نظر: روزنامه نگاران اخراج نشانه ای از چین ناامنی

برای اولین بار در حدود 30 سال چین اخراج چند خارجی اخبار خبرنگاران در یک بار. این حرکت نشانه ای از پکن ناامنی بیش از خود اداره مرگبار coronavirus می گوید: DW را Philipp Bilsky.

در فوریه 19, چین دستور داد سه وال استریت ژورنال (WSJ) خبرنگاران به ترک این کشور بیش از یک ستون “چین واقعی بیمار مرد آسیا” نوشته شده توسط یکی از روزنامه های منظم columnists.

در این متن که به وضوح مشخص شده به عنوان یک قطعه افکار نویسنده با انتقاد پکن را “ناکافی مدیریت بحران” در مبارزه با کروناویروس که “اتحاد متزلزل اعتماد به نفس در حزب کمونیست چین در خانه و خارج از کشور.” نویسنده در ادامه به بحث در مورد نظر او در چه ویروس یا مشابه آینده شیوع می تواند برای اقتصاد جهانی است.

DW's Philipp Bilsky

دویچه وله Philipp Bilsky

ادامه مطلب: Coronavirus: چگونه به بیمارستان در چین در ووهان نگهداری بیمار دور

این سخنگوی چینی وزارت امور خارجه در توجیه اخراج خبرنگاران وال استریت ژورنال با استناد به تفسیر این تیتر.

او اظهار داشت که این تیتر بود “نژادپرستانه شخصیت” و این خصوصیات از چین به عنوان “مرد بیمار “آسیا” hearkens بازگشت به زمانی که چین تحت ستم و استثمار غربی استعماری قدرت.

لازم است به درک که دولت چین — و بسیاری از مردم چین — واکنش حساسیت به این مرجع تاریخی.

این عنوان می تواند به عنوان نامناسب با توجه به زمان بحران بهداشتی. اما اخراج خبرنگاران کاملا نامناسب است.

علاوه بر این دولت چین — اگر کسی معتقد است که سخنان سخنگوی وزارت امور خارجه — بدیهی است که نه تنها حساس به تیتر اما همچنین به انتقاد از دولت را در مدیریت بحران به طور کلی. دولت معتقد است این ستون بی احترامی از تلاش های خود را.

پکن حساسیت می تواند ناشی از کوروناویروس انتقاد در اینترنت چینی به خصوص پس از مرگ Li Lenliang یک سوت-باد دکتر چینی بود که در میان اولین برای شناسایی ویروس مرگبار است.

ادامه مطلب: Sieren چین: Li Wenliang یک قهرمان غم انگیز

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo در واکنش به اخراج روزنامه نگاران بیان کرد: “مادر مسئول کشورها درک کنند که مطبوعات آزاد و گزارش حقایق و بیان نظرات. پاسخ درست این است که به ارائه counterarguments نه محدود کردن آزادی بیان.” هیچ چیز وجود دارد بیشتر به آن اضافه شود.

جالب اینجاست که چینی خوانندگان نمی تواند را تشکیل می دهند ذهن خود را در مورد آنچه که آنها فکر می کردند از مقاله نویس وال استریت ژورنال را انتخاب عبارت و یا استدلال و اینکه آیا آنها باید احساس جرم. روزنامه مسدود شده در چین برای مدتی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>