رواندا خواننده انجیل Kizito Mihigo مرگ به احتمال زیاد یک ترور سیاسی’

رواندا و رهبران مخالف دولت را محکوم کرد پلیس ادعا می کند که Kizito Mihigo خودکشی کرد. انجیل خواننده بازداشت شده بود پس از تلاش برای عبور غیر قانونی از مرز به بروندی در هفته گذشته.

Kizito Mihigo محبوب, انجیل, خواننده, خود را به دار آویخته در رواندا پلیس همراه با توجه به گزارش پلیس.

38 ساله مؤمن کاتولیک شناخته شده برای آهنگ های خود را از بخشش بود شدید منتقد رئیس جمهور پل Kagame. او مرده پیدا شد در یک ایستگاه پلیس در پایتخت آن کیگالی در روز دوشنبه.

شک بیش از خودکشی ادعا

دایان Rwigara دیگر Kagame منتقد شک و تردید بیش از گزارش پلیس. او گفت که او نمی تواند ببینید که چگونه خودکشی می شده اند ممکن است.

“من شده اند در زندان در Remera وجود دارد و نه حتی یک پنجره” او گفت:. “نه وجود دارد سوراخ تهویه. من نمی بینم که چگونه هر کسی می تواند کراوات ورق در این نوع از سوراخ است.”

Rwigara زندانی شد برای بیش از یک سال و به اتهام مالیات بهانه و منع از در حال اجرا در انتخابات ریاست جمهوری. اما در یک حرکت تعجب آور یک در رواندا دادگاه رد همه اتهامات علیه Rwigara در اکتبر 2018 منتشر شد و او را به قید وثیقه.

به چالش کشیدن روایت نسل کشی

در آوریل 2014, Mihigo منتشر انتقادی آهنگ به چالش کشیدن رسمی دولت روایت از نسل کشی سال 1994 که در آن نزدیک به یک میلیون قومی توتسی و متوسط Hutus کشته شدند ظرف مدت 100 روز.

در این ویدئو انجیل خواننده گفت: “هیچ چیز مانند وجود دارد به عنوان “مرگ خوب است’ توان آن را نسل کشی و یا جنگ” یک مرجع به پست-نسل کشی و انتقام حملات قومی Hutus زندگی در اردوگاه های پناهندگان در کشور همسایه جمهوری دموکراتیک کنگو رئیس جمهور بعد از پل Kagame را توتسی ارتش گرفته شده بود بیش از کیگالی و متوقف شدند.

“حتی اگر نسل کشی یتیم من, اما اجازه دهید آن را سست و همدلی برای دیگران. زندگی خود را بیش از حد به طرز وحشیانه ای گرفته شده است. اما که نمی واجد شرایط به عنوان نسل کشی” با توجه به شعر از آهنگ “Igisobanuro Cy’urupfu.”

ادامه مطلب: در رواندا دادگاه acquits دولت منتقد دایان Rwigara

عفو ریاست جمهوری

Mihigo شد و پس از آن دستگیر و به اتهام برنامه ریزی برای سرنگونی دولت و محکوم به 10 سال زندان. او التماس کرد گناه را به اتهامات اما HRW ادعا کرد “او مورد ضرب و شتم و مجبور به اعتراف به این جنایت است.”

در سپتامبر 2018, Mihigo منتشر شد با عفو ریاست جمهوری.

هفته گذشته این خواننده محبوب بود دوباره بازداشت Nyaruguru منطقه به اتهام تلاش برای عبور از مرز رواندا به بوروندی. پس از دستگیری رواندا تحقیقات اداره (دنده) در توییتر نوشت که او متهم شده بود با تلاش به طور غیر قانونی از مرز عبور پیوستن به گروه های تروریستی و فساد است.

Mihigo “اخیرا دیده بان حقوق بشر گفت که او تهدید به ارائه شهادت دروغ علیه مخالفان سیاسی و می خواست به فرار از کشور چون او می ترسید برای ایمنی خود را” با توجه به HRW بیانیه.

