رکورد اندازه سوراخ ازن قطب شمال در حال حاضر شفا و بسته

یک “بی سابقه” سوراخ لایه اوزون در نیمکره شمالی بهبود یافته است اما بعید است با توجه به اثرات در سراسر جهان coronavirus مستندات دانشمندان می گویند. سوراخ شده بود حدود سه برابر اندازه گرینلند.

“رکورد-سطح” سوراخ ازن قطب شمال – بزرگترین پس 2011 – در حال حاضر بسته سازمان ملل سازمان هواشناسی (WMO) گفت: در روز جمعه.

پدیده رانده شد توسط ازن-تخلیه مواد هنوز در جو و بسیار سرد زمستان در استراتوسفر — لایه ای از جو زمین نهفته است که بین 10 و 50 کیلومتر (شش تا 31 مایل) بالاتر از سطح زمین — رویترز اشاره WMO سخنگوی کلر Nullis گفت: در سازمان ملل در جلسه مطبوعاتی در ژنو است.

Ozone hole over the Arctic (NASA)

این تصویر نشان می دهد که قطب شمال سوراخ ازون در اوج خود در ماه مارس

“این دو عامل همراه به یک سطح بسیار بالا از تخلیه شد که بدتر از آنچه ما دیدیم در سال 2011. آن را در حال حاضر به حالت عادی بازگشت دوباره … ازن سوراخ بسته شده است,” او گفت:.

دانشمندان نظارت سوراخ در کوپرنیک جوی نظارت بر خدمات (کم) و اتحادیه اروپا در زمین مشاهده برنامه اعلام کرد که بسته شدن هفته گذشته است.

‘نامربوط به COVID’

با وجود coronavirus مستندات و در نتیجه کاهش قابل توجهی در آلودگی هوا Nullies گفت: وقوع سوراخ شفا “به طور کامل نامربوط به COVID.”

دوربین همچنین اعلام کرد که این پدیده احتمالا تا به حال چیزی برای انجام با این بیماری همه گیر.

“در واقع COVID19 و به همراه مستندات احتمالا تا به حال چیزی برای انجام با این” کم است. “آن رانده شده توسط یک غیر منتظره ای قوی و طولانی زندگی می کردند تاوه و نیست و مربوط به کیفیت هوا تغییر میکند.”

ده برابر اندازه گرینلند

یک دانشمند آلمانی به حال شناسایی شده کاهش تنها یک ماه پیش در آنچه او گفته بود بزرگترین حفره در لایه اوزون در بالای قطب شمال است.

“در مناطقی که ضخامت لایه ازن است که در آن حداکثر از دست دادن در حدود 90 درصد” مطبوعات آلمان آژانس dpa به نقل از Markus رکس — رئیس گروه جوی فیزیک در آلمانی آلفرد-Wegener موسسه — مارس. آن را معادل یک منطقه سه برابر اندازه گرینلند.

ادامه مطلب: آنچه رخ داده به لایه ازن?

در مجموع مساحت 20 میلیون کیلومتر مربع یا 10 برابر اندازه گرینلند آسیب دیده است حتی اگر از دست دادن ازن است که گاهی اوقات پایین تر است.

دانشمندان آژانس فضایی اروپا (ESA) گفت که آنها پیش بینی کرده بود سوراخ به درمان به عنوان درجه حرارت افزایش یافته شکستن قطب شمال تاوه و اجازه می دهد ازن-تخلیه هوا به ترکیب با ازن-غنی هوایی از ارتفاعات پایین تر.

با توجه به داده های اخیر از سازمان ملی هوانوردی و فضا (ناسا) ازن سطح بالای قطب شمال به پایین ترین رکورد در ماه مارس است.

جدا از سوراخ ازون در قطب جنوب

کشف یک سوراخ ازن در بالای قطب جنوب در سال 1985 منجر به تصویب پروتکل مونترال و دو سال بعد که در 197 کشور جهان توافق کردند که به فاز از مواد شیمیایی مانند chlorofluorocarbons برای محافظت از ازن از آسیب بیشتر و کاهش اندازه سوراخ.

در سال 2019 آن رسیده است که کمترین میزان در حدود 30 سال است.
هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>