روبات ها و دستگاه سم پاش: سفر هوایی صنعت به نظر می رسد به تکنولوژی را با احتیاط مسافران

دانیل Gooch, رئیس جمهور, کانادا به فرودگاه شورا بود winging راه خود را به ونکوور از اتاوا برای جلسات در مارس 12, فقط به عنوان coronavirus بود در مورد upend جهان است.

“زمان من فرود آمد بسیاری از جلسات لغو شد,” او گفت: CBC News.

صبح روز بعد او در یک هواپیما و بازگشت به اتاوا. این بود آخرین سفر کسب و کار.

“این رفتن به یک بسیار طولانی بازیابی” Gooch گفت. “فرودگاه ها خالی هستند درآمد تقریبا به طور کامل متوقف شد و ما نمی دانیم که آن را به عقب خواهد آمد.”

اگر و هنگامی که هوا سفر می کند, دوباره, تکنولوژی می تواند نقش مهمی به عنوان فرودگاه و شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان کشف و توسعه برخی از sci-fi-مانند روش برای کمک به مسافران احساس امن تر است.

“خوش آمدید به شرکت هواپیمایی پرواز 2021. قبل از سوار شدن و راه رفتن را از طریق ضد عفونی تونل و حرارتی اسکنر و کیسه های خود را sanitagged,” آغاز می شود گزارش افزایش مقادیر سفر منتشر شده توسط یک هوانوردی مشاوره بازاریابی در ماه آوریل است.

Wanlin زونگ یک دانشجوی بین المللی که ویزا در حال اجرا است به پرواز از واشنگتن به چین است. اگر او تا به حال انتخاب او می گوید: او نمی خواهد در یک هواپیما. (سیلویا تامسون/CBC)

پرواز برای کسب و کار و لذت است که هنوز هم تا حد زیادی مبتنی پایین بیش از 90 درصد در آمریکای شمالی از ماه مارس با توجه به تعداد مسافر از آمریکا حمل و نقل اداره امنیت.

هوایی کانادا نیز گفت: این تخمگذار کردن حداقل نیمی از کارکنان خود را.

سازمان دیده بان | رئیس کانادا, فرودگاه, شورای, مذاکرات در مورد مرز نوآوری:

رئیس کانادا, فرودگاه, شورای, مذاکرات در مورد پتانسیل تشخیص چهره تکنولوژی. 0:58

آسمان باز هستند اما بسیاری از آگهی ها ترس نگران است که فرودگاه و ساعت محدود با غریبه ها در داخل هواپیما فقط بردار برای این ویروس ایجاد خطرات بسیاری از آنها مایل به گرفتن نیست.

Wanlin زونگ تا به حال به پرواز در هفته گذشته از واشنگتن به چین است. او وارد فرودگاه یک ماسک به علاوه یک صورت پلاستیک سپر بیش از بالا. او همچنین پوشیدن دستکش. به عنوان یک دانشجوی بین المللی در ایالات متحده ویزا در حال اجرا بود. اگر نه, او گفت:, “من نمی خواهد در یک هواپیما, من می خواهم فقط در خانه بمانند و بیرون بروید.”

ریگان ملی فرودگاه, واشنگتن دی سی, تقریبا خالی در یک هفته اخیر ، (سیلویا تامسون/CBC)

فرودگاه و شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان در حال تلاش برای کشف کردن آنچه در آن خواهد شد را برای بازگرداندن اعتماد به نفس و عجله به آمده تا با یک نوع از بهداشت و امنیت و تعمیرات اساسی و حتی بیشتر شاید از این اقدامات امنیتی در محل قرار داده و پس از 9/11.

“یک مشخصه کلیدی یک شرکت هواپیمایی که به رشد در طرف دیگر از این بحران — آن را به یک شرکت هواپیمایی است که می تواند زیرک گفت:” جاش ارنست رئیس افسر ارتباطات برای هواپیمایی متحده.

با حجم کم از مسافران فیزیکی فاصله در فرودگاه در حال حاضر ممکن است اما تصور کنید چه اتفاقی می افتد زمانی که میلیون ها نفر بازگشت.

“اجتماعی فاصله حدود دو متر بین مسافران” گفت: Gooch “آن در حدود 350 متر فقط به جای امنیت غربالگری خط برای یک وسیعی از بدنه هواپیما است.”

Touchless سفر

یک زن و شوهر از پرواز در یک بار خواهد به راحتی جم تا فرودگاه و محل اجتماع ایجاد تنها یکی از بی شمار از چالش است.

بهداشت اولیه یکی می گویند بسیاری از کارشناسان حمل و نقل هوایی و راه حل های مربوط به اینده span همه چیز را از بیشتر touchless سفر اجتناب از صفحه نمایش که ممکن است آلوده, به, پاک, پورتال — اسکنر که می تواند به تشخیص ویروس ها.

