پرو قفل کردن سخت و زود است. به همین دلیل است که آن شیوع کروناویروس خیلی بد است ؟

Most کشورهایی که خود را دیده اند COVID-19 نفر از منفجر شدن در ماه گذشته—سوئد و انگلستان و ایالات متحده دریافت کرده اند انتقاد شدید از اپيدميولوژيستها خود را برای مقاومت در برابر سختی های اجتماعی فاصله گرفتن اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش این کروناویروس جدید. برای پرو که در حال حاضر جهان دوم-بالاترین سرانه عفونت رای آن یک داستان متفاوت است.

پرو جمهور مارتین Vizcarra اعلام یک دولت ملی اضطراری در 15 مارس زمانی که این کشور تا به حال فقط 71 تایید موارد COVID-19. سفارش بسته پرو مرزها و ممنوع پرو از خروج از خانه به جز برای دسترسی به کالاهای ضروری و یا انجام کار ضروری. آن را یکی از قدیمیترین قرنطينه در آمریکای لاتین و در آمد قبل از مستند سفارشات در فرانسه و انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی بودند که در آن زمان به مراتب جلوتر از پرو در خود سرایت منحنی.

اما آن را کار نکرده به عنوان امیدوار بود. توسط مه 28, پرو تا به حال نزدیک به 142,000 موارد COVID-19 و 4,099 coronavirus مربوط به مرگ و میر. این سومین کمترین تلفات در آمریکای لاتین منطقه ای است که تبدیل به جدید کانون این بیماری همه گیر در هفته های اخیر رهبری آن دو تا از بزرگترین کشورهای برزیل و مکزیک.

ادامه مطلب: برزیل است شروع به از دست دادن مبارزه با کروناویروس و رئیس جمهور آن است که به دنبال راه های دیگر

صحبت کردن در 23 مه او به عنوان توسعه یافته ترین قرنطینه اقدامات تا پایان ماه ژوئن Vizcarra گفت که پرو نیاز به انجام بیشتر برای نگه داشتن به دنبال قواعد مستند و اجتناب از “فردگرا” و “خودخواه” رفتار.

اما کارشناسان بهداشت عمومی می گویند زندگی و شرایط کار در کشور از 33 میلیون—که در آن یک پنجم از مردم در زندگی تنها حدود 100 دلار در ماه—ساخته شده آن را در نزدیکی غیر ممکن است برای بسیاری از پرو مطابق با قرنطینه اقدامات است. در ضمن برخی از اقدامات دولت باید معکوس سهوا منجر به بزرگتر تجمعات مردم است. در اینجا آنچه که در مورد چگونه COVID-19 گسترش در پرو با وجود اقدامات قرنطینه.

چگونه coronavirus گسترش بسیار در طول پرو قرنطینه?

این ویروس شده است گسترش سریع در پرو تا کنون از این کشور تایید اولین مورد در تاریخ 6 مارس. این کشور پیشی گرفته 1,000 موارد 25 روز بعد از 10 ، 000 مورد دو هفته پس از آن در 14 آوریل با توجه به انتخاب. برخی از 70 درصد از موارد متمرکز در Lima, آلاینده های ساحلی سرمایه است که خانه را به یک سوم از جمعیت است. ایقویتس در آمازون پرو بزرگترین شهر جهان است که نمی توان با جاده نیز ضربه سخت است.

مشکل این است که بسیاری در این کشور آمریکای جنوبی زندگی است که هنوز ساختار در راه است که باعث می شود آن را دشوار است برای بسیاری از مردم برای جلوگیری از تماس نزدیک با دیگران می گوید: ایوان هیدلگو رومرو مدیر علمی در موسسه دولت و مدیریت عمومی در لیما. “دولت [قرنطینه] استراتژی کار می کند برای 30 درصد از پرو که شاغل در بخش رسمی که شده است در حال رشد, اقتصادی,” او می گوید. اما 70 درصد از پرو است که رسمی نیست که دسترسی به خدمات اساسی بهداشت, آموزش تغذیه و یا به حقوق بازنشستگی و مالی شبکه های ایمنی.”

