فیلیپین روزنامه نگار ماریا Ressa به جرم افترا

یک روزنامه نگار برنده جایزه مهم از رییس جمهور فیلیپین بود به اتهام افترا و محکوم به زندان دوشنبه در تصمیم گیری

توسط PATRIS-FUN در 26 خرداد 1399

یک روزنامه نگار برنده جایزه مهم از رییس جمهور فیلیپین بود به اتهام افترا و محکوم به زندان دوشنبه در تصمیم گیری به نام یک ضربه عمده به آزادی مطبوعات در سنگر و استحکامات از دموکراسی است.

این مانیل دادگاه ماریا Ressa او آنلاین, اخبار سایت, Rappler, Inc. و خبرنگار سابق Reynaldo سانتوس جونیور گناه از libelling یک تاجر ثروتمند. این Rappler داستان در مه 29, 2012, ذکر نامشخص گزارش اطلاعات ارتباط او را به قتل قاچاق مواد مخدر, قاچاق انسان و قاچاق. سایت وکلا اختلاف هر گونه کینه توزی و گفت: محدودیت زمانی برای تشکیل پرونده افترا شکایت کرده بود به تصویب رسید.

"این تصمیم برای من بسیار ویرانگر دلیل آن را می گوید که Rappler اشتباه است" Ressa گفت: در یک کنفرانس خبری پس از این تصمیم بود دست پایین. صدای او را ترک او به دادگاه تجدید نظر به روزنامه نگاران و فیلیپینی به ادامه مبارزه برای حقوق خود "و نگه دارید قدرت به حساب آورد."

او محکوم به شش سال بود اما نه بلافاصله به زندان برده شد. Ressa ارسال شده وثیقه برای این مورد در سال گذشته و وکیل او گفت که آنها درخواست تجدید نظر حکم.

تاجر Wilfredo Keng رد اتهامات به عنوان بی اساس و نادرست و گفت: Rappler حاضر به خراب کردن داستان آنلاین و نشر سمت خود را از داستان. او با ارائه گواهینامه دولت در دادگاه نشان می دهد که او هیچ سابقه کیفری و به دنبال 50 میلیون پزو ($1.3 میلیون Cdn) در خسارت است که او گفت: او را اهدا اگر او برنده این مورد.

Rappler مدیر عامل و سردبیر اجرایی ماریا Ressa, centre است همراهی به عنوان او می رسد در مانیل منطقه ای دادگاه در مانیل در روز دوشنبه. (هارون Favila/آسوشیتد پرس)

Rappler وکلا گفت: این داستان بر اساس یک گزارش اطلاعات و دوره یک ساله تحت فیلیپین کیفری قانون زمانی که یک افترا شکایت می تواند زمینه تا به حال به پایان رسید که Keng واصل طرح دعوی در دادگاه در سال 2017, پنج سال پس از داستان آنلاین منتشر شد.

یک cybercrime که Rappler گفته نقض شد و نیز تصویب در سپتامبر 2012 و یا چهار ماه پس از داستان نوشته شده توسط Santos منتشر شد. Rappler وکلا گفت: فیلیپین کیفری قوانین نمی تواند عطف به ماسبق شود.

Rappler, اما اذعان کرد که این به روز رسانی داستان در فوریه 2014 برای تصحیح یک غلط املایی کلمه اما گفت: نه آن را به هر گونه تغییرات دیگر. وزارت دادگستری است که به ارمغان آورد و افترا اتهامات به دادگاه معتقد است که با به روز رسانی داستان, Rappler موثر چاپ داستان آنلاین در سال 2014 استدلال رد شده توسط سایت خبری وکلا.

وزارت دادگستری اشاره کرد یکی دیگر از قانون می گویند که شکایت را می توان در زمینه 2012 جرائم تا 12 سال که برای مقابله با Rappler استدلال که Keng شکایت نامعتبر بود با توجه به اینکه در خارج یک سال مهلت برای افترا.

چهره 7 سایر شکایات کیفری

به عنوان Rappler مدیر ارشد اجرایی Ressa هفت سایر شکایات کیفری در رابطه با مسائل حقوقی hounding اخبار آژانس از جمله اتهام که آن را نقض قانون اساسی ممنوعیت سازمان های رسانه ای دریافت صندوق های سرمایه گذاری خارجی.

این حرکت در برابر Ressa کار کرده است که برای سی ان ان و یکی از مجله تایم افراد سال 2018 شده اند محکوم کرد توسط رسانه ها ناظران به عنوان یک تهدید برای آزادی مطبوعات. رئیس جمهور رودریگو Duterte دولت گفت: شکايت بخشی از عادی جنایی روش ها و نبود آزادی مطبوعات موضوع است.

اما Ressa است دولت را متهم به سوء استفاده از قدرت خود و با استفاده از قانون به عنوان یک سلاح به پوزه مخالفت. Rappler است که یکی از چندین محلی و خبرگزاری های بین المللی تلقی انتقادی از Duterte سیاست های.

Duterte آشکارا مورد روزنامه نگاران که نوشتن تفسیر داستان در مورد او از جمله در مورد anti-مبارزه با مواد مخدر که ترک کرده است هزاران نفر از عمدتا فقیر مظنون مرده است.

Duterte در حال حاضر ممنوع یک Rappler خبرنگار از او خبر پس از جلسات دولت شرکت دیده بان حکم داد که اخبار سایت را نقض قانون اساسی ممنوعیت مالکیت خارجی در رسانه ها زمانی که از دریافت پول از یک سرمایه گذاری بین المللی شرکت.

Rappler, تاسیس در سال 2012 را رد کرد و حکم.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب