Saakashvilli می گوید رئیس جمهور اوکراین Zelenskiy است ‘در برابر دزد’

بحث گرجی سابق رهبر میخائیل ساکاشویلی ارائه شده دولت ارسال در اوکراین باعث خشم در تفلیس. صحبت با دویچه وله ساکاشویلی هشدار داد سقوط در اوکراین را تهدید می کند تمام اروپا است.

رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelenskiy باعث دیپلماتیک با گرجستان ارائه شده توسط پست معاون نخست وزیر سابق به رئیس جمهور گرجستان میخائیل ساکاشویلی باعث تفلیس را تهدید به یاد آن سفیر ایران در کیف در روز جمعه.

ساکاشویلی پست جدید خواهد بود “مطلقا غیر قابل قبول” به گرجستان گفت: گرجستان نخست وزیر Giorgi Gakharia. در وزارت امور خارجه اوکراین در نظر است که آن را هنوز برای دریافت رسمی توجه داشته باشید از تفلیس شد و هنوز هم در مورد گرجستان به عنوان یک “مورد اعتماد دوست و متحد.”

از دوستان کالج سیاسی دشمنان

در حال حاضر 52 ساله ساکاشویلی در زمان قدرت در گرجستان به عنوان یک رهبر از صلح آمیز طرفدار غرب انقلاب در سال 2003. در حالی که با بهره گیری از پشتیبانی عظیم در میان رای دهندگان و حمایت از کشورهای غربی در سال های اولیه دوران ریاست جمهوری اش اعتبار آسیب دیده بود که دولت راه اندازی یک دست سنگین سرکوب معترضان در سال 2007. هنوز ساکاشویلی موفق به امن اصطلاح دیگری در اوایل سال 2008.

چند ماه بعد گرجستان از دست مختصری جنگ علیه روسیه برای کنترل دو از آن استان. بسیاری از سرزنش جنگ در ساکاشویلی محاسبات غلط. در طول دومین دوره ساکاشویلی رقبا همچنان او را متهم به تلاش برای کنترل رسانه ها و قوه قضائیه و تجارت نعمت با تجار و بازرگانان نزدیک به دولت او.

رهبر چپ گرجستان برای ما در سال 2013. در سال 2015 او امن تابعیت اوکراین از این کشور و سپس رئیس جمهور پترو پوروشنکو بود که ساکاشویلی را از کالج. بومی گرجستان را شروع جدید فعالیت های سیاسی در اوکراین به عنوان یک فرماندار از اودسا.

upporters of Ukrainian opposition figure and Georgian former President Mikheil Saakashvili hold a rally against Ukraine's President Petro Poroshenko in Kiev, Ukraine February 18, 2018. (Reuters/G. Garanich)

ساکاشویلی و آوازی حامیان در نهایت تبدیل سابق رئیس جمهور پترو پوروشنکو

پس از یک سال و نیم در قدرت اما ساکاشویلی عموم افتاد با Poroshenko کرد و رئیس جمهور از تلاش برای خرابکاری ضد فساد مبارزه است. متعاقب آن جنگ سیاسی منجر به بسیاری از شدید عمومی حوادث از جمله جمعیت Saakshvili حامیان چشمگیری شکستن او را از یک ماشین پلیس در مرکز شهر کیف در طول یک شکست خورده دستگیری تلاش در اواخر 2017.

با پترو پوروشنکو از دست دادن 2019 انتخابات به ولدیمیر Zelenskiy های زرق و برق دار سیاستمدار است و دیگر هدف دولت اوکراین.

اما ساکاشویلی به اتهام سوء استفاده از قدرت در گرجستان باقی می ماند و یک مرد می خواست در کشور مادری خود.

ادامه مطلب: ساکاشویلی: گرجستان اصلاح طلب جنگ اوکراین رئیس جمهور

‘تخلیه باتلاق’

صحبت با دویچه وله الکساندرا Indyukhova در جمعه ساکاشویلی گفت که او خواسته Zelenskiy به “تقویت دولت ظرفیت برای اصلاحات.” به طور خاص ساکاشویلی امید به جنگ فساد و اتهام مذاکره با صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) و دیگر نهادهای بین المللی.

وقتی پرسیده شد که در مورد اخیر تحولات سیاسی در اوکراین ساکاشویلی گفت: DW که رئیس جمهور سابق اوکراین را “یک دزد و و Zelenskiy است که قطعا در برابر دزدان.”

Volodymyr Zelenskiy Ukraine Kiew Parlament (picture-alliance/AP Photo)

اقتصاد اوکراین تا به حال شده است در طناب برای سال ها و حتی قبل از coronavirus; جمهور جدید Zelenskiy نیز شرقی شورشیان با حمایت روسیه و یک سیستم فاسد به رقابت با

“او کاملا صادقانه در تمایل خود را برای مقابله با سیستم های قدیمی است اما در حال حاضر هر دو او را تخلیه باتلاق یا سیستم قدیمی خواهد او را فرو,” او اضافه شده است.

سابق رئیس جمهور گرجستان نیز هشدار داد که اوکراین در آستانه سقوط به دلیل درگیری های جاری در شرق و جدید بحران اقتصادی است.

“این یک چالش واقعی است چرا که اگر اقتصاد اوکراین فرو می ریزد و آن را به عنوان پیش بینی شده است با توجه به نیروهای جدایی طلب های بی ثبات کننده انگیزه های از روسیه به ما در مواجهه با یک وضعیت بسیار خطرناک — نه [فقط] ما در اینجا, اما برای کل قاره اروپا,” او گفت:.

ادامه مطلب: درگیری اوکراین: می مینسک-2 قرارداد صلح با روسیه بود سالم?

پارلمان اوکراین است که با توجه به رای ساکاشویلی را ملاقات هفته آینده. با این حال برخی از گزارش ها حاکی از آن است که حتی حزب حاکم در پشت Zelenskiy عمیقا تقسیم شده در این موضوع است.

dj/msh (اینترفاکس, Ukrainski Novini, AFP)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.
 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>