در هنگ کنگ فرودگاه پاک کننده اسپری ضد میکروبی پوشش در ده ها تن از مکان های مسافر لمس بیشتر — از دستگیره های نرده پله برقی آسانسور دکمه.

هنگ کنگ فرودگاه در حال آزمایش یک غرفه است که طول می کشد یک فرد متوسط و اسپری نور ضد عفونی کننده در بدن است. (هنگ کنگ فرودگاه ص)

فرودگاه نیز تست “پاک Tech” غرفه است که نظارت بر درجه حرارت قبل از اینکه یک فرد وارد در حدود 40 ثانیه آن را به عنوان اسپری نور ضد عفونی کننده اجتناب از چهره. آن را به معنای کشتن میکروب ها در سطح بدن است. تا کنون آن را تنها در حال آزمایش بر روی کارکنان, اما مقامات فرودگاه گفت: آن را نقد و بررسی با استفاده از آن برای مسافران است.

پیتسبورگ فرودگاه در تلاش است از رباتیک کف پاک کننده است که می تواند پوشش میلیون ها متر مربع در فرودگاه کار 24/7. این روبات با استفاده از مواد ضد عفونی کننده و شلیک کردن پشت سر هم از UVC نور به عنوان یک لایه بهداشت.

“UVC نور استفاده شده است در بیمارستان برای چند دهه به عنوان یک راه برای کشتن میکروارگانیسم ها گفت:” کاترین Karolick معاون ارشد رئیس جمهور از فناوری اطلاعات در فرودگاه بین المللی پیتسبورگ.

“و اضافه کرد که لایه اضافی از نور ماوراء بنفش به اسکرابر کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که حتی بیشتر.”

UVC نور برای خنثی کردن ویروس ها?

UVC نور نیز استفاده می شود در دستگاه های دیگر در حال ترویج برای فرودگاه مانند پاک پورتال راهرو به شکل قوس ساطع می کند که دور UVC نور به معنای غیر فعال کردن عوامل بیماری زا مانند ویروس ها در بدن است.

فلوریدا شرکت فروش پورتال Healthe گفت: پایین قرار گرفتن در معرض امواج كوتاه از دور UVC نور است بی خطر برای انسان است و در روند تقاضا برای اخذ مجوز از سازمان غذا و داروی آمریکا. آن را در حال حاضر به فروش می رسد دستگاه برای استفاده از دفتر.

در Falls Church, Va., مسیحی Pinkston نصب یکی در ارتباطات استراتژیک دفتر همراه با troffers — سقف روشنایی — که با استفاده از فیلترهای هپا و اشعه ماوراء بنفش نور LED برای تمیز کردن هوا در مناطق پر ترافیک.

در ورود به دفتر کار خود در Falls Church, Va., صاحب کسب و کار مسیحی Pinkston نصب شده پاک پورتال که با استفاده از نور UV برای ضد عفونی می گوید سازنده آن Healthe. (سوزان Ormiston/CBC)

“این به طور مداوم در تیراژ هوا در خیلی حجم بالا از طریق یک بسیار قدرتمند اشعه ماوراء بنفش لوله. این کشتار هر چیزی هوابرد. من قطعا می تواند دیدن این حال استفاده در فرودگاه” Pinkston گفت.

این فن آوری به سرعت در حال تحول است و هیچ یک راه حل به کار خواهد کرد. به جای فرودگاه کارشناسان به دنبال لایه از حفاظت برای حال و آینده است.

“این بیماری همه گیر نیست یک. وجود خواهد داشت دیگر بیماری های همه گیر ما باید برای مقابله با” کاترین گفت: Karolick در پیتسبورگ فرودگاه.

“ما رفتن به ادامه فوق العاده سطح بالایی از ضد عفونی و اجتماعی فاصله و با پوشیدن ماسک برای بقیه زندگی ما ؟ اما من فکر می کنم برخی از سطح از این اقدامات ادامه خواهد داد.”

رباتیک اسکرابر در فرودگاه بین المللی پیتسبورگ, اضافه کردن نور ماوراء بنفش به عنوان یک لایه اضافی مطابق با اصول بهداشتی فرودگاه طبقه است. (پیتسبورگ اقتدار فرودگاه)

اما شرکت های هواپیمایی نمی توانید صبر کنید برای این بیماری همه گیر به تصویب. بسیاری از آنها با ارسال اعلامیه به مشتریان به سعی کنید به آنها اطمینان کنید که بیش از حد بهداشت است که در حال حاضر بخش مهمی از ایمنی.

هواپیمایی متحده برای مثال خریداری شده 750 دستی سمپاش الکترواستاتیک — شبیه به کسانی که مورد استفاده برای کشتن میکروب ها در بیمارستان ها و وعده اسپری هر هواپیما در هر پرواز با شروع ماه آینده.

