عربستان جت جنگنده سعودی در یمن حوثی خاک

شورشیان ادعا می کنند آنها شلیک هواپیمای جنگی عربستان در یک “ضربه ای بزرگ به دشمن است.” ریاض ائتلاف به رهبری اذعان کرد که یکی از آن گردباد جت سقوط کرده بود اما نداد به علت.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن روز شنبه اعلام کرد که یکی از آن جت های نظامی سقوط کرده بود در این کشور کوهستانی شمال.

یک بیانیه های انجام شده توسط عربستان سعودی وزارت امور خارجه-اجرای آژانس خبری مشخص نیست چه چیزی باعث سقوط و یا اگر هر یک از خدمه کشته شدند اما فقط گفت که این گردباد هواپیما شده بود ارائه پشتیبانی هوایی به یمن دولت نیروهای مبارزه با شورشیان. تصادف رخ داده در استان جوف در اواخر جمعه.

حوثی ها در یمن گفت: آنها این هواپیما را با یک “پیشرفته surface-to-air missile.” اما این که ادعا شده است به طور مستقل تایید نشده است.

“از سقوط یک گردباد در آسمان بالا جوف عمده ضربه به دشمن و نشانه ای از رشد قابل توجه در یمن (rebel) دفاع هوایی قابلیت های” حوثی سخنگوی محمد Abdelsalam توییتی.

بیشتر بخوانید: ایران توضیح داد: در 4 نکات کلیدی

شورشیان گزارش شده است که این ائتلاف در حال انجام حملات هوایی متعدد در تهران برگزار می شود منطقه ای که هواپیما سقوط کرد و ترک “ده” از کشته و یا زخمی شدند. این گزارش همچنین نمی تواند به طور مستقل تایید نشده است.

درگیری ها در یمن آغاز کرد و در سال 2014 زمانی که ایران با حمایت از حوثیها کشف و ضبط با خبرنگار مهر با برکناری بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت است. ائتلاف به رهبری عربستان سعودی وارد جنگ در اوایل سال 2015 راه اندازی یک کمپین هوایی که به کشته شدن هزاران نفر از غیرنظامیان این کشور.

بیشتر بخوانید: آلمان سلاح شرکت های متهم به کمک به جنایات جنگی در یمن

رشد حوثی آرسنال?

اگر حوثی ها ادعا می کنند در مورد پایین آوردن یک عربستان جنگنده جت تایید شده است این امر سیگنال شورشیان در حال رشد توانایی های نظامی می گوید: فاطمه Abo Alasrar یک محقق در خاورمیانه موسسه.

“در شروع این درگیری از ایسنا ، یک ragtag شبه نظامیان” او گفت: Agence France-Presse. “امروز آنها را به انبوه گسترش زرادخانه خود را با کمک ایران و نماینده حزب الله لبنان” جنبش شیعه.

جنگ در یمن به کشته شدن بیش از 100 ، 000 نفر از آنها را غیرنظامیان منجر به آنچه که در سازمان ملل به نام بدترین بحران انسانی.

nm/mm (AFP AP dpa)

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>