پاکستان جدید اینترنت قوانین تشدید کنترل بر رسانه های اجتماعی

دولت پاکستان را تصویب کرده است مجموعه ای جدید از قوانین در آن می گوید اهداف “تروریسم و خبر جعلی” در سیستم عامل رسانه های اجتماعی مانند Facebook و Twitter. منتقدان می گویند این قوانین باز کردن درب به جرم سانسور.

دولت پاکستان به تازگی به تصویب رسید مجموعه ای جدید از قوانین و مقررات است که منتقدان می گویند دولت را کنترل بیشتری روی نحوه پاکستانی می توانید با استفاده از رسانه های اجتماعی.

این “شهروندان حفاظت (علیه آنلاین آسیب) قوانین 2020” ملزم سیستم عامل رسانه های اجتماعی مانند Facebook, Twitter و Google برای جلوگیری و یا حذف پست هایی که اعتراض در نظر گرفته شده توسط دولت. دولت همچنین می توانید به دست آوردن داده ها و اطلاعات از شرکت های.

مقامات حفظ که مقررات کمک خواهد کرد که آنها را مانیتور و کاهش محتوای آنلاین است که با “تروریسم, افراط گرایی, hate speech, جعلی, اخبار تحریک به خشونت و امنیت ملی است.”

شرکت رسانه های اجتماعی نیز نیاز خواهد بود برای راه اندازی یک حضور فیزیکی در این کشور و تعیین یک تماس با فردی است که در گزارش به “هماهنگ کننده ملی” در پاکستان وزارت اطلاعات و ارتباطات از راه دور.

قوانین شد بنا به گزارش های تایید شده توسط دولت بدون مشورت و تصویب در پشت درهای بسته در پایان ماه ژانویه است.

ادامه مطلب: پاکستان است خفقان را در لیبرال دانشگاهیان?

یک تعریف گسترده از افراط گرایی?’

“نگران کننده برای من این است که تعریف افراط گرایی دین و یا فرهنگ بسیار گسترده و مبهم است و این بدان معناست که آنها باید نامحدود و قدرت به هر گونه تماس آنلاین محتوای غیر قانونی و یا افراطی و یا ضد دولت” Nighat پدر از پاکستان دیجیتال حقوق پایه (DSF) به خبرگزاری رویترز.

“من از ترس این که مورد استفاده قرار خواهد گرفت در برابر مخالفان آزادی بیان و برای منافع سیاسی.”

ادامه مطلب: نظر: کاهش آزادی رسانه ها در پاکستان – یک روزنامه نگار داستان خود می گوید

با توجه به گزارش روزنامه پاکستانی داونپاکستان مقامات گزارش 14,296 آدرس ها به Facebook در نیمه اول سال 2019. Facebook حذف بیش از 12 ، 000 از آنها. نیمی از وب سایت های نقض Facebook قوانین نیم دیگر نقض “قوانین محلی است.”

رسانه های اجتماعی شرکت ها ملزم به حذف پرچم محتوای ظرف 24 ساعت به طور منظم تحت شرایط و شش ساعت در مورد شرایط اضطراری.

قوانین جدید ‘بیش از حد’

پاکستان دیجیتال حقوق پایه (DRF) در بیانیه ای گفت که قوانین جدید را نقض آزادی بیان جملات در پاکستان قانون اساسی و تجاوز “مرزهای مجاز محدودیت” در ماده 19.

“این مقاله اجازه می دهد تا برای برخی از “معقول محدودیت در آزادی بیان” DRF گفت. محتوای افتادن به این رده شامل هر چیزی به عنوان کفر آمیز به اسلام آسیب رساندن به امنیت ملی یا نقض “نجابت و اخلاق است.”

اما DRF گفت که نقش “هماهنگ کننده ملی” راه اندازی تحت قوانین جدید نمی توان به عنوان داشتن یک قانون اساسی تحت قیمومیت که “محدودیت در آزادی بیان ممکن است قرار داده شده” و یا به عنوان یک “معیار به تضعیف حقوق اساسی است.”

بیشتر بخوانید: روزنامه نگاران در معرض خطر: فوریه 10 اکثر موارد فوری

یک بیانیه مشترک از پاکستان کنشگران جامعه مدنی گفت که جدید رسانه های اجتماعی قوانین “نقطه نسبت به تمرکز قدرت به اعمال کنترل دقیق بیش دیجیتال و آنلاین روایات.”

“سیاست خود را دیکتاتوری و بی توجه به دیجیتال جهانی محیط زیست” گفت: در این بیانیه از رسانه های مهم برای دموکراسی ابتکار.

“ما معتقدیم که به جای حفاظت از شهروندان از آسیب این قوانین پایه برای ایجاد آسیب قابل توجهی با جدا شهروندان پاکستانی از اینترنت جهانی است.”

بسیاری از شماری از فعالان مدنی پاکستان از ترس که محدودیت در رسانه های اجتماعی شرکت ها ممکن است منجر به تیره و تار شدن روابط بین سیستم عامل و دولت پاکستان در زمانی که حیاتی اقتصاد دیجیتال کشور آغاز شده است خود را به پرواز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>