RSF آلمان: وب سایت جدید مانیتور آزادی مطبوعات نقض مرتبط با COVID19

در حالی که اخبار و حقایق مهم تر از همیشه به دلیل COVID19 بسیاری از دولت های در حال برگزاری به اطلاعات و ممانعت از حق آزادی مطبوعات, چرا که آنها از ترس انتقاد از مدیریت خود را از این بیماری همه گیر.

بخش آلمانی از خبرنگاران بدون مرز (RSF) راه اندازی کرده است “آزادی مطبوعات در تاج بحران” وب سایت این هفته است. آلمانی-زبان پورتال لیست موارد شدید آزادی مطبوعات نقض و نگه می دارد آهنگ از اقدامات تلافی جویانه علیه روزنامه نگاران. مسیحی, مهر, مدیر, گزارشگران بدون مرز (RSF) آلمان توضیح می دهد که هدف از این موضوع جدید صفحه.

DW آزادی: آن را دشوار است برای به دست آوردن معتبر تایید اطلاعات در مورد COVID19 وضعیت از کشورهای مختلف است. خبرنگاران در حال سانسور و تهدید و یا حتی بازداشت شده است. چگونه RSF مدیریت به نگه داشتن در تماس با آنها ؟

مسیحی مهرماه: ما می توانید در قرعه کشی ما در سراسر جهان شبکه ای از بخش های ادارات و خبرنگاران به جمع آوری و بررسی اطلاعات در مورد کرونا مربوط به تهدیدات و محدودیت برای روزنامه نگاران است. برخی از ما خبرنگاران باید سالها تجربه گزارش در مورد مسائل حساس در محیط های محدود و از آنها به نفع طولانی تاسیس شبکه های محلی در میان روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر. همفکر سازمان های غیر دولتی و شجاع کار روزنامه نگاران در زمین نیز ارائه مقدار زیادی از بینش ما برای نظارت بر وضعیت.

Reporter ohne Grenzen Logo (Getty Images/AFP/B. Guay)

DW آزادی: که در آن کشورها آیا شما فکر می کنم آزادی مطبوعات است که درد و رنج بیشتر به دلیل همه گیر?

مسیحی مهر: شدید ترین محدودیت آزادی مطبوعات اتفاق می افتد در کشورهای با سابقه سرکوب علیه رسانه های آزاد. رژیم مانند کسانی که در ایران یا مصر تقریبا به نظر می رسد بیشتر در مورد محدود کردن جریان آزاد اطلاعات بيشتر در مورد مبارزه با این بیماری همه گیر خود را. این امر حتی برای یک عضو اتحادیه اروپا مانند مجارستان که در آن دولت در حال حاضر درخواست مجلس برای نامحدود قدرت اجرایی است. مقامات چینی و مشکوک روسیه عضو شورای نظارت مدت و حتی سعی کنید برای بهره برداری از این وضعیت برای دروغ پیشبرد مبارزات خود دولت ژئو-استراتژیک جاه طلبی. رژیم سوریه ممکن است سعی کنید به کسب درآمد در انتظار سلامت فاجعه در کشور با استفاده از آن به عنوان یک توضیح محتمل برای مرگ زندانیان سیاسی که زندانی یا ناپدید شده برای سال های بسیاری است.

DW آزادی: که چگونه بسیاری از هفته ها یا ماه آیا شما انتظار می رود این پروژه به گذشته است ؟

مسیحی مهرماه: ما قصد داریم به ادامه این پروژه به عنوان طولانی به عنوان حاد تاج بحران به طول می انجامد. حتی پس از این وضعیت شروع به عادی سازی ما ترس است که متاسفانه برخی از دولت ها ممکن است تداوم اقدامات اضطراری مانند گسترش نظارت دیجیتال قدرت. بنابراین بسیار مهم است که به تماشا و نام نامتناسب اقدامات از آغاز کنید و مطمئن شوید که قوانین اضطراری یا دستور اجرایی در زمان محدود و دامنه و به چالش کشیده می شود توسط روزنامه نگاران و دیگر شهروندان متاثر از آنها است.

DW آزادی: آیا این صفحه در دسترس خواهد بود در زبان های دیگر از آلمانی?

Infografik Pressefreiheit 2019 EN

مسیحی مهر: وجود خواهد داشت به زودی شبیه آینه سایت ما جهانی وب سایت است که در حال حاضر ارائه می دهد مقدار زیادی از اطلاعات اغلب به روز در مورد تاج های مربوط به آزادی مطبوعات مسائل و شبکه های بین المللی ما است که در ادامه به توسعه راه برای پاسخ به چالش های استثنایی این وضعیت است.

DW آزادی: با تشکر از شما و موفق باشید با این پروژه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>