پاکستان فعال Marvi Sirmed: “من تحریک سمی مردانگی’

فمینیست فعال Marvi Sirmed صریح است و unapologetic در موضع خود در برابر مردسالاری و تبعیض جنسیتی. در مصاحبه با دویچه وله Sirmed توضیح می دهد که چرا محافظه کار پاکستانی نمی تواند ایستاده او جرات.

DW: پیش از 8 مارس روز جهانی زن تظاهرات در پاکستان نمایشنامه نویس محبوب خلیل-ur-Rehman قمر با استفاده از زبان توهین آمیز علیه شما در یک برنامه تلویزیونی زنده در واکنش به موضع فمینیستی. این اولین بار نیست که شما علامت محافظه کار میکنند. چرا آنها در برابر شما ؟

Marvi Sirmed: پس از تلویزیون نشان می دهد که شما ذکر قمر دعوت شد به یکی دیگر از برنامه زنده است که در آن معروف کشیش تلویزیونی امیر Liaquat Hussain نیز شرکت کردند. وجود حسین بود بسیار مهم از قمر به طوری که او را به نام قمر یک “مخالف” چه کسی نیاز به نگه داشته و دور از جامعه. اما ما دیدم که قمر خاموش نگه داشته و نه حمله می کرد. پس از آن نشان می دهد که آن را در واقع در مورد روابط قدرت. مردان مانند قمر در نظر زنان پایین تر. آنها نمی تواند قبول کند که یک زن حاضر به تعظیم پایین.

این اتفاق می افتد شده است به من برای یک مدت زمان طولانی. زمانی که من را در سراسر به نظر من نقطه و چالش مردانگی و مردسالاری مردان احساس خطر می کنند.

ادامه مطلب: روز زن: زنان پاکستانی تقاضا بدن, حقوق برابری جنسیتی

Pakistani women took to the streets on March 8 to mark International Women's Day

زنان پاکستانی به خیابان ها ریختند در 8 مارس به مناسبت روز بین المللی زنان

بنابراین شما می گویند که اگر شما یک مرد شما می شده اند درمان متفاوت در پاکستان…

من فکر می کنم تا. اما دوباره آن را در مورد روابط قدرت. وجود دارد یکی دیگر از ویروسی ویدئو کلیپ در رسانه های اجتماعی مربوط به قمر. در آن مصاحبه قمر حمله junior نر لنگر. بنابراین این واقعیت است که قمر تصمیم به سکوت هنگامی که حسین از او انتقاد و تصمیم گرفتند به کتک زدن یک کاربر نر خبرنگار نشان می دهد قدرت و پویایی جنسیتی.

من یک منتقد قوی از ارتش پاکستان استقرار و راست مذهبی و است که چرا من نمی لذت بردن از همان وضعیت در این کشور به عنوان کشیش تلویزیونی حسین می کند.

اما بسیاری از مردم شما را متهم به شهوت و میل به “تحریک” جناح راست شرکت کنندگان در تلویزیون. چگونه می خواهید پاسخ به این انتقاد?

آن است که اتهام من را تحریک سمی مردانگی در افراد است. با تحریک این افراد من را به موضوعات جنسیتی به جلو و ایجاد یک بحث است. تمام کانال های تلویزیون بحث موضوعات روز. همان چیزی که اتفاق افتاده است با “بدن من انتخاب من” شعار که جرم نمایشنامه نویس قمر بسیار است.

ادامه مطلب: نعیم میرزا: یک مرد مبارزه برای حقوق زنان در مردسالار پاکستان

بنابراین شما می گویید که حق توهین نیز یک حق انسانی…

من انجام دهد. ببینید قمر را در برابر زخم زبان من نیست مشکل اصلی. من آن را شخصا. او حق توهین بیش از حد. چه درست نیست که این مردم فکر می کنم آنها حق دارند برای objectify زنان است.

برخی از مردم می گویند که جنبش فمینیستی در پاکستان تنها caters به یک مرفه کلاس پاکستانی است و قطع به مسائل واقعی طبقه کارگر و زنان است. چگونه می توانم به شما پاسخ به این انتقاد?

“بدن من انتخاب من” مسئله ای است که مربوط به زنان پاکستانی در تمام کلاس ها. هنگامی که یک زن کشته شده است به نام “افتخار” بدن او حمله شده است; هنگامی که یک زن است در حالی که حق انتخاب شریک زندگی خود را بدن او و انتخاب او به خطر بیافتد; و هنگامی که یک زن چهره خشونت بدن او مورد حمله قرار گرفت. همه مسائل دیگر که ما “Aurat مارس” (انقلاب) مطرح هستند به همان اندازه مهم است اما همه آنها نشأت گرفته از یک ریشه دار زن ستیزی در جامعه ما است. زنان لازم نیست که آژانس بیش از بدن خود را و است که موضوع اصلی به نظر من.

ادامه مطلب: Mukhtaran مای: “بیشتر زنان پاکستانی خواستار حقوق خود در حال حاضر’

است جنبش حقوق زنان به دست آوردن شتاب در پاکستان ؟

آن است که قطعا به دست آوردن قدرت. ما نباید ترس از مجادلات. شما نمی توانید به چالش کشیدن وضعیت موجود بدون اینکه بحث برانگیز است. برای چند روز گذشته بسیاری از شخصیت های تلویزیونی شده اند “مشاوره” ما چگونه ما توسعه استراتژی ارتباطی به منظور رسیدن به توده ها. آنها ما را متهم بودن “منحصر به فرد است.” ما منحصر به فرد به ما می گویند آنچه که ما نیاز به می گویند.

چگونه خواهد بود شما پاسخ به اصطلاح “لیبرال افراطی” است که اغلب استفاده می شود در پاکستان به بدگویی فعالان حقوق?

اصطلاح معنا ندارد به من دلیل آن است که یک ترکیب متناقض است. من یک سوسیال دموکرات و من می توانم به شما بگویم که لیبرالیسم به شما می آموزد که برای تحمل به تمام ایده ها و ایدئولوژی است. لیبرالها در نتیجه نمی توان کرد. این نوع از برچسب استفاده می شود توسط کسانی که فکر می کنم که تقاضا برای حق ما را به مشارکت در سیاست و اقتصاد است شدید تقاضا است. این مردم فکر می کنم که کسانی که خواهان برابری هستند خبر داد.

ادامه مطلب: ملاله یوسف زی – دوست در خارج از کشور بدخیم در خانه

Marvi Sirmed مشهور پاکستانی مفسر سیاسی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر.

مصاحبه انجام شد شمیل شمس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>