المپیک در اعتراض به ممنوعیت یک قدرت شرکت های بزرگ بازی است که می تواند نتیجه معکوس به شدت در IOC

این ستون نظر توسط Oren Weisfeld یک تورنتو روزنامه نگار مستقل که تمرکز بر تقاطع ورزش و سیاست است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد CBC نظر بخش لطفا به بخش پرسش و پاسخ.

پنجاه و سه سال پیش در آوریل 28, سال 1967 در نیروهای مسلح بررسی و ورودی ایستگاه در هوستون, محمد علی حاضر به پاسخ به تماس از “Cassius رس” و رد پیش نویس در طول جنگ ویتنام. بعد علی توجیه تصمیم خود را با درخواست از جهان “چرا باید از آنها بپرسید من برای قرار دادن بر روی لباس و رفتن 10,000 مایل از خانه و رها کردن بمب و گلوله در قهوه ای مردم در ویتنام در حالی که به اصطلاح Negro مردم در لوئیزویل در حال درمان می شود مانند سگ؟”

این تنها مهم ترین اعتراض سیاسی در تاریخ ورزش است. در بالای بازی خود را علی قربانی همه چیز و موجب بحث و معنی دار در مورد روابط و اخلاق امریکا از دخالت در ویتنام است.

علاوه بر این علی تنظیم یک سابقه جدید از آنچه ورزشکاران قادر به پله از حلقه بوکس و به عرصه سیاست است. هیچ ورزشکار است و در عین حال همسان علی (ع) اهمیت سیاسی.

و قدرتمند ورزشی سازمان هایی مانند کمیته بین المللی المپیک (IOC) امید به آن را نگه دارید که راه.

کمیته بین المللی المپیک به تازگی منتشر شد دستورالعمل جدید ممنوعیت ورزشکاران از هر عمل سیاسی, تظاهرات ابتدا با آینده بازی های المپیک تابستانی 2020 در توکیو.

اواخر آیکون بوکس محمد علی برانگیخته جهانی بحث زمانی که او حاضر به پیش نویس در طول جنگ ویتنام. پیش نویس خود را-فرار از محکومیت لغو شد توسط دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1971. (چارلز Harrity, فایل,/آسوشیتد پرس)

در حالی که حکومت 50 از منشور المپیک در حال حاضر ممنوع ورزشکاران از اعتراض در بازی ها چه تشکیل یک اعتراض باقی مانده مبهم تا به حال.

دستورالعمل جدید مشخص است که ورزشکاران مجاز به بیان خود را در اخبار کنفرانس ها و در رسانه های اجتماعی اما نه در زمینه بازی و یا در مراسم رسمی. نمونه هایی از ممنوع تظاهرات شامل زانو, سیاسی, انگیزه, حرکات دست, سیاسی, پیام آیات و یا بازوبند و اختلالات مدال مراسم.

ورزشکارانی که موفق به رعایت این دستورالعمل خواهد بود منظم در یک مورد به مورد و بر اساس.

کمیته بین المللی المپیک می خواهد ما را به این باور است که آنها به ایجاد این دستورالعمل بر اساس “اصل اساسی است که ورزش خنثی است و باید جدا از سیاسی و مذهبی و یا هر نوع دیگری از دخالت” اما این است که به سادگی درست نیست. ورزش و المپیک در خصوص سابقه طولانی سیاسی دخالت.

زمان اما یک تصادف نیست.

ایجاد این سیاست در طول زمان اوج ورزشکار توانمند و قابل تحول سیاسی — فقط دو سال پیش از سال 2022 بازی در ستیز پکن نشان می دهد که کمیته بین المللی المپیک ترس از دست دادن کنترل. آنها می ترسند که ورزشکار تظاهرات می تواند آسیب های ظریف خود را روابط با حامیان و کشور میزبان.

و آنها باید باشد.

در حالی که این درست است که هیچ ورزشکار همسان علی (ع) اهمیت سیاسی به تنهایی ورزشکاران باید به صورت جمعی انجام می شود بسیار بیشتر دنبال رد پای خود با استفاده از قدرت و نفوذ خود را به ایستادن برای آنچه آنها باور و تغییر جهان است.

و با توجه به مشهور فرهنگ ما در حال حاضر زندگی می کنند در ورزشکاران معروف تر و با نفوذ تر از همیشه پیشنهاد کردند آنها را به یک پلت فرم است که هرگز بزرگتر است.

