قطب تجمع در حمایت از دولت اصلاحات قضایی

لهستانی تظاهرات و راهپیمایی در پایتخت به صدا حمایت خود را از دولت shake-up از سیستم عدالت. بحث اصلاحات قرار داده اند که جناح راست حزب حاکم در یک دوره برخورد با اتحادیه اروپا.

چند هزار قطب های جمع آوری شده در مقابل ورشو قانون اساسی دادگاه در شنبه تکان دادن پرچم ملی و اصرار دولت برای تکمیل آن بحث تعمیرات اساسی سیستم دادگاه.

پس از به قدرت رسیدن در سال 2015 حاکم محافظه کار قانون و عدالت حزب (PiS) را تصویب کرده است یک سری از جارو قضایی تغییرات از جمله قوانین چگونه قضات منصوب می شوند. قوانین امضا و به قانون فقط در این هفته

همچنین باعث می شود آن را ممکن است برای دولت به مجازات قضات که اقدامات یا تصمیمات آنها خیال مضر است.

اصلاحات را موجب انتقاد شدید از اتحادیه اروپا که متهم PiS از تلاش برای تضعیف استقلال قضایی و حاکمیت قانون.

ادامه مطلب: آنچه در حال لهستان جنجالی قضایی اصلاحات ؟

Protesters hold signs in support of their government

این معترضان نشانه باید یک پیام روشن است: “من در حمایت از اصلاحات قضایی’

“اجازه دهید ما در پشتیبانی دولت که عدالت اصلاحات به اتمام است” اعتراض سازمان آدم Borowski گفت: این جمعیت در روز شنبه, مارس, و اضافه کرد که اتحادیه اروپا “حق ندارد دخالت کند.”

“مقامات اتحادیه اروپا در حال سوء استفاده از قانون … حضور ما در اینجا این است که دفاع از حاکمیت ملی ما,” او گفت:.

بیشتر بخوانید: لهستان اصلاحات قضایی قرار داده و عضویت در اتحادیه اروپا در معرض خطر هشدار بالا دادگاه

PiS توصیف کرده است آن تعمیرات اساسی که لازم است برای خلاص شدن از شر عناصر فاسد در سیستم قضایی اما حزب منتقدان می گویند این اصلاحات فقط تلاش برای پوزه قضات است.

اتحادیه اروپا را بالای حکومت قانون رسمی ورا Jourova گفت, آلمانی, مجله خبری اشپیگل در روز شنبه که تغییرات اجرا شده تا کنون بوده است مخرب. او همچنین گفت: اخیرا به تصویب لایحه مجازات قضات بود “دیگر یک هدف مداخله در برابر چند گوسفند سیاه و سفید” اما نه “بمباران.”

PiS رهبر جرسلو Kaczynski دفاع از آن در دستور کار گفت: در نامه ای که PiS تا به حال یک “قوی دستور به عمل” پس از پیروزی در انتخابات سال 2015 و 2019.

“می تواند وجود داشته باشد بحث فقط لهستان بدون عملکرد مناسب سیستم عدالت” Kaczynski گفت. “ما ادامه خواهد داد برای اصلاح سیستم قضایی به دلیل این چیزی است که جمهوری نیاز دارد.”

nm/jlw (AP dpa)

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر