رادیو فردا rebrands در بلغارستان و مجارستان و رومانی

رادیو آزاد اروپا/رادیو آزادی به زودی مجددا راه اندازی سرویس در مجارستان پس از افتتاح دفاتر در رومانی و بلغارستان در سال 2019. چالش هایی که دولت آمریکا پخش چهره ها در مرکز و شرق اروپا هستند.

در سال 1993 رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی تعطیل خدمات خود را در مجارستان. RFE/RL ماموریت تا به حال انجام شده است: پرده آهنین افتاده بود که ایالات متحده تا به حال برنده جنگ سرد و مجارستان تاسیس کرده بود خود را به عنوان یک دموکراسی همسو با واشنگتن و اتحادیه اروپا. بیست و هفت سال بعد دولت ایالات متحده خارجی پخش راهاندازی آن مجارستانی خدمات آنلاین. آمریکا آژانس جهانی رسانه در پاسخ به فرسایش مداوم از دموکراسی و آزادی مطبوعات در مجارستان پس از ملی نخست وزیر ویکتور اوربان و فیدز حزب به قدرت رسید.

با وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس, RFE/RL در نظر دارد برای از سرگیری عملیات در بوداپست در اواسط سال پخش رئيس جمهور جیمی پرواز گفت: DW. او گفت: حدود 10 روزنامه نگاران خواهد بود مسئول برای یک وب سایت و مطالب آن در سیستم عامل رسانه های اجتماعی. “در مجارستان به شدت قطبی چشم انداز رسانه های ما سعی خواهد کرد به این باشد که زمین بی طرف که در آن مردم از تمام دیدگاه های سیاسی مختلف می توانید پیدا کردن اطلاعات,” او گفت:.

چند وجود دارد خنثی صدای چپ در مجارستان رسانه های جریان اصلی. در طول 10 سال گذشته دولت گرفته است کنترل بسیاری از کشور مطبوعات و رسانه ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم. عمومی رادیو و تلویزیون و خبرگزاری دولت تحت کنترل دولت در سال 2011. الیگارشی و تجار نزدیک به فیدز را به تدریج خریداری خصوصی دیگر رسانه ها و یا بسته و آنها را به صراحت و یا در تراز وسط قرار دارد آنها با دولت خط. در سال 2019 حدود 500 خصوصی رسانه ها متمرکز بودند به اروپای مرکزی مطبوعات و رسانه های پایه (KESMA) که دارای روابط نزدیک با دولت است. پس اوربن جایگاه مجارستان تضعیف شده 64 مکان در گزارشگران بدون مرز’ جهان در فهرست آزادی مطبوعات — از شماره 23 در سال 2010 به 87هفتم در حال حاضر.

بیشتر بخوانید: اتحادیه اروپا, مجارستان, زیر coronavirus قدرت گرفتن

روزنامه نگاران که کار را برای باقی مانده چند رسانه های حیاتی هستند که از این دولت ترس که یک قانون اخیر معرفی شده در طول شیوع کروناویروس اجازه می دهد تا نخست وزیر به قانون توسط فرمان به طور نامحدود قرار داده خواهد شد نهایی میخ را در تابوت آزادی مطبوعات. مدیر اتاق فکر سیاسی سرمایه پیتر Kreko ترس است که بازگشت از RFE/RL به مجارستان را محدود تاثیر است. “من فکر نمی کنم که یک پلت فرم آنلاین می توانید به چالش overdominance از رسانه های حکومت گفت:” DW.

ادامه مطلب: چگونه coronavirus چالش های دموکراسی باز

‘نقش کلیدی’

آزادی مطبوعات نیز به طور فزاینده ای محدود در رومانی و بلغارستان. تلویزیون و رادیو پخش شده است تبدیل به رابط برای دولت توسط الیگارشی نزدیک به مقامات.

RFE/RL افتتاح دفاتر در بخارست و سوفیا در اوایل سال 2019. “ما یک نقش کلیدی در این کشورها چون ما مقابله با داستان است که روزنامه نگاران مستقل رسانه های خصوصی در حال حاضر به پس از به دلیل تهدید به امنیت خود یا دولت فشار” پرواز گفت.

او گفت: RFE/RL مخلوط کرده در نتیجه در تلاش خود را به دوباره حضور در این کشور است. در رومانی گفت: مردم به خاطر آن به عنوان یک ایستگاه رادیویی و آهسته به سوئیچ به وب سایت. وی گفت: تیم کوچک از RFE/RL روزنامه نگاران در بلغارستان ملاقات کرده بود با موفقیت قابل توجه و انتشار گزارش های تحقیقی که تا به حال مجبور چندین سیاستمداران به استعفا.

Atanas Tchobanov که شرکت تاسیس تحقیقی سایت Bivol گفت: DW که او در شک و تردید است که روزنامه نگاری را در مورد تغییر واقعی در بلغارستان در هر زمان به زودی. “بلغاری استقرار است که عمیقا ریشه در جرایم سازمان یافته و کمونیستی سابق شبکه است که آن را بسیار دشوار است برای تغییر هر چیزی که با ما کار می کنند,” او گفت:. او اضافه کرد که حتی اگر بالا رتبه بندی سیاستمداران بودند مجبور به استعفا شد و آنها نمی خواهد که به نگرانی در مورد تحت پیگرد قانونی قرار.

بلغارستان است که اتحادیه اروپا کشور است که در رتبه پایین در فهرست آزادی مطبوعات. روزنامه نگاران به طور منظم دریافت تهدید به مرگ; حملات فیزیکی هستند نه نادر. در اواسط ماه مارس, روزنامه نگار تحقیقی Slavi Angelov ضرب و شتم قرار گرفت در وسط پایتخت.

ادامه مطلب: حکومت قانون تحت حمله در جنوب شرقی اروپا در طول همه گیر

مبارزه با اخبار جعلی

غیر از آن اظهار داشت: هدف از تقویت آزادی مطبوعات و دموکراسی در اروپای مرکزی و شرقی اروپا, RFE/RL نیز مبارزه جعلی اخبار از روسیه است. مجارستان رسانه ها اخذ شده است و نزدیک به کرملین در طول سال. “غالب روایت در مجارستان رسانه ها به طور فزاینده ای ضد غربی ناسیونالیستی اقتدارگرا و به طور فزاینده ای توجه روسیه به عنوان یک مدل” گفت: Kreko از سرمایه سیاسی است.

نفوذ روسیه در بلغارستان است که بسیار وابسته به کرملین اقتصادی است و حتی قوی تر. پس از روسیه الیگارشی قدرتمند هستند “kingmakers,” Tchobanov گفت: بلغارستان سیاستمداران و رسانه های عمدتا طرفدار کرملین.

چین نیز در تلاش برای به دست آوردن نفوذ در آسیای مرکزی و شرق اروپا است. “ما شاهد تجدید فشار با تبلیغات رسانه ها و عضو شورای نظارت مدت در رسانه های اجتماعی در تلاش برای به دست گرفتن روایت” پرواز گفت:, و اضافه کرد که یکی از RFE/RL وظایف اصلی این است که برای مبارزه با اخبار جعلی. او می داند که این کار آسان نخواهد بود.

“ما ابدا به آن نقطه که در آن ما می تواند اعلام پیروزی و رفتن به خانه” پرواز گفت. “این خواهد بود یک فرایند طولانی است.”

DW ویراستاران ارسال یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>