روسیه با برچسب رئیس جمهور Zelenskiy ادعا می کنند که اتحاد جماهیر شوروی کمک کرد تا شروع جنگ جهانی دوم “نادرست و توهین آمیز است.” او با اشاره به یک آلمانی شوروی سابق و عدم تجاوز امضا شده روز قبل از آلمان به لهستان حمله کرد.

روسیه به شدت انتقاد کرد روز سه شنبه در رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelenskiy بیش از یک اظهار نظر او در خصوص نقش روسیه در آغاز جنگ جهانی دوم است.

Zelenskiy یک مرجع به مولوتف-ریبن تروپ بسته 1939 امضا شده توسط آلمان و اتحاد جماهیر شوروی وزرای خارجه یواخیم فون ریبن تروپ و ویاچسلاو مولوتف بود. پیمان مهر و موم شده به سختی یک هفته قبل از آلمان نازی به لهستان حمله کرد مطمئن باشید که نه اتحاد شوروی و نه آلمان خواهد حمله دیگر بی دلیل.

آلمان به لهستان حمله کرد از غرب در عرض یک هفته از توافق شوروی راهپیمایی از سمت شرق حدود دو هفته پس از آن.

در یک جلسه مشترک با لهستان رئیس جمهور آندره Duda در سالگرد 75 از آزادسازی آشویتس مرگ اردوگاه Zelenskiy گفت: قطب “شد و برای اولین بار احساس عواقب کیفری تبانی توتالیتر”.

“این منجر به شروع جنگ جهانی دوم و نازی ها برای راه اندازی کشنده هولوکاست ماشین” رئیس جمهور اوکراین اضافه شده است.

اتحاد جماهیر شوروی همکاری با نازی ها است یک موضوع بسیار حساس در میان سابق بلوک شوروی است و به شدت رد شده توسط روسیه است که می بیند این معامله به عنوان یک شر لازم در آن قسمت و به جای تمرکز بر نقش محوری آن در شکست دادن آلمان پس از آن شکست پیمان و حمله اتحاد جماهیر شوروی در سال 1941.

ادامه مطلب: نظر: ولادیمیر پوتین نشان می دهد دست خود را به مسکو بازپروری استالین فتوحات

“ما قاطعانه مخالفت با این بیانیه” ولادیمیر پوتین رئیس جمهور سخنگوی دیمیتری Peskov به خبرنگاران گفت:. او را متهم Zelensky از حمایت “به شدت غلط” موقعیت لهستان در رویدادهای تاریخی است.

Peskov گفت: رئیس جمهور اوکراین را از نظر جرم بود “دهها میلیون نفر” از شهروندان روسیه در اوکراین و دیگر فروپاشی شوروی سابق و ایالات متحده است که مبارزه علیه نیروهای نازی.

“ما را قبول نمی کند این بیانیه است. از نظر ما غلط و توهین آمیز از نقطه نظر ما پدربزرگ’ حافظه” Peskov اضافه شده است.

ادامه مطلب: آشویتس و 75 سال بعد: یک مسابقه در برابر زمان

لهستان و روسیه spar بیش میراث

روسیه و لهستان و برخی دیگر از کشورهای اروپای شرقی یکدیگر را متهم به تلاش برای رنگ پاش بیرون از زمان جنگ تاریخ با بحث تشدید در ماه های اخیر پس از یک کشور اتحادیه اروپا قطعنامه اصرار روسیه به قبول برخی از مسئولیت برای وقوع جنگ است.

در روز شنبه رهبر لهستان حکم قانون و عدالت حزب و نخست وزیر سابق جرسلو Kaczynski مطرح موضوع موضع روسیه در این موضوع — به خصوص ولادیمیر پوتین نظرات اخیر با تمرکز بر لهستان سفیر آلمان در آن زمان — در مصاحبه با روزنامه آلمانی Bild.

ادامه مطلب: جرم قتل روشنفکران لهستانی — و نازی ها در آلمان که کردم دور با آن

“جهان می داند حقیقت: آن اتحاد جماهیر شوروی که حمله به لهستان در سپتامبر 17 سال 1939” Kaczynski گفت. “اما لهستان به عنوان قربانیان و روس ها به عنوان عاملان: است که یک نقش است که پوتین را دوست دارد. است که چرا او به دنبال بازنویسی تاریخ است.”

وقتی پرسیده شد که در مورد این موضوع بحث برانگیز از آلمان غرامت به لهستان و اینکه آیا روسیه نیز باید خود پرداخت غرامت Kaczynski گفت: روسیه “را نیز به پرداخت.”

“من اعتقاد ندارم که نسل ما زندگی می کنند برای دیدن مسکو صورت به مسئولیت های خود داشتند.” “یک چیز قطعی است: ما خواسته اند تاریخ انقضا ندارد.”

نظر باعث استارک پاسخ از وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه. “برای آزادی لهستان از نازیسم کشور ما پرداخت می شود و زندگی از 600 هزار مبارزان ارتش سرخ” در این بیانیه به عنوان خوانده شده.

“این است که به لطف آنها است که لهستان وجود دارد به عنوان یک دولت” وزارت افزود: گفت: آن بود که شوروی سابق ماهواره ای بود که در تلاش برای بازنویسی تاریخ است.

jcg/msh (AFP dpa)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im