روسیه وزارت دفاع روز جمعه گفت که نیروهای هوایی اسرائیل نزدیک به ضرب گلوله یک مسافر jetliner در سوریه در یک حمله موشکی در حومه دمشق یک روز پیش از آن.

آنچه می آید به عنوان تنش در سوریه که در آن مبارزه را تشدید کرده در استان شمالی ادلب. نیروهای دولتی سوریه با حمایت روسیه, نظامی, که به درگیری با نیروهای ترکیه که حمایت از مخالفان وجود بعد از عدم رعایت آتش بس.

یک سخنگوی نخست وزیر اسرائیل نمی پاسخ به یک درخواست برای نظر. اسرائیل به ندرت اذعان حملات انجام شده در سوریه است. اسرائیل بارها و بارها زده سوریه و ایران-مرتبط با اهداف در سوریه در سال های اخیر و عهد کرده است به عقب براند در برابر افزایش نفوذ ایران در آن کشور همسایه.

خبر ادعایی نزدیک به دست آمد در میان وحشت و فقط یک ماه پس از اوکراین هواپیمای مسافربری سقوط کرد و در مدت کوتاهی پس از بلند شدن از تهران و کشتن تمام 176 نفر در هیئت مدیره از جمله ده ها تن از شهروندان کانادا. ایران گفت: این هواپیما به اشتباه به ضرب گلوله توسط خود شبه نظامی پاسداران.

در بیانیه منتشر شده روز جمعه سخنگوی وزارت دفاع روسیه ایگور Konashenkov گفت که این حمله انجام شد و حدود 2 صبح به وقت محلی روز شنبه. او گفت: چهار اسرائیلی F-16 جنگنده جت ضربه حومه دمشق با هشت موشک بدون در نظر گرفتن که یک هواپیمای مسافربری با 172 غیرنظامیان در هیئت مدیره آماده شد به زمین در این شهر فرودگاه در حدود همان زمان.

Konashenkov نیست نام شرکت هواپیمایی و یا شماره پرواز گفت: تنها که آن را یک ایرباس 320 در مسیر از تهران گفت: “نزدیک به ورود به این منطقه مرگبار موشکی ضد هوایی و آتش توپخانه.”

هواپیما مجبور به فرود اضطراری در Hmeimeem پایگاه هوایی حدود 300 کیلومتری شمال دمشق است که توسط ارتش روسیه.

آسوشیتد پرس نبود قادر به طور مستقل بررسی ادعای روسیه.

FlightRadar24 یک وب سایت است که فراهم می کند ردیابی از ترافیک هوایی نشان داد سوریه شرکت هواپیمایی کام بال پرواز 514 — یک Airbus320-211 — از نجف در 1:07 a. m. به وقت محلی روز شنبه صبح. آن دیده می شود نزدیک شدن به دمشق در مورد بعد از یک ساعت قبل از تبدیل و انحراف آن به سمت شمال است. به نظر می رسد به فرود در نزدیکی یا Hmeimeem یک ساعت و نیم بعد. Flightradar24 ذکر شده در زمان ورود و مقصد به عنوان ناشناخته است.

هواپیمایی ارائه شده هیچ اظهار نظر فوری. وزارت خزانه داری ایالات متحده قرار می گیرد چم بال آن در لیست تحریم در سال 2016 به اتهام حمل و نقل شبه نظامیان به سوریه برای مبارزه به نمایندگی از دولت سوریه و برای انتقال سلاح و تجهیزات برای کمک به آن را در نه سال جنگ است.

در بیانیه ارتش اسرائیل را متهم کرد که با به خطر انداختن “جان صدها نفر از غیر نظامیان بی گناه.”

“برنامه ریزی ترافیک خطوط هوایی در سوریه هوا فضا و همچنین در همه جا در جهان صورت می گیرد به خوبی شناخته شده ارتفاع پرواز از سطح است و به وضوح شناسایی اسرائیل رادار و تجهیزات” Konashenkov گفت.

این نخستین بار نیست که روسیه با متهم کردن اسرائیل به “اقدامات غیر مسئولانه” در سوریه است. در سپتامبر سال 2018 وزارت دفاع گفت: نیروهای اسرائیلی موفق به مسکو به اندازه کافی هشدار در مورد یک حمله قرار داده و یک نظامی Il-20 هواپیما در خط آتش سوریه ضد سیستم های موشکی. هواپیما به ضرب گلوله کشته شد و 15 تن از مسافران کشته شدند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im