سعودی ها می گویند ایران, دولت, جدایی موافقت با آتش بس

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی درگیر در یک سال-جنگ در یمن اعلام کرد در روز دوشنبه که اماراتی-حمایت جدایی طلبان جنوب این کشور و در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت به توافق آتش بس پس از چند ماه از اختلافات.

این توافقنامه با هدف نزدیک کردن شکاف بین عربستان سعودی و امارات متحده عربی اسمی متفقین در جنگ علیه یمن مورد حمایت ایران حوثی ها.

سخنگوی ائتلاف سرهنگ ترکی المالکی گفت: نمایندگان از جدایی طلبان’ جنوبی شورای موقت (STC) و دولت یمن در جلسه ای در پایتخت عربستان ریاض برای فشار به اجرای نوامبر سال 2019 قرارداد به پایان رسید که در اوایل جنگ.

خشونت اتحاد هایش بین جدایی طلبان و نیروهای دولتی پس از STC اعلام خود حکومت بیش از کلید بندر شهر عدن و دیگر استانهای جنوبی در ماه آوریل است. تجدید درگیری باز کردن یک جبهه جدید در داخل بزرگتر از جنگ که به کشته شدن بیش از 112,000 مردم و مشتعل چه سازمان ملل با برچسب جهان را بدترین بحران انسانی.

یک کودک دچار سوء تغذیه دیده می شود در تغذیه مرکز در صنعا, یمن در نوامبر سال 2019. (هانی محمد/آسوشیتد پرس)

تشدید شکاف در جنوب نیز hobbled مقامات در پاسخ به کروناویروس همه گیر و پیچیده تلاش برای پرش شروع گسترده تر کرده است.

‘توقف خونریزی’

المالکی را محکوم کرد درگیری های اخیر در جزیره Socotra در خلیج عدن یک سایت میراث جهانی یونسکو به عنوان به خوبی به عنوان ولایت Abyan.

STC منصوب جدید Socotra فرماندار شنبه پس از جدایی طلبان به طور موثر کنترل ضبط از منطقه در بحبوحه جنگ که تهدید به آسیب جبران ناپذیر به این جزیره نادر گیاهی و جانوری.

دولت یمن را رد کرده و در مورد تجزیه طلبی’ پیشرفت به عنوان یک “کودتا” و روز دوشنبه خواستار آزادی روزنامه نگار محلی عبدالله Badhan دستگیر شد و در یک رفت و برگشت از شهروندان که مخالف اماراتی حضور در الجزایر با توجه به اطلاعات وزارت.

ائتلاف خواست همه احزاب به “توقف خونریزی با پیوستن به ریاض توافق” که مقرر تحویل سلاح های سنگین از خروج نیروهای رقیب و تشکیل یک دولت جدید است. المالکی گفت: ائتلاف خواهد استقرار نیروهای خود را برای نظارت بر آتش بس در flashpoint Abyan استان نهفته است که بین دولت و نیروهای جدایی طلب.

یمن لحیم کاری مارس طی یک مراسم نظامی در شهر ” مکلا یمن در نوامبر سال 2018 است. (Jon Gambrell/آسوشیتد پرس)

نزار Haitham یک سخنگوی STC استقبال ائتلاف خواستار آتش بس و د-تنش در سراسر یمن جنوبی استان. در بیانیه وی با تاکید بر نیاز فوری برای اجرای ریاض مقابله و تشکر کرد عربستان سعودی برای نقش سیاسی خود را.

آشفتگی شروع در سال 2014

سه مقامات در شورای رهبری گفت که در حالی که جدایی طلبان ایستاده بیانیه خود از خود حکومت آنها باز به رهبری عربستان سعودی مذاکرات است. آنها صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود چرا که آنها مجاز به کوتاهی رسانه ها.

امارات متحده عربی وزیر امور خارجه برای امور خارجه انور Gargash توییتی قدردانی خود را برای عربستان سعودی “تلاش بی امان برای رسیدن به ثبات در یمن است.”

یمن تبار به بحران آغاز شده در سال 2014 زمانی که شورشیان شیعه حوثی تصرف پایتخت یمن و شمالی کشور, رانندگی, دولت, رئیس جمهور رویترز عبد ربه منصور هادی به تبعید.

ایالات متحده-حمایت ائتلاف به رهبری عربستان سعودی مداخله سال بعد را امتحان کنید و بازگرداندن هادی به حکومت است. این جنگ هزینه کرده است حل و فصل را به یک بن بست قانع کننده عمده منطقه ای بازیکنان به دنبال راهی برای خروج. این بهار عربستان سعودی اعلام آتش بس یک طرفه که به سرعت سقوط کرد.

یک خودروی نظامی متعلق به یمن و در راس نیروهای بلوک های ورودی در یک ساختمان دولت محلی در استراتژیک جزیره Socotra در روز دوشنبه. (خبرگزاری گتی ایماژ)

در تابستان گذشته امارات متحده عربی عقب نشینی نیروهای خود را و گفت که پایان دادن به نقش آن در جنگ است. اما کارشناسان می گویند که آن را همچنان به خوب بکار بردن نفوذ از طریق پروکسی برای اطمینان از کنترل مناطق کلیدی در یمن را 2000 کیلومتر از خط ساحلی. این کشور نهفته در یک آبراه استراتژیک منتهی به خلیج فارس که از طریق آن مقدار از نفت جهان را جریان.

این secessionist شورای است که یک چتر گروه های مسلح و نیز تامین مالی شبه نظامیان لبه پنجره رساند تا امارات متحده عربی پس از سال 2015 امیدوار است برای بازگرداندن مستقل جنوب یمن وجود داشته است که از سال 1967 تا زمانی که وحدت در سال 1990.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>