روسیه می خواهد پراگ برای برچیده مجسمه از اتحاد جماهیر شوروی به طور کلی Konev

یک بنای تاریخی پراگ به شوروی سابق و ژنرال ایوان Konev باعث دیپلماتیک بحران بین روسیه و جمهوری چک. روسیه وزارت دفاع خواست خود را چک همکاران به ارسال اساسنامه به آنها را پس از آن حذف شد.

وزیر دفاع روسیه سرگئی Shoigu به اصطلاح چک همتای Lubomir Metnar به شفاعت در درگیری های دیپلماتیک که از زمانی آغاز شد که مقامات محلی در پراگ حذف مجسمه ارتش سرخ عمومی ایوان Konev هفته گذشته است.

Konev رهبری نیروهای شوروی که آزاد پراگ در سال 1945 اما همچنین نقش کلیدی در سرکوب بهار پراگ در سال 1968. در سال شفاعت او همچنین بخشی از مسکو, وحشیانه, پاسخ به قیام 1956 در مجارستان و ساخت دیوار برلین در سال 1961. بسیاری از حال و روز چک در حال حاضر او را به عنوان یک نماد از اشغال شوروی. در روسیه او اغلب به عنوان یک قهرمان به دلیل جنگ جهانی دوم سابقه بوده است.

بیشتر بخوانید: روسیه عصبانی اوکراین رئیس جمهور نازی تبانی سخن گفتن

در روز پنج شنبه Shoigu خواست سر از چک وزارت دفاع برای تحویل Konev مجسمه به مسکو گفت که روسیه آماده بود برای پوشش حمل و نقل هزینه. در پاسخ به درخواست تجدید نظر در جمعه, اما, چک, مقامات گفت که آنها تا به حال هیچ صلاحیت بیش مجسمه.

“اگر شهرداری تصمیم می گیرد به آن را به مقامات روسی — که به آنها برای تصمیم گیری” یک سخنگوی گفت.

چک مقامات قبلا گفته اساسنامه خواهد بود قرار داده شده در موزه است.

روسیه راه اندازی تحقیقات

کرملین در پاسخ به آنها با خشم به چند کشورهای اروپای شرقی از بین بردن نمادهای سوسیالیستی عصر. پیروزی بر آلمان نازی که در آن نیروهای شوروی از دست داده و تعداد زیادی از زندگی و کشته مراتب بیشتر نیروهای آلمانی از دیگر متفقین ملت است یک منبع عظیم غرور میهن پرستانه در روسیه به این روز است. دولت روسیه views حذف از بناهای تاریخی به عنوان یک تلاش به تساوی حکومت اتحاد جماهیر شوروی با نازیسم.

در اوایل این هفته رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین قانونی را امضا کرد که آسیب رساندن به آثار تاریخی از جمله مجازات تا پنج سال در زندان است.

بیشتر بخوانید: هنگامی که لهستان از دست داده بود: تهاجم اتحاد جماهیر شوروی 80 سال پیش

روز جمعه بازرسان فدرال راه اندازی شد درخواست رسمی به حذف مجسمه در پراگ. این حرکت تا حد زیادی نمادین به عنوان محل رویداد در خارج از روسیه را teritory.

به طور جداگانه سخنگوی پوتین گفت که ساکنان جمهوری چک باید سپاسگزار به Konev.

سخنگوی دیمیتری Peskov گفت: کرملین ترجیح می دهند برای دیدن این بنای تاریخی بنا یک بار دیگر “یا در چک خاک و ما معتقدیم که زندگی مردم وجود دارد باید قدردان و سپاسگزار این مرد و یا در teritory اگر مورد نیاز است.”

dj/dr (Reuters, AP, اینترفاکس, AFP)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>