فیلیپین روزنامه نگار ماریا Ressa محکوم سایبر افترا

ماریا Ressa بنیانگذار برنده جایزه فیلیپین-بر اساس اخبار سایت و منتقد رئیس جمهور رودریگو Duterte بود به جرم سایبر افترا دوشنبه در تصمیم گیری است که آخرین ضربه به آزادی مطبوعات در کشور است.

این مانیل دادگاه Ressa سردبیر و مدیر اجرایی, اخبار آنلاین, سایت Rappler و سابق محقق-نویسنده Rey سانتوس جونیور گناه از libeling یک تاجر. مورد نگران مه 2012 مقاله بررسی یک رئیس سابق دادگستری را لینک کلیک کنید برای چند تجار و بازرگانان از جمله Wilfredo Keng. داستان ذکر یک گزارش اطلاعات از نامشخص آژانس و ادعا Keng گره خورده بود به فعالیت های غیر قانونی. Keng هرگونه تخلف است.

قانون Ressa و سانتوس شدند متهم تحت این جرایم پیشگیری از عمل وجود نداشت در آن زمان داستان منتشر شد. اما دادگاه پذیرفته شده به طرح دعوی در دادگاه به این دلیل که داستان در نظر گرفته شده اند به “چاپ” در فوریه 2014 پس از یک به روز رسانی ساخته شده بود برای اصلاح تایپی.

Ressa و سانتوس محکوم شدند به بین شش ماه و شش سال را در زندان خواهد شد اما نه بلافاصله رفتن به زندان در انتظار تجدید نظر این محکومیت در دادگاه بالاتر تمام راه را تا به فیلیپین’ دیوان عالی کشور با توجه به Rappler. آنها هر دستور به پرداخت 200,000 فیلیپین پزو (حدود 4000 دلار) در “آسیب های اخلاقی” و دیگر 200,000 پزو در “نمونه خسارت است.” Rappler, شرکت پیدا شد که هیچ مسئولیت قانونی.

“این حکم در برابر ماریا Ressa برجسته توانایی فیلیپین” سوء استفاده رهبر به دستکاری در قوانین پس از بحرانی شناخته رسانه صدای هر هزینه نهایی به کشور” فیل رابرتسون معاون آسیا و مدیر دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای گفت:. “این Rappler مورد را طنین انداز نه تنها در فیلیپین, اما در بسیاری از کشورها که به مدت طولانی در نظر گرفته شده در این کشور قوی محیط زیست برای آزادی رسانه ها.”

Rappler و Ressa مواجه شده اند متعدد دولت و بررسی و دادگاه جنگ که آزادی مطبوعات طرفداران نه آزار و اذیت قضایی و تلاش برای به سکوت رسانه های مستقل. Ressa شده است یک منتقد صریح رییس جمهور فیلیپین Duterte دولت و به ویژه از آن مرگبار جنگ با مواد مخدر.

Ressa بود در میان چهار روزنامه نگاران و سازمان های خبری نام زمان 2018 فرد سال “پیگیری بیشتر حقایق” در مواجهه با تهدیدات. او نیز در زمان 2019 لیست از 100 نفر تاثیر گذار ترین. “من تنها جرم و جنایت است که به عنوان یک روزنامه نگار به حقیقت گویی به قدرت” او گفت: در سخنرانی خود در زمان 100 جشن.

نوشتن به Laignee بارون در [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>