در سراسر رودخانه از قلعه سرخ در دهلی نو, هندوستان, گریم محله Seelampur زندگی کردن چه مصرف کنندگان در جهان مدرن پرتاب دور — خود را شکسته و یا منسوخ برق و الکترونیک کالا.

خانه را به یکی از بزرگترین بازارهای جهان برای الکترونیکی زباله Seelampur نمونه ای از چالش برجسته در سازمان ملل متحد به رهبری گزارش منتشر شده در پنج شنبه.

جهانی زباله های الکترونیکی نظارت 2020 گزارش یافت که جهان ریخته یک رکورد 53.6 میلیون تن زباله های الکترونیکی در سال گذشته معادل به وزن 350 کشتی های کروز اندازه کوئین مری 2 و یا به اندازه کافی به شکل یک خط 125 کیلومتر طولانی است. که افزایش 21 درصد در پنج سال, این گزارش گفت:.

تنها 17.4 درصد از آن را بازیافت به این معنی که حدود 57 میلیارد دلار طلا از نقره و مس و پلاتین و دیگر بالا ارزش بازیابی مواد مورد استفاده به عنوان اجزای بودند ریخته و یا سوخته به جای اینکه جمع آوری شده برای درمان و استفاده مجدد.

“حتی کشورهای با رسمی e-waste management سیستم در محل مواجه هستند نسبتا پایین مجموعه و نرخ بازیافت” این گزارش گفت:.

بر اساس این گزارش میزان زباله های الکترونیکی تولید شده در سطح جهان در سال 2019 است که معادل وزن 350 کشتی های کروز اندازه کوئین مری 2 تصویر. (اندرو تورنتو/کانادا مطبوعات)

چین با 10.1 میلیون تن بود که بزرگترین کمک کننده به زباله های الکترونیکی و ایالات متحده بود و دوم با 6.9 میلیون تن است. هند با 3.2 میلیون تن سوم شد. با هم این سه کشور اختصاص نزدیک به 38 درصد از جهان زباله های الکترونیکی در سال گذشته است.

این گزارش جدید همچنین پیش بینی جهانی e-زباله دور انداخته محصولات با یک باتری و یا پلاگین را به 74 میلیون تن در سال 2030 تقریبا دو برابر شدن زباله های الکترونیکی در فقط 16 سال است.

زباله های الکترونیکی سلامت است و خطر زیست محیطی زیرا حاوی مواد افزودنی سمی و یا مواد خطرناک مانند جیوه.

در حالی که به طور کلی آسیب وارده به محیط زیست از تمام unrecycled ضایعات ممکن است نا معلوم این پیام از این گزارش قطعی شد: “در راه که در آن ما تولید و مصرف و دفع زباله های الکترونیکی غیر قابل تحمل است.”

گرمایش جهانی است که فقط در یک موضوع ذکر شده در این گزارش به آن اشاره 98 میلیون تن دی اکسید کربن معادل بودند منتشر شده به اتمسفر به عنوان یک نتیجه از ناکافی بازیافت “مستند نشده” یخچال و تهویه مطبوع.

یک کارگر قاشق فلزی مواد باغچه خانهها از قطعات الکترونیکی برای پردازش به آلیاژ های فلزی در داخل مجتمع صنایع بازیافت در کلمبا لاگونا در فیلیپین. این گزارش گفت: تنها 17.4 درصد از زباله های الکترونیکی تولید شده در سال گذشته بود و بازیافت. (Cheryl Ravelo/فردا نیوز)

در این سال coronavirus مستندات را تشدید زباله های الکترونیکی مشکل است.

مردم گیر در خانه هستند د-به هم ریختن و به دلیل مستندات وجود دارد و کارگران جمع آوری و بازیافت آشغال Kees Balde ارشد برنامه افسر با پایدار چرخه برنامه در دانشگاه سازمان ملل متحد یکی دیگر از نویسندگان این گزارش و گفتگو کرد.

جدید مصرف کنندگان بیشتر آشغال

آنچه اتفاق می افتد در هند و چین است علامتی از یک گسترده تر مشکل در کشورهای در حال توسعه که در آن تقاضا برای کالاها مانند ماشین لباسشویی و یخچال و سیستم های تهویه مطبوع است که به سرعت در حال افزایش.

“در میانه و کشورهای کم درآمد e-waste management زیرساخت ها هنوز به طور کامل توسعه یافته و یا در برخی موارد به طور کامل وجود ندارد” این گزارش گفت:.

زباله های الکترونیکی است که تصویر در ونکوور شمالی بازیافت انبار در سال 2018 است. (Jonathan هیوارد/کانادا مطبوعات)

Dinesh راج Bandela معاون مدیر برنامه در مرکز علوم و محیط زیست, یک دهلی نو-بر اساس تحقیقات و وکالت گفت: هند تمرکز بر روی زباله های الکترونیکی به فراتر از مجموعه و تولید کنندگان باید تشویق به تولید کالاهای مصرفی است که آخرین طولانی تر و کمتر سمی است.

اگر چه هند تنها کشور در جنوب آسیا به پیش نویس قانون برای الکترونیکی زباله های جمع آوری آن باقی می ماند ابتدایی.

در Seelampur این پیچ و خم از کثیف خطوط پر قراضه مغازه ها که در آن هزاران نفر از مردم کار چیدن از هم جدا هر که نجات از آشغال جمع آوری شده از سراسر شمال هند است.

خارج از هر فروشگاه وجود دارد شمع از مانیتور, صفحه نمایش, دسکتاپ, کامپیوتر, شکسته, تلفن ثابت, تلفن همراه, گوشی, تلویزیون, ولتاژ, تثبیت کننده سیستم های تهویه مطبوع و یخچال و فریزر ماکروویو جاروبرقی و ماشین لباسشویی.

انگور از کابل برق پراکنده و یا بیش از نورد کوه های الکترونیکی زباله.

مغازه داران و کارگران بسیار مشکوک از هر خارجی قدم زدن در کوچه های باریک به ویژه روزنامه نگاران. محمد عابد قراضه ضایعات الکترونیکی, فروشنده که مایل به صحبت می کنند را تکذیب کرد و گفت که راه از دست زدن به زباله های الکترونیکی در Seelampur شکست هر گونه قوانین یا مطرح هر گونه خطرات.

“وجود دارد برخی از مشاغل که تعداد زیادی از ایجاد مشکل برای محیط زیست اما در این بازار هیچ کار انجام شده است که تاثیر می گذارد محیط زیست و یا افزایش آلودگی — چیزی که مرتب سازی بر اساس است که در اینجا انجام می شود,” او گفت: در حالی که بوی از نزدیکی و تخلیه باز و پر از هوا است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de