حقوق گروه می گوید تایلندی مخالف ربوده شد از خیابان در مقابل آپارتمان خود

(بانکوک) — تایلندی مخالف ربوده شده در کامبوج یک گروه حقوق بشر روز جمعه گفت افزایش نگرانی که مرموز کمپین با هدف قرار دادن تبعیدیان برای ناپدید شدن یا مرگ ممکن است احیا شده است.

مردان مسلح ربوده Wanchalearm Satsaksit کردن خیابان در مقابل آپارتمان خود را در کامبوج سرمایه پنوم پن در اواخر بعد از ظهر پنجشنبه دیده بان حقوق بشر روز جمعه گفت با استناد به شاهدان و امنیت در ساختمان است. او سپس به همراه یک ماشین که سوار دور.

کامبوج هرگونه آدم ربایی قرار گرفته بود و گفت: هیچ بررسی برنامه ریزی شده بود.

حکم بازداشت صادر شده در سال 2018 ادعا Wanchalearm نقض جرایم رایانه ای قانون توسط عامل Facebook صفحه از پنوم پن انتقادی از دولت تایلند گروه حقوق گفت.

“در آن زمان ارشد پلیس تایلند افسران عهد را Wanchalearm بازگشت به تایلند یک راه یا دیگری” بیانیه اش گفت.

Somyot Prueksakasemsuk یک فعال سیاسی از همان دایره سیاسی که صرف هفت سال زندان به جرم توهین به سلطنت به آسوشیتد پرس دست دوم حساب از روز پنج شنبه در این حادثه است.

Somyot گفت Wanchalearm بود صحبت کردن در تلفن خود و راه رفتن به خرید تنقلات در نزدیکی یک مینی مارت زمانی که او ربوده شد. شخص دیگر در تماس تلفنی “شنیده ام سر و صدا اغتشاش” مردان صحبت احتمالا در یک زبان خارجی و Wanchalearm گفت او نمی تواند نفس با توجه به Somyot که شنیده حساب از دوم شخص در تماس تلفنی.

او گفت: دوست Wanchalearm دیدم امنیتی دوربین فیلم مردان مسلح در نظر گرفتن Wanchalearm به یک ماشین سیاه و سفید.

حداقل هشت تایلندی تبعیدیان ربوده شدند در لائوس در 2016-2018 و اجساد چند بعدها در بر داشت شناور در رودخانه مکونگ.

کسانی که ناپدید شدن مطرح سوء ظن آنها ربوده شده بود توسط یک جوخه مرگ یا اوباش و یا رسما تحریم.

قربانیان در ارتباط با پیراهن قرمز جنبش سیاسی که صحنه تهاجمی اعتراضات خیابانی در بانکوک در سال 2010 بودند که به شدت خرد شده و توسط ارتش است. از تبعید آنها تا به حال ادامه داد: تبلیغ ضد اظهارات دولت بیشتر بر روی اینترنت است.

دولت تایلند و نظامی را رد دخالت در ناپدید شدن در لائوس. تایلند بود که حکومت نظامی از یک 2014 ارتش کودتا تا سال گذشته زمانی که انتخابات نصب یک دولت به رهبری همان فرمانده سابق سپاه که صحنه کودتا و رهبری نظامی رژیم.

یک سخنگوی پلیس کامبوج هرگونه دانش Wanchalearm ربوده و گفت: از آنجا که هیچ آدم ربایی قرار گرفته بود هیچ بررسی انجام می شود.

“از صبح من دریافت کرده اند حدود 50 تماس به درخواست من در مورد این خبر اما در پاسخ به آنها همان…من گفتم این جعلی است, اخبار نادرست اخبار” ژنرال Chhay کیم Khouen گفت.

دیده بان حقوق بشر به نام به حال به صورت فوری بررسی است.

در حالی که برخی از مخالفان تایلندی موفق به اخذ پناهندگی سیاسی در کشورهای غربی دیگر که فاقد اتصالات اسناد و مدارک و وجوه گیر شد پس از فرار به لائوس و کامبوج. برخی از تلاش برای حفظ و انجام کار سیاسی از طریق اینترنت در حالی که دیگران ترجیح داده برای حفظ مشخصات پایین.

تمام زندگی در برزخ به دلیل معاملاتي طبیعت تایلند روابط با همسایگان خود را که ممکن است توجه به آن سودمند به دست بیش از فراریان.

___

آسوشیتد پرس نویسنده Sopheng Cheang در پنوم پن, کامبوج, کمک به این گزارش.

تماس با ما در editors@time.com.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر