفتگو با شماری از نمایندگان از جمله زنان در دوحه طالبان گفته اند که آنها به حمایت از حقوق زنان اجازه می دهد آنها را به تحصیل و کار در خارج از خانه. اما آن نشده است و این عمل در برخی از نقاط افغانستان در حال حاضر تحت نوسان خود را. دیرین طالبان ناظران نیز شک این گروه به دنبال از طریق با یک تعهد شده به عنوان بخشی از مذاکرات برای شکستن با القاعده—گروه تروریستی است که در حال حاضر به معنای واقعی کلمه خانواده با بسیاری از اعضای ایرانی به افغانستان قبایل در دهه مبارزه با نیروهای ایالات متحده پس از 9/11.

ارشد سابق سیا, افسر داگلاس حکیم که در خدمت دو بار در افغانستان می گوید طالبان را هدف نهایی این است که برای پس گرفتن قدرت از آن برگزار شد قبل از حمله ایالات متحده آمریکا است که به دنبال 9/11. “اگر شما نگاهی به طالبان اهداف استراتژیک آن است که برای بازگشت به قدرت به اخراج غربی تحمیل مهاجرت افغان-اجرای دولت و به از نو خلق کردن ‘امارت اسلامی افغانستان,'” به عنوان طالبان هنوز هم توصیف کند. حکیم به معاون سابق رئیس آژانس اطلاعاتی وزارت دفاع می دهد کمی اعتبار به طالبان وعده احترام به انسان و حقوق زنان. “که همه BS. آنها می گویند هر چیزی به ما توافق به ما را ترک کنند. هر آنچه در آن طول می کشد به آمریکایی ها است.”

غنی و مشاوران مشابه نشان دادن شک و تردید. آنها بر این باورند که طالبان را مشکل حفظ آینده “کاهش خشونت” در داخل افغانستان شد. اگر خشونت می شکند و اگر غنی و زنده می ماند مخالفان به سپتامبر انتخابات است که به دقت به او پنج سال دیگر در, دفتر, دولت او را رها مذاکرات و رسیدن به فردی طالبان جناح ارائه یک تخفیف به تقسیم و تسخیر بارها squabbling قبایل.

که خواهد بود فقط خوب برای خلیل زاد و تهمت که می تواند استدلال می کنند که شکست از داخل افغانستان مذاکرات و یا حتی یک بازگشت کامل به کنترل طالبان را در افغانستان و نه در واشنگتن.

در پایان منتقدان و تحسین به طور یکسان می گویند که زال است که در آن برای زال. به همین دلیل کسانی که به او اعتماد می گویند او ارائه خواهد شد در این هفته با چشمان خود را ثابت بر روی یک دیپلماتیک جایزه است که می تواند ساخت ضریح نام خود را در کتاب های تاریخ برای آوردن نیروهای خود را از کشور به تصویب رسید خانه. “هرگز فراموش نکنید” گفت: یک مقام آمریکایی می داند که خلیل زاد هست. “زال بی امان است.”

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>