ماندن در خانه برای مدت زمان طولانی غیر ممکن است برای 44 درصد از خانواده ها که یک یخچال با توجه به یک سال 2018 دولت بررسی با خانواده نیاز به ترک خانه به طور منظم برای دسترسی به مواد غذایی است. به عنوان یک نتیجه, مشغول, بازار مواد غذایی را تبدیل به یک توپی از عفونت است. در اواخر ماه آوریل زمانی که مقامات تعطیل یکی از لیما بیش از 1200 بازار مواد غذایی و انجام سریع دور آزمون در معامله گران 163 از 842 آمد مثبت است.

صرف نظر کردن از چندین ماه کار شده است حتی سخت تر برای پرو تر از آن شده است برای افرادی که در کشورهای ثروتمند مانند ایتالیا و چین و آمریکا است که باید توقیف اقتصاد خود را. بیش از 70 درصد از پرو برای کار در بخش غیررسمی با کمی امنیت شغلی و امکان بیمار پرداخت. کار از خانه است که غیر ممکن است برای اکثریت قریب به اتفاق. حدود 43 درصد از نیروی کار شاغل در بخش کشاورزی یا صنایع سنگین در حالی که ساخت و ساز و گردشگری را تشکیل می دهند زیادی عمده ای از خدمات بخش. کمتر از یک سوم از خانواده ها دارای یک کامپیوتر است.

“ما شاهد اقدامات طراحی شده در پایتخت برخورد با واقعیت از کشور” هیدلگو می گوید.

دولت داده است خانواده های فقیر کمک مالی در حدود 220 دلار در هر برای کمک به آنها آب و بحران—بخش عظیم اقتصادی پاسخ بسته خواهد شد که هزینه 12 درصد از پرو تولید ناخالص داخلی. اما منتقدان می گویند که توزیع آن کمک کرده است و کمک به گسترش این ویروس. اکثر فقیر پرو اصلا حساب های بانکی پس از دریافت کنندگان باید نیاز به رفتن به بانک ها در فرد به جمع آوری پول خود را. “این ایجاد صف در بانک ها پس از سحر بدون توجه به صورت فیزیکی, فاصله,” نورا Espiritu پزشک و سلامت محقق نوشت: در BMJ های انگلیسی, مجله پزشکی

چگونه است پرو سیستم بهداشت و درمان برای مقابله با COVID-19?

آن را تلاش. ارنستو Gozzer یک مدیر سابق پرو ملی سلامت موسسه استاد بهداشت جهانی در کیتنو پرو دانشگاه می گوید: سیستم وضعیتی وخیم از “حداقل 30 سال” از سرمایهگذاری ناکافی. “ما در آغاز این شیوع با یک سیستم است که آماده نبود. به همین دلیل دولت سعی در به سرعت در حال پیاده سازی این پررنگ قرنطینه سفارش حتی اگر آن چیزی که آسان نیست برای انجام این کار در پرو.”

Gozzer می گوید دولت نقل مکان کرد و سریع برای افزایش ظرفیت در سیستم بهداشت و درمان. “قبل از بهمن ما تا به حال تنها حدود 100 تخت ICU در کشور است. در ماه مارس که دو برابر شده و به 200. و در حال حاضر ما 1,000.” دولت می گوید که آنها دو برابر خواهد شد که تعداد دوباره به 2000 بیش از ماه آینده.

وزیر بهداشت ویکتور سامرا Mesía شده است بی پرده در مورد چالش پیش روی کشور است. در مصاحبه با La Republica , روزنامه, او در مقایسه با پرو به اسپانیا نسبتا ثروتمند کشور حدود 1.5 برابر جمعیت پرو که شاهد ازدحام بیش از حد در بیمارستان با وجود شروع با حدود 8,000 تخت ICU. “اگر اسپانیا غرق شد تصور کنید تلاش ما رو به اینجا.”

در سراسر کشور تعداد تخت با هواکش در پرو بیمارستان ها 85% کامل با توجه به دولت است. اما با مراقبت های بهداشتی و امکانات نابرابر توزیع برخی از نقاط کشور مانند شمال آمازون در منطقه سن مارتین فقط چند تخت در سمت چپ و یا اجرا در دسترس نباشد. در اواسط ماه مه رئیس جمهور پرو جامعه از مراقبتهای پزشکی گفت که ويژه در لیما بودند دیگر اعتراف بیماران مسن تر به جای مصرف در آنهایی که جوان بود که شانس بیشتری برای زنده ماندن است. (بهداشت و سلامت دیگر مقامات بعدا گفت که تصمیم گیری ساخته شده بودند بر اساس مورد به مورد و در سن به تنهایی). در برخی از اماکن مانند جدا ایقویتس—کمبود داروهای اساسی منجر به حدس و گمان قیمت در داروخانه ها. “ما در حد” Gozzer می گوید.

