Procter & Gamble مدیر عامل دیوید تیلور مذاکرات برابری اقتصاد و چرا رهبران پوشیدن ماسک

(از دست این هفته رهبری مختصر? این مصاحبه در زیر تحویل داده شد به صندوق پستی از رهبری مختصر مشترکین در صبح روز یکشنبه, ژوئن 14; برای دریافت هفتگی ایمیل در گفتگو با جهان بالا مدیر عامل و کسب و کار تصمیم گیرندگان اینجا را کلیک کنید.)

به عنوان ایالات متحده و جهان—همچنان به روی چیزی حساب کردن با سیستمیک نژادی و بی عدالتی دیوید تیلور مدیر عامل $67 میلیارد چند ملیتی کالاهای مصرفی شرکت پراکتر و گمبل اذعان دارد که “در آن زمان برای عمل است.” به عنوان یک شروع, P&G اعلام کرد در اوایل ماه ژوئن بود که راه اندازی “در مسابقه” صندوق برای حمایت از سازمان ها به دنبال برابری: این شرکت ساخته شده اولیه 5 میلیون سهم. بیشتر کار می کنند اما در پیش روست. “بیش از حد اغلب, این بار به دنبال برابری استوار بر روی شانه های کسانی که بیشتر به حاشیه رانده می گوید:” تیلور. “این به سادگی کار نخواهد کرد.”

در فروش مقابل P&G در سال 183 یکی از نادر شرکت های پر رونق در این بیماری همه گیر. قرنطینه مصرف کنندگان شده اند, جوراب زنانه ساقه بلند در P&G محصولات مانند Pampers آقای پاک و Charmin. P&G و همچنین تنظیم برنامه های خود را برای دیدار با ظهور COVID-19 نیاز دارد. در اوایل بحران برای مثال یک تیم در یک P&G مرکز در بوستون نمیفهمد که پلاستیک در ژیلت بسته بندی می تواند مورد استفاده قرار گیرد به صورت سپر برای کارکنان مراقبت های بهداشتی. “ما نمی را به صورت سپر می گوید:” تیلور. “اما آنها گفتند: ‘ما می توانیم. ما می تواند repurpose این تغییر این کار با کسی در اینجا و در حال حاضر ما در حال رفتن به کشتی 300,000 از آنها در اواسط ماه ژوئن است.”

با ضد عفونی کننده در تامین کوتاه مدت یک P&G گیاهی در لیما اوهایو repurposed برخی از آن عطر-ساخت تجهیزات برای مواد شوینده و نرم کننده پارچه. “آنها سازمان بهداشت جهانی فرمول و پس از آن در روز شد ساخت ضد عفونی کننده در 55 گالن بشکه می گوید:” تیلور. این شرکت در حال حاضر پمپاژ 45,000 لیتر ضد عفونی کننده در هفته است. “ما در حال فروش هر یک از آن,” او می گوید. “ما در حال دادن آن دور و یا ما در حال استفاده از آن در گیاهان و عملیات ما به ایمن ماندن.”

تیلور, شارلوت, N. C., مادری صرف تمام زندگی خود را در P&G—او آغاز شده در سال 1980 به عنوان یک مدیر تولید در کارولینای شمالی کارخانه ساخته شده است که پوشک بزرگسال. او به تازگی به عضویت زمان برای مکالمه تصویری از دفتر خانه خود را در سینسیناتی: او مشخص P&G را در واکنش به ناآرامی های شمعی کشور مشترک, نگرانی جدید COVID-19 شیوع و صحبت در مورد چگونه او باقی می ماند انرژی. (نکته: در حال اجرا به بالا و پایین پله ها بین جلسات کمک می کند.)

اشتراک در رهبری مختصر اینجا را کلیک کنید.

(این مصاحبه با Procter & Gamble مدیر عامل David Taylor شده و تغلیظ شده و ویرایش شده برای وضوح).

چگونه می توانم به شما منجر به یک سازمان از طریق آنچه در این کشور است که رفتن را از طریق در حال حاضر ؟

این مهم به عنوان یک رهبر برای اتصال شخصا معنی و empathetically با همه کارکنان. آن را نیز زمان برای عمل است. بیش از حد اغلب, این بار به دنبال برابری استوار بر روی شانه های کسانی که بیشتر به حاشیه رانده شده. این به سادگی کار نخواهد کرد. تغییر ما نیاز گسترده و عمیق است و نیاز به همه ما به طور فعال به عنوان دوستان و همکاران و به عنوان متحدان و طرفداران.

به طور خاص چیست, P&G داخلی انجام?

ما ادامه خواهد داد برای ساخت متنوع کارمند و رهبری پایه به منعکس کننده ما در خدمت مصرف کنندگان و پرورش فراگیر احترام استقبال و تایید فرهنگ است. ما در حال حصول اطمینان از ما نظر ما شیوه های کسب و کار از طریق برابری لنز. ما نیز در ادامه به ایجاد فضای امن برای گفت و گو در P&G, زندگی, ارزش های ما و نشان دادن انسانیت ما.

و چه شرکت خارجی انجام?

این مهم است که ما گام به گام برای کمک به ایجاد جهانی که در آن ما می خواهیم به زندگی می کنند. پس P&G و مارک های ما پله تا ما تلاش های مداوم برای پیشبرد برابری برای همه مردم و به خصوص در حال حاضر به صورت سیاه و سفید آمریکایی که چهره نژاد پرستی و تعصب. ما تاسیس P&G “را در مسابقه” صندوق با کمک های اولیه از 5 میلیون دلار برای کمک به سوخت و سازمان است که در مبارزه برای عدالت و پیشرفت اقتصادی, فرصت, فعال کردن دسترسی بیشتر به آموزش و پرورش و مراقبت های بهداشتی و ایجاد جوامع ما عادلانه تر.

چه باید به شما ابلاغ به نیروی کار خود را این هفته ؟

این لحظه ای مهم برای گوش دادن همدلی و عمل است. من رسیدم به P&G مردم نه تنها به عنوان رهبر بلکه به عنوان یک شهروند نگران پدر و شوهر—تقویت شخصی من ادامه داد: تعهد به برابری و عدالت و به تأیید P&G افزایش تلاش ها در این منطقه است.

ما می دانیم که موفقیت های ما ریشه در موفقیت کارکنان و مصرف کنندگان و جوامع است. همه آنها.

تغییر به این بیماری همه گیر, آیا شما نگرانی در مورد موج دوم?

اگر من می خواهید هر چیزی را به طور گسترده تر برای جامعه است نه اخراج این اگر شما آن را ندارید و یا می دانم کسی که دارای آن است. به دلیل آن است که بسیار انتقال بیماری است. و هنگامی که شما در خارج از خانه خود فقط آگاه است که حتی اگر شما با پوشیدن یک ماسک خطر شما آلوده کردن کسی, اگر شما بدون علامت واقعی است. من نگران هستم که شما دیدن چیزهایی که شما در تلویزیون می بینیم. بسیاری از فقط از نا امیدی از اینکه cooped, مارس قرار داده و گارد خود را. و خطر این است که ما شروع به بالا و پایین رفتن. ما بهتر, بدتر است. بهتر است پس از آن بدتر است. و قطعا برای سلامت همه شهروندان و همه مردم من امیدوارم که مردم آن را بسیار جدی است.

P&G تولید میلیون ها نفر از ماسک در طول بیماری همه گیر. چه چیزی شما فکر می کنم رئیس جمهور اقدامات نسبت به ماسک?

آنچه من می گویم این است که من معتقدم که رهبران نیاز به الگوی رفتار مورد نظر. بنابراین زمانی که من در فروشگاه مواد غذایی همیشه یک ماسک. P&G مردم آنها تشخیص دهند که نقش مدل سازی مسائل چون دیگران نگاه به آنچه که رهبران انجام دهد. و به همین دلیل ما در گیاهان, گیاه ما رهبران باید پوشیدن ماسک. این مهم است که همه ما می دانیم که مردم را به دیگران نگاه کنید نشانه هایی از آنچه را که بهترین رفتار است. من آن را ترک که در آن.

بیایید کاغذ توالت سوالات خارج از راه. در مارس 12, کاغذ توالت افزایش فروش توسط بیش از 700% سال بیش از سال ساخت آن بالا به فروش محصول در کشور برای روز. چرا کاغذ توالت?

آن می رود به یک چیز بسیار ساده است که اگر وجود عدم قطعیت های پیش رو و شما مطمئن نیستید که شما در حال رفتن به قادر به رفتن به فروشگاه و فکر می کنم از هر محصول در صفحه اصلی خود است که اگر شما می تواند یک مشکل. اگر شما لازم نیست که چیزهای خاصی وجود دارد یک جایگزین خوب است. اما هنگامی که شما به مراقبت های اساسی از خودتان وجود دارد بسیاری از جایگزین برای کاغذ توالت. چه خواهد شما را برای سه یا چهار روز بدون کاغذ توالت?

