نظر: Coronavirus: یک جدول زمانی از ترکیه اشتباه

ترکیه تلاش بیشتر را شامل جریان اطلاعات در مورد COVID-19 مورد از آن را شامل گسترش ویروس. اما شفافیت و آزادی مطبوعات بسیار مهم برای مبارزه با آن می گوید Miray Erbey.

شامل گسترش این رمان coronavirus و صرفه جویی در زندگی نیاز به دولت برای شفاف باشد. این شامل اجازه دادن به روزنامه نگاران و متخصصان پزشکی انجام کارهای خود را بدون ترس. ما در تکیه رایگان را فشار دهید برای نگه داشتن دولت پاسخگو باشند اما این امکان پذیر نیست در کشورهای با رهبران سرسخت که به طور منظم زندانی کردن روزنامه نگاران خود را گزارش. این امر به ویژه در ترکیه که یکی از بالاترین حبس نرخ برای روزنامه نگاران در سراسر جهان است. بدون شفافیت و آزادی مطبوعات در مقیاس واقعی از این بیماری همه گیر باقی می ماند پنهان, و افزایش خطر برای بهداشت عمومی.

دولت ترکیه را به آزمایشگاه مرکزی در آنکارا گزارش صفر موارد قبل از مارس 11. ترکیه بین المللی حمل و نقل hub با جمعیت بیش از 80 میلیون نفر از مردم که نشسته است مستقیما بین — و متصل — اروپا و آسیا است.

ادامه مطلب: گزارش coronavirus: مصر روزنامه نگاران منتقد پوزبند

در هفته اول ماه مارس وجود دارد گزارش های بسیاری از مسافران از بازگشت به خانه از ترکیه و تست مثبت برای ویروس. با توجه به این که این بیماری در حال گسترش به 114 کشور جهان که بسیاری از آنها به مرز ترکیه, این گزاره که آن را در حال حاضر در ترکیه در حال تبدیل شدن پوچ. این به سوال نامیده می شود صحت مرکزی ترکیه آزمایشگاه گزارش.

اشتباه در مارس

در مارس 13, صدها نفر از شهروندان ترکیه در بازگشت از زیارت مکه, عربستان سعودی بودند قرنطینه دانشجویی خوابگاه جابجایی صدها نفر از دانش آموزان در وسط شب بدون جایگزین ترتیبات. هزاران نفر بیشتر زائران که وارد قبل از مارس 13 رفت و از طریق نمایش است که تنها درگیر پیاده روی گذشته حرارتی حساس دوربین. آنها سپس گفت: برای منزوی کردن در خانه. دولت ادعا می کند در مورد اقدامات پیشگیرانه نامیده می شدند به سوال که برخی از شهرداران و نمایندگان حزب حاکم حزب عدالت و توسعه ارسال شده عکس های خود را در توییتر, ملاقات با یک گروه از زائران. این روشن ساخته است که اقدامات پیشگیرانه اعلام شده توسط دولت بودند که نادیده گرفته شده توسط حزب خود مقامات. تصاویر حذف شدند پس از این تناقض آورده بود به توجه عمومی است.

در مارس 18, Gule Cinar, یک دکتر در آنکارا دانشگاه علوم پزشکی بود که مخفیانه ضبط شده در جلسه هیات اطلاع رسانی به همکاران خود که در مورد اعداد ممکن است بیش از هزار نفر به عنوان یک نتیجه از unmonitored انتشار زائران. دولت ترکیه افتتاح شد رسیدگی به دکتر Cinar زمانی که تصویری به بیرون درز شد در توییتر و دانشکده پزشکی با انتشار بیانیه ای گفت که دکتر Cinar خواهد شماره یک عذرخواهی که او پس از آن انجام داد.

در مارس 26, ترکیه انجمن پزشکی (TTB) اعلام کرد که با توجه به ناکافی کیت تست در دسترس بودن بالا منفی کاذب نرخ ها و تاخیر طولانی در گرفتن نتایج آزمون پزشکان متکی CT اسکن برای تصمیم گیری که آیا برای شروع درمان است. به عنوان یک نتیجه بسیاری از COVID-19 میلادی به عنوان شمارش تلفات از “مرگ طبیعی” از آنجا که بيماران هرگز تایید به عنوان داشتن تا به حال ویروس.

در مارس 29, پس از Veli Agbaba از مخالفان حزب CHP با اشاره به اختلاف در تعداد COVID-19 مربوط به مرگ و میر بیان کرد که رقم رسمی اعلام شده برای همه از ترکیه کمتر از استانبول به تنهایی در همان روز استانبول شهرداری گزارش آنلاین بلافاصله تعطیل.

ادامه مطلب: شهردار استانبول مبارزه با موانع

بدون رحمت برای روزنامه نگاران زندانی

به عنوان شاهد تلاش برای مهار جریان اطلاعات شده اند بیشتر از کسانی که برای جلوگیری از بیماری خود راهی ترکیه شده است برخورد با شیوع بسیار نگران کننده است. حتی زمانی که اعداد رسمی گرفته شده در ارزش اسمی ترکیه زمان افزایش در تعداد موارد بالاتر از ایتالیا و درست در زیر اسپانیا زمانی که نرمال توسط مردم رای دادن.

در حالی که ترکیه اعلام کرده است که آن را آزادی زندانیان محکوم به قتل عمد و یا جرم و جنایت سازمان یافته با توجه به خطر شیوع این اقدامات مهربان اند و نه تمدید شده است به روزنامه نگاران و یا به زندانیان سیاسی.

با توجه به اینکه اطلاعات دقیق و به موقع یکی از موثر ترین ابزار برای مبارزه با یک بیماری همه گیر دولتی شفافیت و حفاظت از آزادی بیان و مهم تر از همیشه.

Miray Erbey است یک محقق در موسسه ماکس پلانک برای انسان شناختی و علوم مغز در لایپزیگ و روزنامه نگار مستقل.

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>