دانشمندان بزرگترین نقطه ابرنواختر تا کنون شناسایی شده

دانشمندان مشاهده کرده اند بزرگترین supernova — ستارگان انفجار تا کنون شناسایی شده خشونت مرگ یک ستاره بزرگ تا 1

توسط PATRIS-FUN در 28 فروردین 1399

دانشمندان مشاهده کرده اند بزرگترین supernova — ستارگان انفجار تا کنون شناسایی شده خشونت مرگ یک ستاره بزرگ تا 100 برابر عظیم تر از خورشید ما در یک کهکشان دوردست.

ابرنواختر آزاد کردن انرژی دو برابر به عنوان هر نوع دیگر ستارگان انفجار مشاهده شده تا به امروز رخ داده است در حدود 4.6 میلیارد سال نوری از زمین در یک نسبتا کوچک کهکشان دانشمندان گفت. یک سال نوری فاصله نور در یک سال — 9.5 تریلیون کیلومتر.

آن را ممکن است نشان دهنده آنها گفت: یک نوع ابرنواختر که تا به حال تنها استدلال شده است.

اخترفیزیکدان مت elizabeth banks از دانشگاه بیرمنگام در انگلستان گفت: دو ستاره عظیم — هر یک در حدود 50 برابر خورشید جرم — ممکن است در هم ادغام شده و به یک بسیار عظیم ستاره حدود 1000 سال قبل از انفجار. آنها تا به حال شده است بخشی از آنچه که به نام یک سیستم دوتایی با دو ستاره گرانشی محدود به هر یک از دیگر.

ادغام ستاره منفجر شده در یک ابرنواختر به طور رسمی به نام SN2016aps داخل بسیار متراکم و هیدروژن غنی پاکت.

"ما دریافتیم که ابرنواختر قادر به تبدیل شدن به بسیار روشن به دلیل قدرتمند برخورد میان آوار خارج انفجار و یک پوسته از گاز متزلزل کردن ستاره چند سال قبل" گفت: elizabeth banks, نویسنده سرب از مطالعه این هفته منتشر شده در مجله طبیعت نجوم است.

ستاره مرگ در های مختلف به روش های مختلف بسته به اندازه و خواص دیگر. هنگامی که یک ستاره عظیم — بیش از هشت برابر جرم خورشید ما — با استفاده از آن سوخت آن سرد و هسته آن فرو می ریزد و باعث شوک امواج است که علت آن لایه بیرونی به منفجر بنابراین خشونت که آن را می تواند تحت الشعاع قرار دادن کل کهکشان ها.

ممکن است نادر 'pulsational جفت-بی ثباتی' ابرنواختر

این محققان که مشاهده می شود این انفجار به مدت دو سال تا زمانی که آن را به کاهش یک درصد از آن حداکثر روشنایی آن گفت: ممکن است یک نمونه بسیار نادر "pulsational جفت-بی ثباتی" ابرنواختر.

"Pulsational جفت-بی ثباتی است که بسیار عظیم ستاره ها تحت pulsations که بیرون راندن مواد از ستاره" گفت: مطالعه همکاری نویسنده پیتر بلانچارد یک همکار فوق دکترا در فیزیک نجومی در دانشگاه نورث وسترن در ایلینویز.

"این کشف نشان می دهد که وجود دارد بسیاری از هیجان انگیز و پدیده های جدید در سمت چپ به کشف در جهان است."

بسیار عظیم ستاره ها مثل این یکی احتمالا بیشتر رایج در اوایل جهان, تاریخچه با توجه به elizabeth banks.

"طبیعت از آن برای اولین بار از ستاره است و یکی از بزرگترین سوالات در نجوم," او گفت:. "در نجوم دیدن چیزهایی که بیشتر به معنی به دنبال بیشتر و بیشتر در زمان. بنابراین ما در واقع ممکن است قادر به دیدن اولین ستاره اگر آنها منفجر شود در یک شیوه ای مشابه به این یکی. در حال حاضر ما می دانیم چه باید به دنبال."tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب