پاپ را قبول استعفای کاردینال فرانسوی متهم به پوشش تا کشیش سوء استفاده

پاپ فرانسیس روز جمعه با قبول استعفای یک کاردینال فرانسوی که به اعدام محکوم شده و سپس تبرئه برای پوشش یک کشیش پدوفیلیا در یک مورد که سوخت یک حساب بیش از روحانیت سوء استفاده جنسی در فرانسه.

لیون کاردینال فیلیپ Barbarin, 69, حال ارائه به استعفا زمانی که لیون دادگاه در مارس 2019 برای اولین بار او را محکوم کرد و به او شش ماه به حالت تعلیق حکم برای عدم گزارش درنده کشیش به پلیس.

فرانسیس کاهش یافته است آن را بپذیرید و سپس گفت: او می خواست منتظر نتیجه درخواست تجدید نظر. او اجازه Barbarin به کنار و به نوبه خود روز به روز در حال اجرا از قلمرو مذهبی اسقف اعظم به معاون او.

در ماه ژانویه پس از یک دادگاه تجدید نظر تبرئه Barbarin کاردینال گفت: او را دوباره بپرسید فرانسیس به قبول استعفای خود را. او گفت که او امیدوار خروج خود را اجازه می دهد برای کلیسا در لیون به “باز کردن یک فصل جدید” با رهبری جدید است.

در یک صدای جیر جیر ارسال جمعه از یک حساب کاربری که در حال حاضر او برچسب “بازنشسته” اسقف اعظم Barbarin تشکر از اعضای گله خود و ارائه آنها را به یک نماز نهایی: “پیروی از عیسی مسیح نزدیک است.”

فرانسیس نمی نام جایگزینی اسقف اعظم در روز جمعه. مختصری واتیکان در بیانیه صرفا گفت که او قبول استعفای. در 69, Barbarin شش سال خجالتی از سن عادی بازنشستگی برای اسقف.

فرانسه در کنفرانس اسقف’ گفت: Monsignor میشل Dubost خواهد ادامه خدمت به عنوان مدیر موقت تا زمانی که اسقف اعظم جدید اعلام کرده است. اسقف گفت: در بیانیه ای که آنها دعا لیون کلیسا خواهد “به کار دنبال حقیقت و آشتی که از آن آغاز شده است و تمدید آن مبلغ غیرت با یک قلب خالص است.”

Barbarin شده بود متهم به عدم گزارش Rev. برنارد Preynat به مقامات مدنی زمانی که او آموخته است که از او سوء استفاده. Preynat اعتراف به سوء استفاده از پیشاهنگان پسر در 1970s و 1980s. قربانیان خود را متهم Barbarin و دیگر مقامات کلیسا برای پوشش او برای سال ها.

Barbarin گفت: تجدید نظر شنوایی که او به دنبال واتیکان دستورالعمل های خود را در دست زدن به صورت.

Preynat است در دادگاه در لیون. در طول روز از شهادت در اوایل سال جاری او گفت که او نمی تواند به یاد بیاورید که دقیقا چگونه بسیاری از پسران او مورد آزار قرار گرفته اما به برآورد حداقل 75.

او شهادت داد که او اسقف می دانستم که از جاذبه خود را به پسران جوان اما هیچ یک از آنها عمل کرده و برای متوقف کردن و یا گزارش او. Preynat بود خلع لباس در ماه جولای در حدود 40 سال بعد از پدر و مادر برای اولین بار در نامه ای به اسقف لیون به افزایش هشدار دهنده در مورد کشیش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>