عربستان اعلام آتش بس در یمن میان coronavirus

دو هفته آتش بس می تواند در هموار کردن راه به صورت مستقیم در مذاکرات صلح بین عربستان-حمایت دولت یمن و حوثی ها که در جنگ برای بیش از پنج سال است.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه ایران-حمایت از شورشیان حوثی در یمن اعلام کرد دو هفته آتش بس شروع پنج شنبه در یک پیشنهاد برای مبارزه با کشنده بیماری همه گیر کوروناویروس.

اعلام آتش بس یک طرفه از ائتلاف سخنگوی ترکی al-ملکی روز چهارشنبه گفت: “ما در انتظار این کشور را قبول کند. ما در حال آماده سازی زمین برای مبارزه با COVID-19” در یمن.

بیشتر بخوانید: داعش استقبال عربستان برای حمایت از آتش بس میان همه گیر

وجود دارد هیچ پاسخ فوری از شورشیان و یا در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده یمن دولت است.

اول مستقیم مذاکرات صلح

آتش بس می آید در پاسخ به سازمان ملل متحد تماس برای پایان دادن به درگیری ها در تلاش برای محافظت از غیرنظامیان این کشور از این بیماری همه گیر مالکی گفت. آتش بس می تواند تمدید شود اگر حوثیها در پاسخ “مثبت” اعلام کرد که او گفت:.

آتش بس نیز با هدف حمایت از سازمان ملل متحد به رهبری ابتکار عمل برای پایان دادن به پنج سال جنگ است که تاخت و تاز جهان عرب به فقیرترین کشور عربستان گفت.

آن می تواند راه را برای طرف متخاصم به “به بحث در مورد طرح های پیشنهادی مراحل و مکانیزم پایدار برای آتش بس در یمن… جامع برای راه حل سیاسی در یمن” عربستان گفت.

مذاکرات صلح پیشنهادی خواهد بود که برای اولین بار چهره به چهره مذاکرات بین دو طرف پس از آغاز جنگ در ماه مارس 2015.

بیشتر بخوانید: جنگ یمن نشانه 5 سال با هیچ پایانی در چشم

جنگ در یمن به کشته شدن بیش از 100 ، 000 نفر در سمت چپ و میلیون ها نفر مبتلا به مواد غذایی و پزشکی کمبود. سازمان ملل درگیری ها در یمن بدترین بحران انسانی.

دخالت سازمان ملل متحد

سازمان ملل متحد دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ استقبال ائتلاف را اعلام و به نام حکومت یمن “به دنبال از طریق تعهد خود را به فورا متوقف خصومت.” اشاره به این حادثه تلخ کرده بود به تازگی نام برای آتش بس از همه جهانی درگیری در نور از شیوع کروناویروس.

“این می تواند کمک به پیشبرد تلاش های صلح به عنوان به خوبی به عنوان پاسخ این کشور به COVID-19 pandemic,” او گفت:.

بیشتر بخوانید: روحانی: تا از درد و رنج تمام شده است برای هیچ چیز ؟

جنگ بین یمن و عربستان-یمن حمایت نیروهای دیده بود شدید تنش در 10 روز گذشته با بیش از 270 نفر کشته شدند.

عربستان سعودی به $525 میلیون کمک

دولت عربستان کمک 500 میلیون دلار به سازمان ملل بشردوستانه پاسخ ایران و 25 میلیون دلار کمک به مبارزه با گسترش coronavirus, پادشاهی, معاون وزیر دفاع, شاهزاده خالد بن سلمان گفت.

شده اند وجود دارد هیچ تایید موارد COVID-19 در یمن اما با این کشور را شکسته و سیستم بهداشت و درمان ایدز گروه بر این باورند که این ویروس می کند, آمار, آن, تاثیر فاجعه بار خواهد بود.

adi/rc (AP, Reuters, AFP)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>