لهستان: مخالفت با انتقاد شدید از انتخابات ریاست جمهوری توسط پست

حکم قانون و عدالت حزب ادعا پستی رای گیری متوقف خواهد شد coronavirus از گسترش در طول ماه آینده انتخابات ریاست جمهوری. اما مخالفان خواستار انتخابات غیر دموکراتیک.

نامزدهای اپوزیسیون را مورد انتقاد لهستان حزب حاکم برای هل دادن به جلو با انتخابات ریاست جمهوری این کشور است که انجام خواهد شد به طور کامل توسط یک پستی رای در مارس 10.

لهستان از حکم قانون و عدالت حزب (PiS) تحت فشار قرار دادند و این اقدامات از طریق این کشور به مجلس در اوایل این ماه این ادعا این امر محدود کردن گسترش coronavirus.

اما منتقدان نگران هستند که آن را ناعادلانه افزایش مجدد امید PiS-حمایت رییس جمهور وقت آندره Duda. او نظارت گسترده بحث برانگیز اصلاحات به رسانه ها و قوه قضائیه.

ادامه مطلب: خواهد PiS انتخابات برنامه های دندانه لهستان اقتصاد ؟

انتخابات خواهد بود “یک” کودتا نه تنها در برابر دموکراسی ما بلکه در برابر زندگی و سلامت قطب” مخالفت مدنی پلت فرم نامزد انتخابات ریاست جمهوری Malgorzata Kidawa-Blonska گفت: لهستان Fakt روزنامه در یک ویدیو ارسال شده در روز شنبه.

“این انتخابات نخواهد بود و دموکراتیک و در نتیجه ثابت در پیشبرد. ما نمی توانیم بخشی یا تشویق قطب به شرکت در این نمایش مسخره” او گفت:. “این انتخابات باید بروید در مارس 10.”

مدنی پلت فرم رئیس جمهور Borys Budka گفت: “سلامت و زندگی از قطب” در معرض خطر هستند که آیا انتخابات صورت می گیرد ، “هیچ فرد مسئول تماس خواهد بود برای شرکت در چنین رای می دهند.”

مدنی پلت فرم لهستان اصلی حزب مخالف خواستار رای گیری به تعویق افتاد, یک سال.

کاهش خطر

PiS می گوید: تاریخ انتخابات دیکته شده است در قانون اساسی این کشور است و پیش رفتن با پست الکترونیکی-در رای گیری خواهد بود و دموکراتیک پیروزی که هیچ خطرات بهداشتی به کسانی که رای دادن.

وزیر بهداشت Lukasz Szumowski نظر جمعه به Polsat تلویزیون است که امن فیزیکی رای گیری می تواند تنها یک بار وجود دارد یک واکسن برای COVID-19.

ادامه مطلب: قطب اعتراض سختگیرانه قوانین سقط جنین در میان coronavirus مستند

است پستی رای گیری دموکراتیک?

تحت قوانین برای انتخابات آینده وجود خواهد داشت هیچ فیزیکی مراکز رای دهی. در عوض تمام برگه های رای را تحویل توسط پست. هر فرد را رها رای خود را در پست ویژه جعبه در منطقه محلی خود را که ارسال خواهد شد برای شمارش.

وجود عدم قطعیت در اطراف چگونه به خوبی سازمان های دولتی قادر خواهد بود برای سازماندهی یک پستی برای رای دادن حدود 30 میلیون نفر برای اولین بار با بیش از یک ماه برای آماده سازی.

ارزش های اتحادیه اروپا و شفافیت کمیسر ورا Jourova گفت لهستانی روزانه Rzeczpospolita در اوایل این ماه بود که او “در مورد انتخابات آزاد و عادلانه و با کیفیت از رای گیری از قانونی و اساسی از چنین رای می دهند.”

قانونگذاران اتحادیه اروپا به تازگی به نام دولت لهستانی پستی رای “کاملا ناسازگار با ارزش های اروپایی.”

kmm/mm (Reuters, AP, AFP)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>