آمریکایی ها Tommie Smith, مرکز و John Carlos خود را افزایش دستکش مشت بر روی سکو در طول سرود ملی ما در حقوق بشر اعتراض در سال 1968 در المپیک. (آسوشیتد پرس)

چند سال گذشته دیده می شود فعالیت سیاسی در ورزش و رسیدن به ارتفاعات جدید.

ورزشکاران مانند بازیکن فوتبال khezri, فوتبال, ستاره مگان Rapinoe و بین المللی آیکون LeBron James باید نرمال اعتراض سیاسی در ورزش, با استفاده از قدرت و نفوذ خود را برای جلب توجه به این مسائل نزدیک به قلب خود را.

مطمئن شوید که هدف اصلی است برای بهبود جوامع آنها در مورد مراقبت. اما صحبت کردن در برابر طبقه حاکم ورزشکاران به طور جمعی انجام می دهند چیز دیگری بیش از حد: آنها در حال تغییر از بالا به پایین ساختار قدرت است که در ورزش وجود داشته پس قبل از روز از علی.

از لحاظ تاریخی سازمان های ورزشی را دیکته شرایط نامزدی. سهامداران و صاحبان برگزار شد تمام قدرت با استفاده از ورزشکاران به عنوان تعویض دندان در چند میلیارد دلاری ماشین آلات.

با این حال ورزشکاران باید شروع به تغییر پویایی قدرت در ورزش از طریق اعتراض قرار دادن سازمان هایی مانند لیگ ملی فوتبال (NFL) انجمن ملی بسکتبال (NBA) ایالات متحده, فوتبال, فدراسیون, و در حال حاضر کمیته بین المللی المپیک در موقعیت های ناراحت کننده.

San Francisco 49ers’ khezri, راست, دریافت تهدید به مرگ به خاطر امتناع از ایستادن در سرود ملی ما. (Mike McCarn/آسوشیتد پرس)

Kaepernick در زمان زانو در سرود ملی ما در سال 2016 در اعتراض به پلیس-درگیر تیراندازی غیر مسلح سیاه آمریکایی باعث سیاسی و فرهنگی طوفان — یکی پس از تهدید NFL شده است متهم به تبانی برای حفظ Kaepernick از کار.

James به نام دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک “بوم” در سال 2017 است و به طور فزاینده ای به صحبت کردن در مورد آفریقایی مسائل.

Rapinoe و تیم او شکایت کرد ایالات متحده در فدراسیون فوتبال برای تبعیض جنسیتی در سال 2019 است و تبدیل به یک سخنگوی حقوق زنان.

اخیرا دو آمریکایی خود استفاده مدال برنده لحظات به اعتراض 2019 Pan Am به عنوان شمشیرباز مسابقه Imboden در زمان زانو و چکش پرتاب کننده گوئن بری مطرح مشت او.

آن را در پاسخ به این اعمال اعتراض و آشفتگی آنها ایجاد می شود — که IOC ایجاد یک سیاست سعی کنید برای جلوگیری از در قرار داده به طور مشابه وضعیت ناراحت کننده.

و اگر چه ممنوعیت یک قانون شرکت های بزرگ و قدرت آن در واقع نشان میدهد که تظاهرات مشغول به کار هستند.

گوئن بری که موفق به کسب مدال طلا در پرتاب چکش در 2019 Pan Am, بازی مطرح شده یک مشت در اعتراض بر روی سکو بود و پس از آن مواخذه آمریکا در المپیک کمیته. (David J. فیلیپ/آسوشیتد پرس)

کمیته بین المللی المپیک اقدام از محل ضعف ایجاد ممنوعیت از یاس و نومیدی پس از شاهد ظهور ورزشکار توانمند سازی. کمیته بین المللی المپیک می داند که بازی های المپیک نشان دهنده بزرگترین پلت فرم عمومی در ورزش است.

با ممنوعیت تظاهرات کمیته بین المللی المپیک است ناخواسته ایجاد محیط مناسب برای اساسی مخالفت می گیرد. ورزشکاران درک کنند که تظاهرات خود را در حال حاضر بیشتر لازم است از همیشه.

اگر چه آنها بیشتر در معرض خطر در حال حاضر بیش از حد.

با قرار دادن ورزشکاران در معرض خطر بالا-پاداش وضعیت این سیاست پتانسیل نافرجام به طور قابل توجهی در کمیته بین المللی المپیک. اگر به اندازه کافی ورزشکاران صحبت کردن در برابر این ممنوعیت و اگر برخی از اعتراض در بازی, به رغم ممنوعیت, کمیته بین المللی المپیک نیاز به بازنگری سیاست ها و تجدید نظر در رابطه خود با ورزشکاران در این فرآیند است.

یک گام به عقب. دو گام به جلو است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>