لهستان: قضات مجازات برای انتقاد از دولت اصلاحات گزارش می یابد

دادستان و قضات منتقل شده اند به دادگاه های پایین حال موارد دور گرفته شده اند و در غیر این صورت منظم برای بازجویی لهستانی دولت در بحث اصلاحات قضایی, گزارش نشان داده است.

مستقل لهستانی قضات’ association Iustitia انتشار یک گزارش در روز شنبه لیست اسامی ده ها تن از قضات و دادستان ها که مواجه اقدامات انضباطی برای انتقاد از دولت و سیستم قضایی.

بیش از 200 صفحه گزارش خلاصه اقدامات انجام شده در برابر دادستان و قضات بین 2015 و 2019 پس از حکم جناح راست قانون و عدالت (PiS) حزب قدرت را در دست گرفته.

برخی از 34 قضات مواجه “وخیم” در حالی که 36 دادستان نیز منظم بیش از سخنان خود.

در برخی از موارد قضات و دادستان ها منتقل شدند به کاهش دادگاه تنزل مقام به حال موارد دور گرفته شده و گفت: به نظر می رسد قبل از اینکه انضباطی پانل.

این اقدامات انضباطی صورت گرفت پس از دادستان ها و قضات با انتقاد از سوال و یا در ظاهر به نظر منفی در بحث اصلاحات.

با توجه به Iustitia گزارش قضات هدف قرار داده شده است برای بیش از بیانیه های عمومی که آنها درخواست دادگاه عدالت اروپا برای مقدماتی حاکم و یا “قرار دادن بر روی یک تی شرت با نوشته ‘اساسی است.'”

لهستان رو فشار

لهستان دولت بود سریع رد محتوای این گزارش است. معاون وزیر دادگستری Michal Wojcik نام یافته های یک “حمله بی سابقه” و با انتقاد از قضات’ انجمن به عنوان یک “بسیار سیاسی مشغول است.”

حدود 3500 لهستان را 10,000 قضات اعضای Iustitia که توصیف خود را به عنوان مستقل و غیر سیاسی.

لهستان به تازگی به تصویب یک قانون بحث برانگیز است که اجازه می دهد تا قضات به طور منظم برای بازجویی دولت اصلاحات.

قضات در حال حاضر به صورت جریمه و یا می تواند از دست دادن شغل خود را اگر آنها به عنوان فعال سیاسی و یا اگر آنها را به رسمیت نمی شناسد و مقامات تازه منصوب قضات است.

ادامه مطلب: لهستان اصلاحات قضایی قرار داده و عضویت در اتحادیه اروپا در معرض خطر هشدار بالا دادگاه

لهستان PiS در دفاع از اصلاحات که آن را اجرا کرده است از سال 2016 گفت: آنها در نظر گرفته شده را به سیستم قضایی کارآمد تر و به مقابله با فساد است.

اتحادیه اروپا, بالا, اروپایی نهادهای قضایی و همچنین وکلا و قضات در لهستان می گویند که این تغییرات در مهار استقلال قضایی در لهستان و همچنین به خطر انداختن کشور به سیستم کنترل و توازن.

rs/jlw (AP, AFP)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>