Sajid Hussain بلوچ: Missing روزنامه نگار پاکستانی در بر داشت مرده در سوئد

بلوچ گذشته دیده می شد سوار شدن به قطار از استکهلم به اوپسالا در مارس 2. گزارشگران بدون مرز (RSF) یک آزادی مطبوعات سازمان گفت که بلوچ مرگ می تواند مربوط به کار خود را به عنوان یک روزنامه نگار.

پلیس سوئد کرد که آنها تا به حال یافت می شود بدن از Sajid Hussain بلوچ یک روزنامه نگار پاکستانی که تا به حال از دست رفته در ماه مارس است. جوناس marc messier یک سخنگوی پلیس گفت که بلوچ بدن پیدا شد در تاریخ 23 آوریل در Fyris رودخانه خارج اوپسالا.

با توجه به marc messier این کالبد شکافی “کنار برخی از سوء ظن” که بلوچ می تواند قربانی جرم و اضافه کرد که مرگ روزنامه نگار نیز می تواند یک حادثه یا خودکشی.

اما گزارشگران بدون مرز (RSF) یک آزادی مطبوعات سازمان گفت: بلوچ ممکن است “ربوده شده” در این دستور یک سازمان اطلاعات پاکستان. پاکستان خارجه کاهش یافته است به نظر بلوچ مرگ با توجه به AFP news agency.

ادامه مطلب: Sajid بلوچ: نگرانی روزنامه نگار پاکستانی از دست رفته در سوئد

فرار از پاکستان

بلوچ مستقر شده در سوئد در سال 2017 پس از فرار از پاکستان در سال 2012. او فرار پاکستان پس از دریافت تهدیدات مربوط به گزارش گیری بر روی جدایی طلبان در درگیری در استان بلوچستان.

بلوچ تا به حال کار کرده و منجر به استعفا در پاکستان, از جمله اخبار و روزانه بار. او همچنین سردبیر از بلوچستان نیوزیک وب سایت خبری را پوشش نقض حقوق بشر و قاچاق مواد مخدر مشکلات در استان است. اخبار پلت فرم است که دیگر در دسترس در پاکستان است.

بلوچ برنامه ریزی شده بود به همراه خانواده اش به سوئد و تا به حال ثبت نام برای کارشناسی ارشد در رشته زبان فارسی در دانشگاه اوپسالا. او در گذشته دیده می شود سوار شدن به قطار در استکهلم در راه خود را به اوپسالا. در آن زمان بلوچ بستگان ادعا کرد که دولت سوئد گرفته نشده بود ناپدید شدن جدی به اندازه کافی و آنها می ترسید برای بلوچ زندگی.

پاکستان شورشیان جدایی طلب

سیستان و بلوچستان — کشور بزرگترین استان توسط منطقه — مرزهای افغانستان و ایران. منطقه شده است برخورد با سطوح مختلف از شورش و شاهد تعداد حملات تروریستی در 15 سال گذشته.

ادامه مطلب: چین کنسولگری حمله: چرا پاکستان از جدایی طلبان بلوچ در برابر پکن

این استان شاهد حضور افغان و طالبان پاکستان با داعش و دیگر گروه های افراطی. در همین حال جدایی طلبان بلوچ شده است به مبارزه با دولت پاکستان به دنبال جدا کردن آنچه آنها را به عنوان میهن خود را از جمهوری اسلامی است.

گروه های حقوق متهم کرده اند که دولت پاکستان از جمله ارتش و سازمان های اطلاعاتی از نقض حقوق بشر و اجرا ناپدید شدن. هزاران نفر از جمله فعالان سیاسی شده اند گم شده برای سال. اسلام آباد به شدت رد ادعای متهم آن archrival هند از اشتعال جدایی طلب هرج و مرج در این استان است.

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>