ما دلتنگ رابطه با چین فقط یک کل خیلی بدتر

Meng Wanzhou از دست دور اول در تلاش برای جلوگیری از استرداد به ایالات متحده در روز چهارشنبه. اما آن را روشن B. C. دادگاه حکم می کند این ترودو دولت چقدر است یا نه.

روابط بین کانادا و چین هستند مسلما در پایین ترین نقطه خود را از نخست وزیر بود نخست وزیر و تاسیس روابط دیپلماتیک در اوایل 1970s. این حکم در حال حاضر دارای led برای هشدار در مورد مقاومت از پکن به خصوص برای بازداشت کانادایی, Michael Kovrig و مایکل Spavor.

هر دو متهم به نقض چین امنیت ملی است. بر خلاف Meng آنها رایگان نیست به حرکت می کند — به عنوان او این هفته در حالی که نما با یک دسته از دوستان و همکاران در مراحل دادگاه در ونکوور برای یک عکاس است.

Kovrig و Spavor باقی می ماند در سلول انفرادی. نه انسان دیده شده است در شخص و یا عملا با کانادا کنسولی مقامات از ژانویه تاکنون است.

خبر بد برای Kovrig و Spavor

سابق سفیر کانادا در پکن دیوید Mulroney گفت که او انتظار دارد که گرفتاری خود را برای به دست آوردن حتی بدتر است.

“من غذای آماده است که این (تصمیم) است نه یک خبر خوب برای دو Michaels,” او گفت:. “که انسان است و شخصی است. آن را تحت تاثیر دو کانادایی که قربانیان در این که به گروگان برگزار می شود و ما می توانیم هرگز فراموش نکنید که.”

دو مرد گرفتار در وسط یک اختلاف دیپلماتیک نه از خود ساخت. آنها چهره انسان از یک یدک کش-از-جنگ بین دو ابرقدرت که در ادامه به کشش کانادا به آن دیپلماتیک محدودیت.

یک مرد جوان دارای یک علامت بلبرینگ عکس از مایکل Kovrig و مایکل Spavor خارج B. C. دیوان عالی کشور در ونکوور کجا هواوی رئیس امور مالی Meng Wanzhou حضور در یک جلسه در تاریخ 21 ژانویه سال 2020 است. (Darryl Dyck/کانادا مطبوعات)

دولت چین با صدای بلند خواستار آزادی Huawei رئیس امور مالی و هشدار داده است فقط به عنوان با صدای بلند که روابط خود با کانادا را بهبود نمی بخشد تا او را آزاد.

واکنش شنبه از سفارت چین در اتاوا نمی ولگرد از این تم. در بیانیه سفارت متهم کانادا از کمک مغلوب ساختن پیشی جستن دولت توسط “خودسرانه مصرف پرقدرت اقدامات” علیه Meng در طاس تلاش برای جلوگیری از شرکت مخابرات از حملاتی به بازارهای جدید است.

“هدف از این ایالات متحده است که به پایین آوردن هواوی و دیگر چینی شرکت های با تکنولوژی بالا و کانادا اقدام شده است در این روند به عنوان یک همدست ایالات متحده آمریکا کردند.”

“کل صورت کاملا قبر سیاسی حادثه است.”

از وزارت دادگستری ایالات متحده در آمد و خلاصه از تقدیرنامه که هر چیزی که اتفاق افتاده بود در همه در Meng مورد.

ما همه گیر PPE تاسیسات

“ایالات متحده با تشکر از دولت کانادا برای ادامه کمک به موجب ایالات متحده آمریکا-کانادا استرداد پیمان در این جریان مهم است.”

به عنوان مهم به عنوان سرنوشت دو ساله است که برای کانادا تلاش های دیپلماتیک آن را نه تنها مشکل تصمیم دادگاه را تشدید می تواند.

کانادا در حال حاضر بستگی به چین برای بسیاری از تجهیزات حفاظت فردی مورد نیاز خط مقدم مراقبت های بهداشتی کارگران در نبرد برای جلوگیری COVID-19. دسترسی به این تجهیزات تضمین شده نیست.

چین عمده مقصد صادرات. تمدید تحریم های تجاری در کانادا, مواد غذایی و محصولات کشاورزی به مقدار دیگر تهدید بالقوه.

وزیر امور خارجه فرانسوا-Philippe شامپاین اصرار کانادا در ادامه به اصولی می ایستد در چین با وجود Meng مورد حمایت از استرالیا تماس برای تحقیقات مستقل به ریشه های همه گیر و با پیوستن به دیگر کشورهای غربی در محکوم کردن پیشنهاد چین امنیت ملی قانون که اجازه خواهد داد که دولت خود را پلیس برای مقابله به شدت با دموکراسی تظاهرات در هنگ کنگ است.

تحریم های آینده ؟

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: کنگره در روز چهارشنبه که دولت دیگر به نظر این شهرستان به طور مستقل تصمیم گیری که درب باز می شود به تحریم های ایالات متحده بر مقامات چینی در حال کار برای از بین بردن آخرین بقایای هنگ کنگ استقلال.

کانادا سنا است و با توجه به لایحه خود را به اعمال تحریم تحت Magnitsky عمل در برابر مقامات چینی نقض حقوق بشر است. این لایحه با حمایت سناتور لئو Housakos و Thanh Hai Ngo موجب خشمگین پاسخ از چین سفیر که هشدار داده شديد و اقدامات ضد اگر آن پیش می رود.

یک پلیس ضد شورش افسر آتش سلاح خود را در اعتراض به عنوان یک قرائت دوم از بحث سرود ملی قانون صورت می گیرد در هنگ کنگ, مه 27 سال 2020 است. (تایرون سیو/فردا نیوز)

و پس از آن وجود دارد که در انتظار تصمیم گیری در مورد اینکه آیا اجازه می دهد Huawei برای شرکت در کانادا 5G شبکه — تصمیم گیری شده است که در حال حرکت از طریق کانالهای دولتی آهسته تر از پردازنده در آن اوایل لپ تاپ.

اگر وجود دارد هر چیزی مثبت به دور از چین رو به رشد ابراز وجود در صحنه جهانی و آن محرومیت از حقوق بشر این است که کانادا نمی, به تنهایی در هل دادن به عقب گفت: سناتور. پیتر Boehm, یک دیپلمات ارشد قبل از انتصاب خود را به اتاق بالایی در سال 2018 است.

“همانطور که ما حرکت رو به جلو ما را مجبور به انجام آن در همبستگی با همفکر کشورها که نگرانی های مشابه … در هنگ کنگ تهدید به تایوان ادعا می کند از جنوب به دریاهای چین و سرکوب حقوق بشر,” او گفت:.

یک ابرقدرت پریشان

دیوید Mulroney ارائه یکی دیگر از روشنایی ضعیف تابیدن نور است. چین گفت که برداشت بسیاری از دعوا های این روزها — از جمله آن به طور فزاینده تنش مرزی بن بست با هند در هیمالیا و دست زدن به آن از بیماری همه گیر.

“توانایی خود را به تمرکز بر روی هر یک محرک محدود است,” او گفت:.

Mulroney مشاوره به ترودو دولت نمی افتاد به چهارشنبه حکم به اجازه قضاوت را برای خود صحبت می کنند.

بیش از هر چیز دیگری او گفت که تاکید بر استقلال از کانادا دستگاه قضایی از این نوع از جهت سیاسی مقامات چینی را برای اعطا.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>