“هر علت Kizito Mihigo مرگ رواندا پلیس مسئول زندگی خود و ایمنی در بازداشت گفت:” لوئیس Mudge, دیده بان حقوق بشر را در آفریقای مرکزی مدیر.

مخلوط خواستار تحقیقات

“بررسی لازم است به حقیقت را می دانم” دایان Rwigara گفت: توصیف Mihigo یک “گنجینه ملی است.” بر خلاف Rwigara برجسته مخالف Victoire Ingabire معتقد است هر گونه “تحقیقات برای مردم مخالفت با نیازها [حزب حاکم] رژیم همیشه مقدار به هیچ چیز.”

در سال 2012 Ingabire شد و محکوم به 15 سال زندان و پس از او به اعدام محکوم شد انکار نسل کشی رواندا 1994 و همچنین همدستی با FDLR شورشیان هوتو که کیگالی نظر یک گروه تروریستی است.

“من با دنده دبیر کل سرهنگ Jeannot و او به من گفت که حتی در کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده وجود دارد تحقیقات که انجام می شود اما هیچ چیزی از آن می آید” Ingabire گفت: DW.

او در خدمت هشت سال در زندان پس از دریافت عفو از رئیس جمهور پل Kagame. اما حزب او نگهداری او در زندان برای او جاه طلبی های سیاسی و مخالفت با Kagame.

ادامه مطلب: رواندا مخالفت لرزاند, توسط, قتل و ناپدید شدن اعضای

سیاستمداران مخالف هدفمند

سیاستمداران مخالف اند ابراز نگرانی برای ایمنی خود را پس از یک سری از مشخصات بالا قتل و ناپدید شدن. جدید ترین قتل برجسته عضو ثبت نشده مخالفت FDU-Inkingi (ایالات نیروهای دموکراتیک). رواندا دولت هرگونه تخلف است.

DR Kongo Beerdigung von Etienne Tshisekedi (Presidence RDC)

رئیس جمهور پل Kagame ستایش است برای تبدیل رواندا اقتصاد در اطراف اما انتقاد برای سرکوب آزادی بیان

“فضای سیاسی در رواندا بسته است” Ingabire گفت: DW در اواخر سال 2019 پس از او را از زندان آزاد کند. “من در زندان و صرف هشت سال و زمانی که من منتشر شد و من فکر می کنم دولت رواندا آماده بود برای باز کردن فضای سیاسی اما یک ماه بعد ما معاون رئیس جمهور ناپدید شد چهار ماه بعد من دستیار کشته شد در ماه ژوئیه نماینده ما در استان شرقی ناپدید شد و دیروز ما هماهنگ کننده ملی به قتل رسید.”

اگر چه Ingabire نمی جمهور Kagame برای قتل او و اعضای حزب او گفت که این قتل با انگیزه های سیاسی و هشدار داده است که بسیاری از مرگ خواهد شد تحت رژیم او را به عنوان یک دیکتاتوری.

“امروز Kizito. من فکر می کنم فردا خواهد بود برنارد Ntaganda یا شخص دیگری در اپوزیسیون گفت:” برنارد Ntaganda رهبر مخالفان PS-imerakuri ، Ntanganda شد زندان برای چهار سال به اتهام مخالفت با حزب حاکم است.

“من باید برای ارسال یک پیام: Kizito مرگ می خواهم که از دیگران که به قتل رسیده اند و هرگز ما را به پایین چون ما یک علت نجیب است که علاقه برای رواندا,” او اضافه شده است.

Ntaganda گفت: DW در سال 2019 که سیاسی قتل شایع در رواندا. “ما حدود چهار افرادی که ناپدید شده اند برای مثال Aimable Rusangwa دومینیک Shyirambere, در میان دیگران, اما ما همچنین چند که در زندان هستند.”

کنگو حقوق بشر و همچنین سازمان عفو بین الملل خواستار یک تحقیق کامل را به مرگ خواننده.

آشکار سکوت irked رواندا در روز جمعه به عنوان Kizito Mihigo مراسم تشییع جنازه تاریخ اعلام شد برای شنبه.

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>