ما جنسیتی شیفتگی با کاترین کبیر

در Hulu جدید سری در مورد کاترین کبیر پادشاه weeps در تاسف دست او برخورد شده است توسط destiny. “از آنجایی که من یک کودک بود من احساس عظمت را در فروشگاه برای من و” نومید جوان زوجه تزار, بازی های برگزار شده توسط ال فانینگ می گوید او بنده. “بزرگ زندگی من احساس. مانند خود خدا بود تف کرد من جلو به زمین بر روی زمین و در برخی از راه آن تبدیل شده است.” وقتی پرسیده شد که چرا خدا می خواهد او را ساخته اند یک زن و سپس کاترین پاسخ منطقی به اندازه کافی: “برای کمدی, من حدس می زنم؟”

آن را به شدت دقیق است. در بزرگهمه 10 ساعت-قسمت که اولین جمعه, کاترین صالح ملکه مانع توسط imbeciles از امپراتوری روسیه, دادگاه, همسرش, پیتر III رئیس در میان آنها است. زمانی که او تبدیل مصمم به خیره به دوربین در پایان قسمت اول (با outro موسیقی یک جلد از “Everybody Wants to Rule the World” البته) آن است که با همان riot grrrl با طعم رویزیونیسم از مورد علاقه (که با آن سهام یک فیلمنامه) و Dickinson. اما کمدی, اغلب, شده است در, کاترین هزینه و در راه حیاتی بزرگ نتواند به گام رو به جلو از جنسیتی لنز که از طریق آن داستان او شده است گفت:.

برای قرن ها کاترین کبیر گرفتار نویسندگان parodists و مدیران به دو دلیل: زیرا او یکی از بزرگترین تاریخ زن حاکمان و چون از او رسوا آزادی جنسی. به قدرت رسیدن در یک کودتا که او سازمان یافته علیه خود او شوهر, کاترین شهرت بود و بعد از آغشته با دشمنان او که با موفقیت در نقاشی او به عنوان یک زن حشری و منحرف جنسی. (“کاترین درگیر شد در 12 روابط عاشقانه با ماندگاری بیش از دو سال هر” History.com روشن و اشاره کرد “این سختی مرتب کردن اعداد یکی ممکن است انتظار می رود از یک مواج جنسی دیوانه وار است.”) شاید بدنام ترین و خام از جمله اتهامات درگیر یک داستان جعلی درباره مرگ او ناشی از حیوانیت که همچنان نیاز به رد کردن این روز است.

تعداد زیادی از صفحه نمایش سازگاری در مورد کاترین کبیر, هر چند ممکن است اعتبار به راه ملکه به راحتی پل کلاسیک استعارههای از هر دو مدونا و فاحشه. ورود روسیه به عنوان یک عروس به او نشان داده شده است به صورت یکنواخت به عنوان فروتن عکس از بی گناهی و خلوص (در حقیقت کاترین موسوم به سوفی از Anhalt-تسبرست بود فقط 14 هنگامی که او جاروب از پروس اصالت به روسیه که در آن او داده شد هر دو یک نام جدید و دین). اما پیتر III سخت بود و به عشق او بود “brattish شهرت” می نویسد مورخ سیمون Sebag مونته فیور در قرمزشد و به شدت pockmarked به دلیل تماس نزدیک با آبله که احتمالا همچنین در سمت چپ او استریل. حتی پیتر, عمه ، خاله, ملکه کالج, نام او را “هیولا”; هنگامی که کاترین باردار بود, او “اسیر یک موش است که او محکوم به مرگ در یک دادگاه نظامی و به دار آویخته در اتاق خواب خود را.” تحت فشار قرار دادند به دور از شوهر او محدود بود و به آینده ملکه روسیه او را در بر داشت راه خود را به شادی.

آن است که کاترین ورود در روسیه هر چند که اشغال به خصوص جنسیتی شیفتگی بسیاری از نر مدیران که انجام داده اند ، در سال 1934 به The Scarlet Empressکه در آن کاترین captivatingly به تصویر کشیده شده توسط مارلین دیتریش و کارگردان بزرگ جوزف فون استرنبرگ (به معنای واقعی کلمه) لرزش عروس روشن است مانند یک شخصیت مذهبی. نامزد و در ضمن رنگ پریده vampiric به دنبال پیتر که اغراق آمیز دیوانگی می سازد کاترین به نظر می رسد حتی بیشتر آسیب پذیر و مطیع. افزایش یافته است توسط “طولانی fetishistic گشاد, دیتریش را سرد, وابسته به عشق شهوانی, چهره,” بازیگر “[توجه] ما را با تحقیر انفعال در حالی که ما مرتکب گناهان فکر با فکر گناهان عمل” اواخر راجر ایبرت تا به حال مشاهده شده در بررسی خود را. این نسخه از کاترین ارائه شده است به عنوان یک مجرا برای توهمات مرد با فیلم نهایی پایان پیدا, پیروزی, جنسی آزاد و هم مرد دیتریش در لباس مردانه لباس.