اما برخی از حمل و نقل هوایی تحلیلگران نشان می دهد شرکت های هواپیمایی را مجبور به رفتن بیشتر شاید قرار دادن یک آسمان سرایدار و یا تمیز کننده در هر پرواز به پاک کردن حمام و سرویس بهداشتی پس از استفاده از یک شماره خاص — شاید 10 — مسافران است.

تلاش می شود بخشی از راه حل’

این گزارش ماه گذشته افزایش مقادیر سفر SimpliFlying یک هوانوردی مشاوره بازاریابی باعث می شود 70 پیشنهادات. آنها شامل ایجاد یک حمل و نقل اقتدار بهداشت در ایالات متحده آمریکا و یا در سراسر کشور به منظور ایجاد استاندارد سلامت و بهداشت دستورالعمل.

Aviointeriors یک شرکت ایتالیایی است که طراحی هواپیمایی کابین و صندلی صرف اوایل مستند در ایتالیا در آینده با ایده ها برای محافظت از مسافران است. کسب و کار خود را به طراحی فضای داخلی کابین و هواپیما صندلی تا به حال زمین به توقف کامل.

“این یکی از سهامداران که گفت: ” شما رو به بخشی از راه حل’ ” گفت: Aviointeriors جمهور پائولو Drago. “ما تا به حال 10 ایده. ما را انتخاب کرد و سه برای رفتن به طراحی و ثبت شده است.

قابل حمل سپر است که می تواند به بیش از یک صندلی هواپیمایی برای جدا کردن seatmates و اجازه می دهد آنها را برای جلوگیری از هر یک از دیگر نفس یکی از راه حل های پیشنهاد شده برای داخل هواپیما توسط Aviointeriors در ایتالیا. (Aviointeriors)

یکی Glassafe شفاف سپر ساخته شده از پلاستیک است که متناسب با در اطراف دو طرف و بالای یک صندلی هواپیمایی ساخت یک مانع بین شما و خود را seatmate.

آن ها قابل حمل می تواند خورده شود و ذخیره شده در یک بررسی پاکت زیر صندلی و یا اینکه مانند یک پتو یا بالش و سپس خارج شده و متصل به صندلی پس از برخاست.

“ما در تلاش برای محدود کردن نفس انتشار” گفت: Drago.

نگاه به آینده

این شرکت در پیشرفته مذاکرات با حدود 20 شرکت های هواپیمایی از جمله برخی در شمال امریکا است.

یکی دیگر از اینده بیشتر محصول صندلی میانی است که چهره عقب مانده و دارای یک سپر هم برای بهداشت و حفظ حریم خصوصی.

این Janus صندلی به نام بعد از روم باستان خدا که به نظر می رسد در هر دو جهت است “نه ابزار مناسب برای در حال حاضر گفت:” دراگو چون نمونه اولیه نیاز به حداقل هشت ماه به تولید و گواهی شود اما آن می تواند گنجانیده شده و به پرواز در آینده است.

فرودگاه و شرکت های هواپیمایی در حال تلاش برای پیدا کردن راه هایی برای کمک به مسافران احساس امنیت در پی بیماری همه گیر کوروناویروس با بهداشت اولویت های کلیدی در تلاش برای فریب مسافران بازگشت. (سوزان Ormiston/CBC)

“یک مشتری تشویق ما” دراگو گفت: “گفت [که] در یک مراسم تشییع جنازه وجود دارد مردم گریه و مردم وجود دارد تولید بافت برای گریه.”

یکی از تغییرات آشکار در حال حاضر افزایش تعداد ماسک در فرودگاه ها و خطوط هوایی. در کانادا, فرودگاه, مسافر باید همین یکی. بین المللی حمل و نقل هوایی اقتدار و بسیاری از شرکت های هواپیمایی می خواهیم همه مسافران به پوشش چهره خود را.

سازمان دیده بان | کارشناسان صنعت نگاه به تکنولوژی به کمک مسافران هوایی احساس امن تر:

فناوری می تواند نقش مهمی به عنوان شرکت های هواپیمایی و فرودگاه توسعه راه های جدید برای کمک به مسافران احساس امن تر است. 3:43

“حتی یک ماه پیش این ایده نیاز به تمام خدمه پرواز و مشتریان به پوشیدن ماسک در هیئت مدیره این هواپیما غیر قابل تصور بود بیش از حد غیر شخصی و یا اضطراب زا” گفت: به صورت جدی.

“در حال حاضر زمانی که ما می بینیم کسی با پوشیدن یک ماسک آن قرار می دهد مردم در سهولت چون ما می دانیم که آنها در حال انجام چیزی که مسئول.”

این نوع از هنجارهای اجتماعی در حال تغییر هستند گفت: به صورت جدی.

“این بدان معنی است که انتظارات ما در سراسر سفر و پرواز در هواپیما نیز رفتن به تغییر دهید.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>