نظر: آیا سکوت روزنامه نگاران در طول بیماری همه گیر کوروناویروس

عادات قدیمی سخت مرگ آنها می گویند از جمله سن تمایل به سکوت مستقل صداهای منتقد. اما این بیماری همه گیر کوروناویروس بدان معنی است که ما نیاز به کسانی که صدای بیش از همیشه امنیت و همکاری در هارلم Desir می نویسد: DW.

پس از وقوع COVID-19 دولت مواجه شده اند با وظیفه هدایت و راهبری جوامع از طریق یکی از بزرگترین بحران از زمان ما اغلب نیاز به پایه تصمیم گیری های خود را بر کوچک و گاهی اوقات متناقض اطلاعات است. امری دشوار است با پیامدهای پیش بینی نشده و غیر قابل پیش بینی نتایج.

در کشورهای مختلف این عدم اطمینان است تقویت تمایل مقامات سعی کنید به کنترل هر جنبه ای از جریان اطلاعات و به سکوت ناخواسته صدای. از ابتدای COVID-19 گیر من شاهد بسیاری از موارد که در آن مقامات معرفی اقدامات ویژه, قانون و یا حکم به محدود کردن حقوق روزنامه نگاران و رسانه ها به عنوان به خوبی به عنوان جریان آزاد اطلاعات است.

بیشتر بخوانید: آیا coronavirus کشتن آزادی مطبوعات در آفریقا وجود دارد ؟

اقدامات طیف وسیعی از تعهد بر رسانه ها تنها به انتشار اطلاعات ارائه شده توسط مقامات به مسدود کردن وب سایت ها و همچنین محدود کردن دسترسی به اطلاعات دولتی و از اینرو روزنامه نگاران متهم كردن به اصطلاح “خبر جعلی.”

‘موضوع مرگ و زندگی’

در طول یک بیماری همه گیر در خصوص دسترسی به اطلاعات دقیق و قابل اعتماد است که موضوع مرگ و زندگی است. مردم حق دارند که در مورد سلامت حیاتی اقدامات شفاف آمار و تصمیمات توسط مقامات. سلامت انسان بستگی دارد نه تنها در دسترس مراقبت های بهداشتی آن نیز بستگی به دسترسی به اطلاعات دقیق در مورد ماهیت این تهدید و این بدان معنی است که در دسترس هستند برای محافظت از خود, یک خانواده و یک جامعه است.

Harlem Desir

سازمان امنیت و همکاری در هارلم Desir

محدود کردن جریان آزاد اطلاعات در چین در آغاز همه گیر برای مثال نمی کمک به حفاظت از جمعیت در این کشور و یا جهان گسترده تر و کاملا مخالف است. ما باید بیشتر نه کمتر اطلاعات از انواع منابع و رسانه های مستقل.

ادامه مطلب: چین فقدان آزادی مطبوعات باعث مشکلات برای جهان

روزنامه نگاران از اهمیت حیاتی در به اشتراک گذاری اطلاعات است. آنها نقش کلیدی در ارائه حیاتی سلامت اطلاعات عمومی در تبدیل اصطلاحات علمی به زبان فارسی است که مردم می توانند درک کنند و در مبارزه با اطلاعات غلط.

اگر چه من به طور کامل درک نیاز به مبارزه با اطلاعات غلط مانند گزارش در مورد درمان نادرست آن است که به اشتباه فکر می کنم که می توان آن را بهترین زمانی با محدود کردن آزادی رسانه ها.

‘پنهان’ اطلاعات معکوس

شایعات بهترین پنجه حصول اطمینان از دسترسی به کثرت گرا و منابع مستقل از اطلاعات است. من فکر نمی کنم که مقامات را به دست آوردن مقدار اعتماد عمومی اگر آنها به عنوان تلاش برای پنهان کردن اطلاعات و یا محدود کردن رسانه ها است. بنابراین به جای محدودیت ما نیاز به شفافیت بیشتر.

به جای خاموش کردن روزنامه نگاران مقامات باید اجازه دهید آنها را به انجام کار خود را بدون مانع اجازه می دهد آنها را برای پیدا کردن و استفاده از تمام منابع است که رسانه ها خود لازم بدانند.

ادامه مطلب: نظر: روزنامه نگاران اخراج نشانه ای از چین ناامنی

بعدی دولت باید به رسانه ها ارائه با اطلاعات قابل اعتماد. آنها همچنین باید در حمایت از این رسانه ها از نظر مالی مبارزه به دلیل همه گیر به خصوص از آنجا که در این پست COVID-19 سال نیاز برای روزنامه نگاران کار کاهش خواهد یافت. آزادی بیان و اطلاعات همراه با یک چشم انداز رسانه های کثرت گرا هستند مهم کمک به رشد اقتصادی و ابزار مهم در تقویت روابط اجتماعی و ساختارهای دموکراتیک است.

همانطور که ما جشن روز جهانی آزادی مطبوعات در سال 2020 اجازه دهید ما به یاد بیاورید که در این بحران بی سابقه و اورژانس ما نیاز به رسانه های آزاد بیشتر از همیشه. آیا سکوت صداهای مستقل.

هارلم Desir نماینده در آزادی رسانه ها در سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) بزرگترین امنیتی-جهت گیری بین دولتی سازمان است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>