(The Scarlet Empress)

افزایش کاترین کبیرنیز از سال 1934 به طور مشابه به تصویر می کشد کاترین به عنوان یک خوش ساده و وظیفه شناس عروس: “روسیه فقط طول می کشد my breath away” او gasps در یک نقطه در هیجان است. او حتی کودکانه تر از دیتریش را تجسم جزئی با کمان بر روی لباس و بیتوجه زمانی که او ندانسته برخوردهای بی باک پیتر در کاخ راهرو. در شب عروسی خود را هنگامی که او برگ او به تنهایی در رختخواب, پیتر, عمه می یابد کاترین در اشک. “این آسان به عشق آنهایی که خوب” کاترین توضیح می دهد: “اما یکی باید عشق دیگران چون آنها نیاز به عشق ما. آیا شما نمی بینید ؟ او به آن نیاز دارد.” در حالی که کاترین در نهایت افزایش قدرت آن است که با حسرت و کمی از خود آژانس — او یک همسر فداکار این ناامیدی زمانی که او گفت: مرگ شوهرش است که قیمت او را برای پرداخت تاج و تخت است.

(ظهور کاترین کبیر)

بزرگ را ترک نمی کند پشت این نسخه از یک گناه آرمانی عروس. حتی مصاحبه های ال فانینگ نقش تا کاترین کودکانه, طبیعت دست نخورده; Hbo تماس او نه غلط “به معنای تجسم پری شاهزاده خانم.” در شب عروسی او با استعداد است یک خرس گاز گرفتن انگشت او را با یک نابالغ هیجان. فانینگ را کاترین نیز یک عاشقانه نا امید کننده (اگر چه در حقیقت این بود که پیتر اشغال وقت خود را با رمان عاشقانه), معرفی عجیب و غریب گل نوسان است که به یاد می آورد دیتریش را unselfconscious بازی در ابتدای The Scarlet Empress. او نیز بی تجربه در راه عشق; وقتی گفته اسقف اعظم که او باید بررسی اگر او را “دیوار داخلی شکسته شده است” قبل از اینکه او می تواند بحباله نکاح در اوردن, کاترین پلک پشت در او را در سردرگمی تا او را زمزمه توضیح در گوش او. او suggestively-licked از انگشتان دست برای پایان دادن به صحنه — کمدی? بیشتر titillation?

کاترین بعد با خدمتکار آنچه او انتظار دارد که به اتفاق می افتد در شب عروسی خود را که به او پاسخ “شما فرض کنید من بیشتر ساده پس من هستم.” او سپس راه اندازی به یک دلقک عاشقانه-مانند توضیحات (“…مرد نوازش شما آرام … بدن خود را ورق را رو کردن خود روح مش … شما شناور برای یک بار در وجد…”) که خنده دار است به دلیل نمایشی طنز است که کاملا در تضاد جفت جلوتر است. البته هیچ چیز کاترین تصور کرده برای خودش معلوم به عنوان برنامه ریزی شده.

(Hulu | بزرگ)

شخصیت کاترین کبیر شده است لب به لب از جوک ها و فاحشه بشود چون از نهایی آزادی جنسی در حالی که ورود او در روسیه است که تقریبا یکنواخت به تصویر کشیده شده در آن اغراق آمیز مخالف است. از همه مهمتر هر دو مجزا مردانه ساده و پیچیده و برای او زمان به تدریج فمینیستی ، HBO اخیر چهار بخش سازگاری کاترین کبیرشاید رسیدن به آن هدف اجتناب از پیروی از عواطف واحساسات در اطراف کاترین در بخشی به دلیل آن را به طور کامل پرش خود را معرفی پیتر به جای تمرکز بر روی روابط عاشقانه از ملکه (هلن میرن).

در کل عالی است و لذت بخش, شادی بخش بازگویی کاترین داستان که باعث می شود بیات استعارههای مورد تحول او از همه بیشتر طاقت فرسا است. این باعث می شود من تعجب می کنم آنچه که می توان با قرار دادن داستان در دست یک زن showrunner دفعه بعد در اطراف. برای قرن ها در حال حاضر از آن شده است مردان ایم که تا حد زیادی است آنهایی که به تفسیر کاترین کبیر داستان — یکی نمی تواند کمک کند اما تعجب می کنم اگر شما انجام دور با تمام blushes و آه از nightgowns و اشک از آنچه ممکن است به جای گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>