چگونه است که دولت در پاسخ به افزایش عفونت?

پلیس سرکوب مردم در شکستن قوانین قرنطینه اما کار بدون تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) هزاران نفر از افسران کاهش یافته است بیمار خود را. رفتن به جلو اولویت برای نیروهای امنیتی کشور خواهد بود و اجرای پروتکل های بهداشت در بازار مواد غذایی رئیس Vizcarra گفت: 22. او همچنین اعلام کرد که گسترش اقدامات قرنطینه تا 30 ژوئن. اما برخی از کسب و کار از جمله سالن ها و خدمات تحویل مواد غذایی در حال حاضر مجاز به بازگشایی شده است.

دولت گفت: 25 مه که تعدادی از عفونت های جدید است که درست در پرو در چه Vizcarra خواستار یک “غیر مسطح فلات”. اما روز بعد که شامل پرو در یک لیست از کشورهای آمریکای لاتین که در آن نرخ عفونت است “هنوز هم در حال شتاب گرفتن است.” تعدادی از عفونت های جدید هر روز در صدر 5,700 پس از 26 ماه مه با یک اوج 6,154 on May 27.

سامرا Mesía که وزیر بهداشت شده است روشن است که اقتصاد نیز توجه عمده در کاهش قرنطینه اقدامات است. با توجه به ملی نظرسنجی تلفنی 30 درصد از پرو را از دست داده اند شغل خود را پس از این مستند آغاز شد. “تاثیر بر اشتغال و افزایش فقر و فقر شدید در ترجمه به گرسنگی آن نیز تاثیر می گذارد سلامت” گفت: La Republica. “ما باید برای بازگرداندن تعادل در برخی از نقطه است و این اولین گام: ما شروع به با احتیاط حرکت اقتصاد در راه است که نمی شود تحمیل یک ضربه بر روی آنچه که ما به دست آورده ایم در سلامت است.”

چگونه است که بقیه از آمریکای لاتین برای مقابله با کروناویروس?

COVID-19 کندتر بود به گسترش در آمریکای لاتین از در آسیا و اروپا و آمریکا اما در این ماه شاهد افزایش موارد در سراسر منطقه و از مارس 28 منطقه اختصاص 40 درصد از روزانه مرگ و میر ناشی از این بیماری است. این یک هشدار دهنده رقم برای یک منطقه با نرخ بالایی از نابرابری و فقر و کمبود بودجه روبرو نظام سلامت و به شدت شهرنشین جمعیت.

دولت های آمریکای لاتین باید نصب شده به شدت پاسخ متفاوت به این بیماری همه گیر. رهبران برخی از کشورها مانند مکزیک و برزیل که در برابر تلاش برای تعطیل کردن اقتصاد انجام شده و تعداد بسیار کمی از آزمون برای ویروس. کشورهای دیگر از نسبتا خوب-شیلی به فقیر هندوراس را اجرا دقیق مستندات. اما حتی با چنین پاسخ تحلیلگران می گویند محدودیت بر کمک های دولتی و بزرگ و غیر رسمی اقتصاد را ساخته اند آن را سخت تر برای آمریکای لاتین آمریکایی ها به رعایت قرنطینه سفارشات در پرو.

هیدلگو می گوید چند ماه آینده ممکن است به ارمغان بیاورد یک لحظه حساب برای منطقه دولت. بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین را تجربه کرده اند رشد سریع اقتصادی بیش از دو دهه گذشته اما برخی از آنها موفق به کانال که رفاه به تقویت امنیت اجتماعی شبکه و سیستم های بهداشتی که در حال حاضر اثبات حیاتی برای نگه داشتن COVID-19 در خلیج. “این بیماری همه گیر در حال رفتن به فاش کردن چقدر دولت باید واقعا سرمایه گذاری در ایجاد زیرساخت ها برای فقیر و به صورت کلی جمعیت,” او می گوید. “هر کشور را ببینید واقعیت خود گذاشته لخت.”

نوشتن به Ciara Nugent در [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>