بنابراین این افزایش تقاضا نه یک مسئله عرضه? برای ثبت هیچ کمبود وجود دارد.

کاملا. عرضه شده در واقع خوب است. عرضه است. آن را تا حد زیادی بیش از در حال حاضر, اما کوتاه مدت بود سنبله که در آن مردم شروع به جمع اوری و جوراب زنانه ساقه بلند. اگر شما خرید یک سه ماه به عرضه و سپس همه ناگهانی قفسه دریافت لخت.

من درک می کنم که آن را به یک جای تعجب پیچیده محصول به تولید است.

ما اختصاصی فرایند است که ما توسعه بسیاری از سال پیش است که به شما نرمی و قدرت است که شما می خواهید در Charmin. این یک مرطوب قدرت به طوری که آن کار خود را می کند اما بعد از آن حل می شود به طوری که آن را می توانید بروید پایین ، و فضل است که یک محصول است که اگر شما تا کنون بدست آن را مرطوب نمی کند آن را سقوط از هم جدا. پس از آن رو جذب, اما آن را نمی افتد از هم جدا زمانی که خیس. پس از آن فن آوری های مختلف. آن است که با سرعت بالا بسیار فنی ساخت. تکنسین ها و مدیران است که اجرای آن بسیار ماهر است.

این تجربه تغییر نظر خود را در مورد “فقط در زمان” موجودی و چقدر کوسن نیاز به ساخته شده را به سیستم ؟

نه تا حد زیادی. من شده است با P&G 40 سال و من دیده ام شاید یک زن و شوهر از این بیش از چهار دهه است. بنابراین خطر در بیش از چرخش پشت به موجودی است که شما کراوات تا مقدار زیادی از دارایی ها و وجود ناکارآمدی وجود دارد برای کل سیستم.

اشتراک در رهبری مختصر اینجا را کلیک کنید.

چه محصولات دیگر که شما را شاهد افزایش تقاضا?

وجود دارد یک لیست طولانی از چیزهایی است. هر چیزی که در معاملات با شخصی یا خانوادگی ایمنی ما شاهد سنبله. ما دیده ایم آقای پاک کردن به خوبی انجام دهد. حتی چیزهایی مثل خواب ایدز ZzzQuil چرا که مردم در خانه هستند و وجود استرس از همه از این. این رده در حال رشد است سریع تر از قبل از آن بود.

آنچه در مورد ریش تراش و تیغ و کرم?

که دسته منفی نهفته است. و این دلیل است که مردم زمانی که آنها در خانه شما به طور کلی کمتر اصلاح است. اگر شما به طور معمول اصلاح هر روز قبل از رفتن به محل کار شما ممکن است می گویند ” من آن را هر دو یا سه روز.

چه شخصی خود را از چشم انداز اقتصاد ؟

من یک اقتصاددان اما من معتقدم که آن را برای رفتن به یک دوره دشوار تا زمانی که ما رسیدن به واکسن. و حتی پس از آن واکسن ممکن است یا ممکن است یکی که همیشه موثر است. قطعا امید من این است که برای سریعترین بازیابی. باور من این است که ما را در پر از دست انداز دوره برای تعدادی از سال تا زمانی که ما احتمالا به اوایل ’21.

خود را به امکانات ضروری و عامل در ظرفیت کامل. چگونه شما عامل با خیال راحت ؟

برای گیاهان ما عامل و مراکز توزیع و دفاتر ما به ما آموخته شده از تجارب ما در چین و در ایتالیا در اوایل زمانی که آن را بسیار بد وجود دارد در آن مکان است که ما باید بسیار منظم است. هنگامی که شما می آیند در درب حرارت چک. اگر وجود دارد هر مسئله ای وجود دارد در خانه بماند و چک کنید. اگر شما احساس نمی خوب در خانه بماند. اگر شما در گروه پر خطر و ناراحت کننده در خانه بمانند. اگر شما یک همبودی که باعث می شود شما را نگران ماندن در خانه و ما بسیار خوب برنامه ها و مزایای مراقبت از مردم است.

اگر شما روشن دما را چک کنید, شما باید یک ماسک; ما ماسک در دسترس برای مردم ما در گیاهان است. و سپس هنگامی که شما پاک کرده اید دما کنترل و شما باید ماسک خود را پس از آن رفته ایم اجتماعی فاصله در سراسر ساختمان های ما.

چین است که خود را دومین بازار:: شما نگران در مورد ایالات متحده-چین در ارتباط است ؟

قطعا. من فکر می کنم این امر می تواند بسیار بد برای آمریکا و چین و جهان, برای دو اقتصاد جدا نیست و باید باز و آزاد تجارت. لفاظی است که ما در زمان بسیار مورد. امید من این است و من لازم نیست که کامل دانش و امید من این است که وجود دارد در پشت صحنه متفکر محترمانه گفت و گو و مذاکرات در جریان است. من معتقدم تغییر نیاز به محل در برخی از چیزهایی مانند حقوق مالکیت معنوی. ما دیده ایم حال پیشرفت است. و ما معتقدیم گفت و گو و مذاکره است بسیار بهتر از واشدن.

گرسنگی یک مسئله است که شما در مورد پرشور. چرا ثروتمندترین کشور جهان در کشور ما, تغذیه از شهروندان خود را?

من هشت سال در هیئت تغذیه امریکا است. و این یکی از سوال رک و پوست کنده و یکی از چالش های ما قرار داده است كه به هر دو مجلس و تعدادی دیگر از اهدا کننده شرکت ها می گویند ما در مجموع بهتر می توانید انجام دهید. من نمی دانم که این آخرین شماره اما بیش از 15 میلیون کودک در حال غذا نا امن. وجود دارد مقدار زیادی از مواد غذایی است که به دلیل برداشت وجود ندارد, یک راه برای به دست آوردن آن را از میدان به یک فرد است که گرسنه است. وجود ندارد یک مدل اقتصادی است. و اینها چیزهایی است که تغذیه آمریکا در حال کار بر پرداختن. وجود یک سیستم غذایی برای همه ما با پول است. وجود دارد نیاز به یک سیستم غذایی برای کسانی که برای یک دوره از زمان قادر به مراقبت از خود و این که چه مواد غذایی است که سیستم تغذیه امریکا و بانک های مواد غذایی در حال کار بر روی.

چه اولین کار خود را در P&G?

زندگی حرفه ای من است غیر معمول. من آغاز شده به عنوان یک تغییر مدیر تولید در گرینویل کارولینای شمالی در یکی از مقاله ما کسب و کار. من در آنجا کار می کرد به مدت پنج سال. وجود دارد واقعا قدرتمند و حرفه ای سفر آموخته به کار در یک محیط تولید در شیفت. در سومین تغییر هیچ کس مراقبت چه حد شما. آنها مراقبت که آیا شما می توانید دریافت کنید که خط به بالا. و این فقط شگفت انگیز بود برای دیدن راه تیم با هم می آیند زمانی که شما به ارزش هر یک از دیگر برای آنچه که شما می توانید انجام دهید. نه برای آنچه که به عنوان شما ممکن است و یا چه میزان ممکن است شما را.

چه گیاهی را ؟

این برند که حضور ما ندارد و آن را هر بیشتر و آن را برای بی اختیاری بزرگسالان. پس از آن بود که پوشک. مگا Pampers, اگر شما خواهد شد. یک پوشک بزرگسالان.

حداقل چیزی است که بخش های مورد علاقه خود را به مدیر عامل ،

آن را بزرگ جلسات بسیاری از مردم و بسیاری از پاورپوینت. و پس از آن مردم احساس می کنند که برای به اشتراک گذاشتن همه چیز را می دانند. من واقعا علاقه مند در ارائه به مقدار زیادی. من نمی وحشی در مورد نشستن, نقد و بررسی, نقد و بررسی, نقد و بررسی. آنچه من می خواهم انجام دهید این است که صحبت کردن با مردم و ارزش اضافه که در آن من می توانم. دیگر از چیزی است که اتفاق می افتد در زمان در شرکت های بزرگ است وجود دارد بسیاری از فیلترینگ. و من واقعا ارزش زمانی که شما رفتن به یک گیاه و یا به دفتر فروش و یا به یک مرکز R&D و صحبت با این فرد که نزدیک به مصرف کننده و یا مشتری به عنوان مخالف به رفتن را از طریق چیزی که ممکن است فیلتر شده و تایید بیش از حد برای هم ترازی.

که در آن شما احساس می کنید شما واقعا اضافه کردن ارزش ؟

چه من اعتقاد ندارم که در micromanaging. کار من این است که به مدیریت. آن را به منجر شود.

وجود دارد دو یا سه چیز است که من فکر می کنم مهم هستند که در آن من می توانم اضافه کردن ارزش به خاطر مردم است که اجرای کسب و کار یک کار بزرگ انجام دهد: در استعداد به مطمئن شوید که ما باید حق مردم در یک تیم است که با هم کار می کند. و این احتمالا یکی از چیزهایی که من قرار داده و بیشترین انرژی را به هر جا که بوده ام در زندگی حرفه ای من. من معتقدم آنقدر که هنگامی که شما یک تیم متنوع با تعداد زیادی از تجربه های مختلف و ملیت های مختلف جنس و آن را بسیار مهم و به شما در ایجاد محیط زیست — ورود — به جایی که آنها واقعا احساس می کنم آنها می توانند به خود و حقیقت را به قدرت.

و یکی از دلایل من موفق بوده است چرا که من پاسخ. من یاد گرفته ام چند سال پیش من لازم نیست به دانستن پاسخ. من نمی باید به سمت راست. من باید برای به دست آوردن چیزی که حق انجام می شود. بسیاری از مردم سعی کنید به سمت راست بود. من فقط نیاز به اطمینان از درست انجام می شود. و این یک چیز قدرتمند به این باور است که یکی از ما باهوش تر از همه ما است.

دوم متمرکز روشن و قابل فهم استراتژی است. هنگامی که ما نمی انجام آن را ندارد که ما لازم نیست که مردم خوب است. آن است که به هر دلیل یا استراتژی ما متمرکز شده است که ما تا به حال موارد در شرکت ما که در آن ما سعی در تعقیب و گریز بیش از حد بسیاری از اهداف بیش از حد بسیاری از دهان برای تغذیه و یا ما ایجاد یک ساختار است که مهار مردم خلاقیت و قابلیت کمک می کند.

هر درس که شما برداشت از مربیان?

من می خواهم برای همه دیدار من با. برای کسی آینده در اغلب آن را یک معامله بزرگ است. حتی اگر آن را فقط David, آن را هنوز هم مدیر عامل شرکت P&g و بخشی از آنچه شما می خواهید برای انجام شده است به طور کامل در حال حاضر. من یاد گرفته ام که از برخی از رهبران بزرگ است که من با کار در گذشته چگونه بزرگ من احساس زمانی که من با آنها ملاقات. و آنها در واقع به نظر می رسید مانند آنها پرداخت می شود توجه به من و گوش.

شما یک مقدار زیادی در بشقاب شما: هر زمان مدیریت راهنمایی کنید ؟

من به طور کلی تمرکز کمتر در مدیریت زمان است. من باور دارم — و من یاد گرفتم این از یک دوره رفتم به چندین سال پیش — در مدیریت انرژی. اگر شما انرژی شما را به استفاده خوب از وقت خود را. به طوری که که در آن شما دریافت می کنید تا از خواب بیدار در زمان هر روز. نوشیدن یک تن از آب است. و اگر شما یک کمی خسته در این روز به خصوص با جت لگ اجرا بالا و پایین پله ها و شما را به عقب دوباره. هر چیزی که ضربات ضربان قلب خود را به نگه داشتن خود را شناختی امکانات کلیک کردن در حال رفتن برای کمک به.

شما اجرا بالا و پایین پله ها بین جلسات ؟

اوه آره من که اغلب. دفتر من در 11 طبقه از ساختمان. کافه تریا در طبقه 5 است. من استفاده نکردم آسانسور, من نمی تواند به یاد داشته باشید آخرین زمان برای رفتن برای ناهار. من اجرا کردن 6 داستان گرفتن ناهار خود را. اجرا تا 6 طبقه و سپس این مجموعه شما را برای بعد از ظهر.


تیلور برگزیدهها

کتاب کسب و کار: قابل پیش بینی غیر منطقی توسط Dan Ariely

نویسنده: David Baldacci.

نرم افزار: هر دو نرم افزار و دستگاه خواهد بود Fitbit زیرا این راه کمک کنم خودم را (سالم). من آن را کردم در حال حاضر, و من مطمئن شوید که من از 10 ، 000 مراحل. من تقریبا همیشه من از 70000 تا پایان هفته. اگر من تا به حال برای انجام یک تن در تعطیلات آخر هفته و سپس آن را راه من را خودم صادق است.

اشتراک در رهبری مختصر اینجا را کلیک کنید.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>